אליה ליבוביץ

כל העולם מעוניין מאוד שישראל תשלח את טייסיה ואת מטוסיה למטס הפצצה באיראן. רק מספר קטן של בכירים, בעיקר לשעבר, בצבא ובשירותי הביטחון הישראליים, וכן קומץ אנשים בישראל - שדעתם בלאו הכי לא נחשבת, שכן הם לא "יודעים" דבר - מתנגדים למהלך. פרט לאלה יש קונסנסוס עולמי בעד התקפה ישראלית, שכולל את הנשיאים ברק אובמה וולדימיר פוטין, קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת פרנסואה הולנד. גם מנהיגי כל מדינות ערב נכללים בו, כמובן, וכן ממשלות כל ארצות העולם האחרות. בראש הרוצים בהפצצה ישראלית של איראן עומד מחמוד אחמדינג'אד, נשיא איראן.

אדם בר דעת אינו יכול להתעלם מהתגברות הסכנה להמשך קיומה של הציוויליזציה האנושית כשאיראן החומייניסטית תצטרף למועדון האטומי העולמי. פרט לסכנה הגרעינית הישירה, להתפתחות כזאת יהיו השלכות על מאזן הכוחות העולמי, על הכלכלה העולמית ועל מעמד האיסלאם, בארצותיו ובפזורותיו בכל רחבי העולם. ראשי כל המדינות ערים לסכנה זו ועושים מה שנתפש בעיניהם כמיטב יכולתם כדי למנוע את התגרענות איראן. יש אנשים שרוצים שכולנו נאמין שהחשש מפני תקיפה ישראלית עתידית באיראן הוא גורם חשוב בדרבון שליטי מדינות בעולם לפעול בנחישות ובדחיפות לעצירת הגרעין האיראני. האמת היא הפוכה.

לדעת ראשי המעצמות בעולם יש כמה מחסומים בדרך לתקיפה צבאית באיראן. אחד מהם הוא דעת הקהל בארצותיהם. אחר הוא ההכרה שנצרבה היטב בתודעת שליטי ארה"ב, רוסיה ואולי אפילו סין, שאינך יכול להכניע בכוח צבאי חברה המונה כ 79 מיליון בני אדם. מחסום נוסף בפני פעולה צבאית, שאותו רואים בעיקר מנהיגי אירופה, הוא חשש לתגובת נקם אלימה בארצותיהם מיד שליטי איראן הדתיים והפנאטים. כבר היום עומדים לרשות איראן אמצעים להנחית מכות כואבות על אירופה, ושליטיה עלולים להפעילם בלא התחשבות במחיר שאיראן עצמה תאלץ לשלם.

רוב המחסומים בפני פעולה צבאית של העולם נגד איראן יוסרו אם איראן תנקוט פעולה צבאית משמעותית ברורה משלה נגד מדינה ריבונית אחרת, אפילו אם שמה ישראל. בעיני העולם, המביט בחרדה, התקפה ישראלית נגדה תהיה תולעת בקצה החכה שאותה תבלע טהראן.

תגובתה, שלא תאחר לבוא, תיתן את האור הירוק, החסר למעצמות, להשתמש בכוחן הצבאי להסרת איום הגרעין האיראני על ארצותיהם ועל העולם, לפחות באופן זמני. זה שהתולעת תושמד או תיפגע קשות אינו מעניינו של נשיא צרפת, שנבחר כדי להגן על פאריס ולא על תל אביב או דימונה.

ראשון הרוצים בהתקפה ישראלית על איראן הוא אחמדינג'אד, שמשאת נפשו היא כפי הנראה להנחית מכה כואבת מאוד, אם לא מכת מוות, על ישראל. אולם אפילו הוא מבין שמסיבות שונות אין ביכולתו למלא את תאוותו סתם כך, כאקט יזום שאין לו שורשים בתרבות הפוליטית העולמית המקובלת כיום. תקיפה ישראלית באיראן תשחרר בעבורו את הרסן והודות לה יזכה לעזוב את נשיאות ארצו כאשר יותר ממחצית תאוותו בידו.

התנהגות האיש הזה בשנים האחרונות מעידה על כך באופן ברור למדי. יש רגלים לסברה
שהתנהגותו אף מודרכת בפועל על ידי פסיכולוגים ומומחים לנפשם של מנהיגי ישראל הנוכחיים. האיש מכחיש את השואה בקול גדול, מכריז בפה מלא על שאיפתו לחסל את השטן הקטן, ומאיים מפורשות, באוזני העולם כולו ואפילו בפני קהלים אמריקאיים, על שלומה של תל אביב. הוא בונה בשיטתיות את דמותו בעיני שליטי ישראל הנוכחיים ככפילו של היטלר. הוא גם מכין בארצו שורה של מתקני גרעין כמטרות נוחות למטווח הפצצה אווירי. כל זאת הוא עושה כדי לגרות את שליטי ישראל לעשות משהו ביוזמתם. וכאשר הם יעשו משהו, אחמדינג'אד ישיג את מטרתו, וזאת בלי לדבר על שמחתו כשיהיו בידו עשרה טייסים ישראלים שבויים.

אם שני אנשים במדינת ישראל לא יתגברו על יצרם, ויצרפו את רצונם לרצון העולמי שישראל תתקוף צבאית את איראן, ההסכמה הבינלאומית מקיר אל קיר תושלם במלואה. לראשונה מאז שאלוהים הפסיק את בניית מגדל בבל, יתאחד המין האנושי כולו שנית בשאיפה משותפת לאותו דבר אחד. כישראלים נוכל רק להצטער שאת מחיר ההרמוניה האנושית הנדירה הזאת נצטרך אנחנו לשלם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ