כך האו"ם מטפח בטלה וטרור

ישראל הראל
ישראל הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל הראל
ישראל הראל

חמישה מיליון פלסטינים מגדירים את עצמם פליטים. הם מתעקשים לחיות, על חשבון הקהילה הבינלאומית, חיי ניוון במחנות, ועיקר חלומם הוא לשוב לכפרים ולערים שמהם ברחו או גורשו אבותיהם. החתירה למימוש חלום זה, שהיא אבן נגף מרכזית לכל אפשרות של סיום הסכסוך, מתאפשרת עקב הסיוע הבלתי פוסק - זה 60 שנה ויותר - שמעניק להם ארגון הסעד והתעסוקה לפליטים.

לא רק הדור הראשון, כמקובל ביחס לפליטים אחרים שהאו"ם מסייע להם (ורק למיעוט הפליטים בעולם הוא מסייע), זוכה לסיוע. גם דור חמישי. ואם האנומליה לא תיפסק, גם דור אחרון.

הסיוע של האו"ם מגדל דורות של אנשים החיים חיי בטלה ומחונכים לנקמה, טרור ואיבת עולם ליהודים ולישראל. אונרוו"א וארגוני סיוע אחרים המממנים את מערכות החינוך במחנות, אחראים לחינוך שבו האידיאל הוא להיות שאהיד; המלמד שהיהודים הם הגרועים והאכזרים בבני אנוש. חינוך זה משביע את תלמידיו לא לשקוט ולא לנוח עד שישחררו את ירושלים ויפו, חיפה ועכו, לוד ורמלה, אשדוד ואשקלון, בית שאן ובאר שבע. ולא ישאירו בהן - ולא בכל מקום אחר באדמת פלסטין הקדושה - אפילו יהודי אחד.

ארצות הברית, התורמת 250 מיליון דולר בשנה לארגון, יודעת מה הוא מעולל. וכן המדינות התורמות מאירופה. גדולי המפגעים חונכו במוסדות שאונרוו"א מממן ומפקח על התכנים הנלמדים בהם. אונרוו"א גם עוסק ישירות בתעמולה נגד ישראל, ובעקיפין נגד ארה"ב, ואף נתפס מבריח נשק וטרוריסטים.

ומצד ישראל, שלה יותר מכל גורם אחר יש לכאורה אינטרס להפסיק את התמיכה בחממות הטרור והשנאה, לא ננקטת שום יוזמה להפסקת האנומליה הזאת. גרוע מכך, כשאייפא"ק ניסו להעלות בעיה זו לפני המחוקקים, משרד הביטחון מנע מהם לעשות כן. כשחברת הכנסת עינת וילף (הפעילות של אונרוו"א, סבורה וילף, מנציחה את הסכסוך במקום לפתור אותו) החלה לפעול בוושינגטון לצמצום הגדרת הזכאות האינפלציונית למעמד פליטים, כתב לה עמוס גלעד, ראש המטה הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון ("הארץ", שלשום), ש"הקו האדום" לפעילותה הוא "פגיעה בתקציב אונרוו"א... (אי פגיעה בתקציב זה) עולה בקנה אחד עם האינטרס הישראלי".

זה הרי לוז העניין: רק פגיעה בתקציב הארגון האנטי ישראלי הזה תצמצם את פעילותו ותכריח המוני פלסטינים לצאת מניוון לפרודוקטיביות. המשך קיום מחנות הפליטים, שבהם מחנכים לשנאה ולהשמדת ישראל ונורים מהם אלפי טילים על תושבי ישראל, אינו יכול בשום פנים ואופן לעלות "בקנה אחד עם האינטרס הישראלי".

מיליוני פליטים אמיתיים, החשופים להתעללויות ולמעשי רצח, אינם זוכים לשום סיוע. רק הפלסטינים, שיכלו לשקם את עצמם, כפי ששוקמו מיליוני פליטים יהודים ולא יהודים בלא על עזרה מהאו"ם, ממשיכים להתנוון, דור אחר דור, על חשבון משלמי המסים של העולם.

מדוע אין ישראל מתייצבת בראש מסע מדיני חובק עולם נגד מוסדות האו"ם הגורמים להנצחת מעמד הפליטים הפלסטינים? ואם היא עצמה אינה עושה כן, מדוע היא כובלת את ידי וילף ואייפא"ק? איזה אינטרס מסתתר מאחורי ה"שב ואל תעשה" הזה?

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ