וכבר אין בי עצב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשבוע שבו חברי כנסת הסיתו להרג זרים בדרום תל אביב והשתמשו במינוח הנאצי "סרטן בגוף האומה", והיועץ המשפטי יהודה וינשטיין, היושב על כיסאם הרם של מני מזוז וקודם לכן חיים כהן ז"ל, אישר לישיבת "עוד יוסף חי" למכור את הספר "תורת המלך", שבו נאמר בין היתר: "היותם של הגויים חייבי מיתה בגלל שבע מצוות נוח גורמת לכך שלא נהסס להרוג אותם... לא מדובר כאן על גויים צדיקים שאנחנו נאלצים להורגם בגלל שפיקוח נפש של ישראל דוחה חיי גוי... באו חז"ל ולימדו שלא להסס אלא נמהר להורגם מפני שרשעותם גורמת לנו לחשוד בהם ולהתייחס אליהם כמו אל נחשים... וחייבים מיתה".

ליל הבדולח הישראלי ורישיון הפצת "מיין קאמפף עברי" מחזקים את התחושה שישראל נהפכת לאחרת. לכל אלה הרוצים מדינת הלכה חמורת סבר וימנית קיצונית תהיה עדנה.

בישראל החדשה, עם צבאה המובל על ידי רבנים, יהיו קצין המורשה להישאר בצבא אחרי שהכה ברשעות מפגין דני צעיר ותושבים המכנים את מגיניהם "נאצים". שם יהיה עם ישראל וכאן נהיה בועה בגודל המקורי, כפי שנקבע בהחלטת האומות המאוחדות ב-1947. מדינה לצד מדינה יותר דתית, קנאית, משיחית. ואנחנו נהיה חבל ארץ, כמו מין עזה.

גופתי העלובה נתרמה למדע, למרתף האוניברסיטה של תל אביב. לא תקום לי מצבה. אני רוצה קבורת כלב בארץ שבה נולדתי. הלכנו עם להציל, להביא ניצולי שואה לארץ ישראל, בנינו מדינה, היינו ציונים, וכמו הרמב"ן האמנו שמלוכה ודת אינן יכולות לחיות ביחד אלא זו לצד זו. אין לי שום רצון לחיות במקום אחר, אני אוהב עברית. ממשלת ישראל הורסת כל בדל תרבות, והתרבות העברית מבקשת אוויר, ואין לה. אחיה כל עוד הטבע ירשה לי, וזה לא הרבה. אגיד שלום על ישראל, כי היא איננה ולא תחזיק מעמד בצל ארץ ישראל של השטחים והרבנים והיועצים המשפטיים כמו הנוכחי, ולילות הבדולח בדרום תל אביב, שבה נולדתי לפני כל כך הרבה שנים.

אין עוד מדינה המתייחסת כמונו בכל כך מעט כבוד לזקנים, אין עוד מדינה שבה הנוער מבקש להגר. יש לנו בועה לאורך הים, ובנגב, ובגליל, אבל אין לנו מדינה. הפער הגדול בעולם בין עושר לעוני, השילוב של שנאת החלש והערצת החזק כמו באמריקה, חיסול הרפואה, בתי האבות הנהפכים לאיים עלובים למי שאינו עשיר. המדינה הקטנה שלנו תיעלם, ואין לי קשר עם העם. העם נמצא שם. עם בנימין נתניהו ויריב לוין.

אני נוטה למות, ואין בי עצב. היה קשה, יפה, גדול, קטן, והיו חלומות והיו מפעלים נפלאים, היתה תרבות עד שחיים רמון הרס את ההסתדרות שדאגה לעם, כל זה איננו היום. עם ליל בדולח כפול מיין קאמפף עברי, הסיכוי לשני העמים האלה - הישראלים והיהודים - לחיות הולך וקטן, ואני רגוע להיפרד מהמדינה הזאת יען כי הכרתי אותה בשנותיה היפות שהלכו קיבינימט, כי אין עם בעולם שממשלתו חותרת למצדה, שחכמי ישראל הצניעו בספריהם שלא תהיה תורת חיים. היו כבר חורבנות וגם יהיו, ומי שטוב לו בכך ישתחווה לאלילי השקר, ואנחנו נאבד בכבוד מועט ובכנפיים שבורות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ