טלי ב'

לפני כשבועיים יצאה לתקשורת קבוצת נשים שהקימה את "העמותה למיסוד הזנות". הטענה העיקרית של חברות העמותה היא, שיש קבוצה לא מבוטלת של נשים שעוסקות בזנות מבחירה חופשית לחלוטין, ויש לאפשר להן לעבוד בתעשיית המין מטעמי חופש העיסוק.

כמי שעסקה במשך שנים בזנות, חשוב לי להגיב על טענה זו. אבל לפני הכל אני רוצה לומר: קטונתי. קטונתי מלהגיד, שבלתי אפשרי שאשה משכילה, המקיימת אורח חיים נורמטיבי, תבחר להיות זונה. עם זאת, מניסיוני האישי ומניסיון של רבות אחרות שפגשתי, אני חושבת שההסתברות למצב כזה היא נמוכה ביותר.

נכון שיש נשים משכילות העובדות בזנות. אני עצמי בעלת תואר אקדמי. אבל האם העובדה שיש לי 17 שנות לימוד פירושה שהבחירה שלי בזנות היא חופשית יותר? שמעתי פעם נואם מ"אלכוהוליסטים אנונימיים". הוא אמר: "אתה יכול ללמוד הכל על אלכוהוליזם, אבל זה לא יהפוך אותך לפחות אלכוהוליסט. אתה פשוט תהיה אלכוהוליסט חכם".

וגם אם נקבל את הרעיון, שיש נשים שהגיעו לזנות בלי שנוצלו מינית בעברן ובלי להשתמש בסמים, האם נגזר מכך, ש"המחיר הגופני שהן משלמות הוא זניח לעומת המחיר הנפשי שהן נאלצות לשלם בעבודות שגרתיות אחרות", כפי שחברות העמותה טוענות?

אני, למשל, לא עבדתי ברחוב. אני לא נוגעת בסמים. לא עברתי ניצול מיני. וגם אני סברתי, שהמחיר הגופני והנפשי ששילמתי על העיסוק בזנות הוא קטן לעומת מה שאני מקבלת מהעיסוק הזה: הכסף הקל, החופש לשלוט בחיי, התחושה ש"סידרתי את כולם", התחושה שאני נחשקת.

אבל כמה אפשר לעבוד על הנפש, שיש כאן משהו מרגש? בחמש השנים שבהן עסקתי בזנות נאבקתי כל הזמן בקול עמוק בתוכי, שאמר: "תראי מה את עושה לעצמך!". התרחקתי מחברים. שיקרתי למשפחתי. לא יכולתי לקיים קשר זוגי אמיתי. נגעלתי מגברים. הרחם שלי התרחב בצורה פתולוגית מהפעילות המינית המוגברת. בקושי יכולתי לקיים יחסי מין "מחוץ לתפקיד". לכי תסבירי לגוף ולנפש מתי את בתפקיד ומתי את לא.

על בשרי גיליתי, שניצול מיני בילדות או צריכת סמים הם לא המסלולים היחידים המניעים להרס עצמי. נהפכתי לזומבי שאינו מסוגל לחוות אירוטיקה, אינטימיות ואהבה אמיתיות. כי הנפש יודעת. היא מנסה להגן על עצמה, ומרוב הגנות את הופכת לקצת פחות אדם, ולקצת יותר רובוט. כן, גם אם את נורא משכילה, ואפילו עושה יוגה, את עדיין רובוט.

אני רוצה לפנות לאותה אשה שמאמינה שהיא עוסקת בזנות מבחירה ומבקשת למסד את הזנות ולהתייחס אליה כאל עבודה לכל דבר ועניין: הסתכלי היטב אל תוך עצמך, הורידי את כל התירוצים וההגנות. לו באמת יכולת לבחור לעסוק בכל דבר שבעולם, האם בלב שלם היית בוחרת להיות זונה?

אם התשובה היא כן, אזי גם אם לא אצטרף למצעד שלך בראש חוצות, לא תשמעי אותי מתנגדת לו. כי את חייבת דין וחשבון על אושרך ובריאותך רק לעצמך, לא לאף אחד אחר. אבל בבקשה, בינך לבינך, דאגי שהוא יהיה אמיתי.

הכותבת עסקה בזנות בעבר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ