ברק ורגב מכשירים שרצים

עקיבא אלדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עקיבא אלדר

כל כך קל לקרוע לגזרים את חברת הכנסת מירי רגב (ליכוד). היא לא מתאמצת לעטוף את הגזענות בניסוחים פתלתלים. תוכה כברה ושניהם דוחים באותה מידה: גרשו את הסודאנים, ספחו את ההתנחלויות וחדלו לבלבל את המוח עם "תהליך השלום". אחרי הכל, רגב אינה אלא חברת כנסת קטנה עם פה גדול, שמביישת את מפלגתה ומספקת לשרים "נורמטיביים" הזדמנות לגנות שונאי שחורים ולהתנגד להלבנת עבריינים.

בשעה שדוברת צה"ל לשעבר מלהגת על הצורך לגרש 60 אלף מהגרים מאפריקה, הרמטכ"ל לשעבר מפקד בשקט על גירושם של אלפי פלסטינים מאדמתם. תחת פיקודו של שר הביטחון אהוד ברק, המינהל האזרחי וצה"ל הולכים ומצרים את מרחב המחיה המצומצם שנותר לפלסטינים הפזורים בשטחי C שבשליטתה המלאה של ישראל. אף שמספר המתנחלים באזור הזה, המשתרע על פני כ-60% מהגדה, כפול ממספר התושבים הפלסטינים, מספר התיקים שנפתחו נגדם בגין בנייה לא חוקית אינו מגיע לשליש ממספר התיקים שנפתחו נגד הפלסטינים.

בעוד שהמתנחלים נהנים ממדיניות אכיפה ידידותית ומסיוע ממשלתי נדיב, מתוך 1,426 בקשות להיתרי בנייה שהגישו פלסטינים תושבי אזור C בשנים 2007-2010, אישר המינהל האזרחי רק 106 בקשות והנפיק 64 אישורים.

משלמי המסים האמריקאים והאירופים מממנים את שיקומן של התשתיות של הכפרים הפלסטיניים בשטח שישראל הזניחה במשך 45 שנות שלטונה בגדה. אלמלא התערבותה של ממשלת גרמניה, הפקחים של ברק היו הורסים מתקני אנרגיה שהגרמנים תרמו לשוכני המערות בהר חברון. אימת הבריונים היהודים ואוזלת היד של גורמי הביטחון מרחיקה בעלי אדמות פלסטינים ובעלי עסקים בחברון ממקורות מחייתם. פעילי ימין מדווחים בחדווה על הגירה שלילית של פלסטינים מהשטחים. הרי לכם גרסת ברק ל"טרנספר מרצון".

ברק אינו זקוק לחוק רגב לסיפוח ההתנחלויות. בשנת 2011 הוא אישר את התחלת בנייתן של לפחות 1,850 יחידות דיור בהתנחלויות, כ-35% מהן בהתנחלויות המבודדות מעבר לתוואי המתוכנן של גדר ההפרדה (אלה נתוני צוות מעקב התנחלויות של תנועת שלום עכשיו). שר הביטחון נושא באחריות לפינוי תושבים בדווים ולהריסת בתי פלסטינים בשטח 1-E כהכנה להקמת שכונה, שלמעשה תספח את התנחלות מעלה אדומים לירושלים, מהלך שיסכל את האפשרות לממש את פתרון שתי המדינות.

לפני שבועיים, בראיון בגלי צה"ל על פרשת גבעת האולפנה, אולי בלי משים, ברק פלט את המשפט: "בית אל, עפרה והר בעל חצור, הם מקומות חשובים שיישארו בידי ישראל בכל הסדר קבע". ברק יודע בוודאי שטיפוח התנחלויות כבית אל ועפרה, השוכנות במרחק של עשרה קילומטרים מרמאללה, והסדר קבע עם ההנהגה היושבת ברמאללה הם דבר והיפוכו. אולי זה ההסבר לדבריו בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי בשבוע שעבר: "אם לא ניתן יהיה להגיע להסכם קבע עם הפלסטינים - צריך לשקול הסדר ביניים או אפילו מהלך חד-צדדי".

במארס אשתקד אמר אותו ברק בכנס של אותו מכון על תוכניתו של שר החוץ אביגדור ליברמן להסדר ביניים ארוך טווח, כי אלו חלומות באספמיה והוסיף: "גם במידה ומדברים על הסדר ביניים, הוא יהיה חייב לכלול תיאור של פתרון הקבע העתידי". איש סודו של ראש הממשלה התלונן אז, כי "בשנתיים האחרונות לא ניסינו לשים את כל נושאי הליבה על השולחן". מה ברק עשה בשנה ויותר שחלפה מאז, כדי למנוע את מה שהוא עצמו כינה "צונאמי מדיני"?

במענה למבקרי "חוק הג'ובים" שלה, שנועד לאפשר לשר לחלק משרות נחשקות לארבעה מחברי מפלגתו, הסבירה רגב: "בסך הכל אני מבקשת להכשיר את השרץ". מנהיגה של סיעת "עצמאות" לא זקוק לחוק הזה. הוא סידר לעצמו ולארבעת חבריו העריקים אחלה ג'ובים. הנכדים שלו יוכלו לספר שסבא היה מכשיר השרצים של ממשלת חניבעל היהודי, וגם השתתף בנגינת הרקוויאם לציונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ