שנאה בחסות קדימה

ענר שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענר שלו

רק שבועות ספורים חלפו מאז הקמת הקואליציה עצומת הממדים של הליכוד וקדימה וליברמן והחרדים. טובי הפרשנים התחבטו בניתוחה ובהערכת סיכוייה לפעול ולהביא לשינויים. רבים הטילו ספק ביכולת של גוף כה מסורבל והטרוגני לתפקד ולהוביל מהלכים. מתברר שטעינו. הקואליציה מתפקדת. היא אינה משדרת שיתוק אלא דווקא היפר-אקטיביות. עובדה: בשבועות ספורים היא שינתה את פרצופה של מדינת ישראל לבלי הכר.

מדינה שבה ניצודים פליטים מדרום סודאן במבצע שיטתי ומובלים לגירוש היא מדינה חדשה, שלא הכרנו. מדינה שבה פקח ביחידת עוז האחראית על "האכיפה" מביע ריגוש מחשיפת אם ותינוקת, המסתתרות מפוחדות מאחורי קיר היא מדינה שלא הכרנו. מדינה שבה מריעים עוברי אורח בצהלה לנוכח עוד מסע ציד מוצלח של סודאנים היא מדינה שלא רצינו להכיר.

למדינה החדשה יש שפה חדשה. גירוש אינו גירוש אלא השבת הבנים הביתה. כך, בציניות חסרת תקדים, מנוידות סיסמאות מוכרות, ולבנו מתמלא גאווה. אימרו מעתה: פקחי יחידת עוז הם בעצם אנשי קומנדו אמיצים שנשלחו אל מעבר לקווי האויב כדי לאתר שבויים ולהחזירם הביתה. ואילו הסודאנים המפוחדים הם בעצם מין גלעד שליט בתחפושת, כל רצונם הוא לברוח מהשבי ולחזור למולדתם, שבה יזכו לכבוד אין קץ בתום שביים הממושך. צאו וראו, לא רק גלעד שליט אחד משיב ראש ממשלתנו הביתה, אלא מאות ואלפים.

השפה החדשה כוללת עוד מלים מלבבות. מתקן כליאה לזרים בלב המדבר נקרא "סהרונים". למשמע המלה מצטעפות עינינו, ואנו מדמים ירח מלא ופיוטי, או סלסלת קרואסונים במונמרטרה. צורת הגירוש היא "אנושית ויהודית" כדברי נתניהו, ללמדך שהזרים בעצם מופלים כאן לטובה.

יש קשר סמוי, שלא נחשף עד כה, בין הצטרפות קדימה לקואליציה ובין המדינה והשפה החדשות שנוצרות לנגד עינינו המשתאות. האופוזיציה הפרלמנטרית כמעט חוסלה בלילה נמהר אחד. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה מטעם האופוזיציה הוא אורי אריאל מהימין הקיצוני. בהעדר אופוזיציה פועלת הקואליציה בת 94 חברי הכנסת בדורסנות וחוסר מעצורים. התרגיל הלילי המסריח של 8 במאי 2012 הפך את ישראל לישות שהיא על גבול הדיקטטורה. רדיפת האחר והשונה הוקצנה והיא אינה מצטמצמת לגירוש סודאנים.

פעילי המחאה החברתית נרדפים באחרונה בעקביות על ידי המשטרה. חלקם קיבלו זימון לחקירה לא על עבירות שעברו כביכול, אלא על עבירות היפותטיות שאולי בכוונתם לעבור. בבתיהם נערך חיפוש ללא צו והם נחקרים על תוכניותיהם, במהלך שספק אם הוא חוקי, כאילו היו ראשי ארגוני פשיעה. קדימה, שהתיימרה להנהיג את מחאת הקיץ, נתנה אור ירוק, בעצם הצטרפותה לקואליציה, לדיכוי אלים של מחאה זו.

לדלק המניע את קואליציית נתניהו-מופז יש שם. קוראים לו שנאה. שנאת האחר מופנית לאפריקאים, לפלסטינים, לשמאלנים, לפעילי המחאה החברתית, להומואים (שמתאבדים בגיל 40 על פי אנסטסיה מיכאלי). השנאה היא מכשיר שליטה יעיל מאין כמוהו. הממשלה מיטיבה לתעל אותה כך שלא תופנה כלפיה וכלפי האחראים האמיתיים למצוקותינו. הזר והשונה אשם בכל, הוא השעיר לעזאזל, והמדיניות היא גירוש שדים. נתניהו, שהתקשה למשול ולפעול, גילה לפתע: All you need is hate

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ