כבוד שר הפנים

ראובן מירן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראובן מירן

לכבוד שר הפנים מר אלי ישי, ח"כ מירי רגב, ח"כ דני דנון, ח"כ מיכאל בן-ארי וחבריהם לדרך. הנה כמה רעיונות היסטוריים בדוקים להמשך טיפולכם בילדים, בנשים ובגברים שחורי העור וחסרי הכל ובתושבי השכונות והערים ברחבי הארץ המנסים, אלה כאלה, לשרוד בארצנו הפורחת.

"איזה בית דין, בעצם, היה מעז לגנות אותנו לו הוקענו את פלישתם מעוררת ההשתאות של קופים לפאריס ולצרפת? אי אפשר שלא לדעת שלפני שנים השתקעו הקופים באזורים מסוימים, ואף בגני חיות. כיום אפשר לראותם בכל מקום... יש להכיר בכך שמתפתח בקרב הציבור תסביך אנטי-קופי חזק למדי. הולכים לתיאטרון? האולם מלא בקופים. הם נתלים מכל פינה, ביציעים, מאחורי הקלעים. באוטובוס, ברכבת התחתית? קופים. אני מתיישב לתומי בבית קפה? מימיני ומשמאלי, שניים או שלושה קופים תופסים מקום: מיומנותם לחקות את תנועות בני האדם מביאה לכך שלעתים אין מזהים אותם מיד... הדבר המכונה אנטישמיות (המשיכו לקרוא, בבקשה) הופך מדי יום לצורך חיוני!" (רובר ברזיאק).

"למען החיים, למען המשך קיומה של ארצנו, עלינו להסיר מעלינו את הנמק היהודי בלי דיחוי. נטהר עצמנו מהטפיל כפי שעושים לפשפשים ולעכברושים מהסוג הגרוע ביותר" (ז'אק דורסור).

"לכל מקום שהם באים הם מביאים את ה'בערך', את הפעילות החשאית, את הרמאות והשחיתות, ומהווים איום מתמיד לרוח הדיוק, ההגינות והשאיפה לשלמות שנהגה לאפיין את בעל המלאכה הצרפתי. זהו נחיל של פראים שדואגים להיות מנושלים מזכויותיהם הלאומיות, וכך עומדים איתן בפני כל הגירושים; מצבם הגופני הרעוע מביא אותם באלפיהם לבתי החולים, והם ממלאים אותם עד אפס מקום... המהגר שהגיע באחת עשרה בבוקר לגאר-דה-ל'אסט, כבר בצהריים עשוי להיות בעל חנות בבולבאר סבסטופול ולמכור כסוחר צרפתי את חפציו ואת פרוותיו. באים אלינו כל מי שבחרו בארצנו לא מפני שהיא צרפת, אלא מפני שהיא המקום היחיד שנותר לספקולציות ולעסקים מפוקפקים. אנחנו מוצאים אותם שורצים בכל תחומי האמנות והתעשייה. מתרבים כפשפשים על כלבלב שזה עתה נולד. בדרך נשגבת מבינתי נכנסו והסתננו אל קרבנו מאות אלפי אשכנזים שנמלטו מגטאות פולין ורומניה. כל המהגרים האלה, שהתרגלו לחיות בשולי המדינה ולעקוף את חוקיה. לכל מקום הם מביאים עמם את חוסר ההקפדה, את הפעילות הבלתי חוקית, את ההונאה, את השחיתות" (ז'אן ז'ירודו).

פאריס נפטרה ממהגרים יהודים רבים: הם נשלחו למחנות ריכוז.

"על פי חוק שקבעה ממשלת צרפת ב-4 באוקטובר 1940, לפיו יהודים ממוצא זר יושמו במחנה ריכוז, ערכה אתמול בבוקר משטרת צרפת מצוד המוני אחר כ-5,000 מהגרים יהודים בני 18-40, רובם מפולין, צ'כוסלובקיה ואוסטריה. בשעות הקשות של אוגוסט-ספטמבר 1939, הריעו אותם חסרי נתינות לנדידתם של מיליוני צרפתים מבתיהם בעקבות המלחמה המטורפת למען היהודים. כדי להשיב את הצדק על כנו, החל הטיהור אתמול דווקא בהם" (ידיעה בעיתון יומי בפאריס, 18 במאי, 1941).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ