בטח הגיע להם

קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי ניב

משטרת ישראל התייחסה אל הפגנת המחאה לפני שבועיים, זו שנסתיימה בזגוגיות מנופצות, כאל "עוד יום עבודה במשרד".

השוטרים היכו ועצרו באלימות עשרות מפגינים בלי שום סיבה, תפרו לעצורים תיקים פיקטיביים על תקיפת שוטרים ("לג'ינג'ית תכתבי שהיא זרקה על פקד חיים נעליים ועקרה לו שבע שיניים, המשקפופר שבר לסמל קשת את האצבע המשולשת, והסבתא דפקה לקצ'קה מטקה בג'בקה"), הוסיפו לכתבי האישום עדים שראו את כל הדברים האלו במו עיניהם כתובים על הנייר, ואצו רצו לבית המשפט לעצור את המפגינים-המוכים עד סוף ההליכים.

אלא שבשעות הספורות שבין המעצרים בלילה לבין הדיון המשפטי בבוקר, התרחשו פתאום פלאי פלאים - הומצאו הסמארטפון והפייסבוק, והנבלות מההפגנות העלו שם תמונות וסרטים, שבהם רואים איך השוטרים דופקים בהם מכות, ועוצרים באלימות סתם אנשים, ודופקים בהם עוד מכות גם אחרי שהם סתם נעצרו.

כנראה בגלל זה זרק השופט את השוטרים התובעים הללו מכל המדרגות.

"מה זה?" שאל הניצב המאוכזב את הרס"ל המושפל, "מה יש לו לשופט הזה?". "אני חושב שיש לו פייסבוק", ענה הרס"ל, "אוי ואבוי", ספק הניצב את כפיו, "וזה מידבק?". "ועוד איך", אמר הרס"ל, "מגיפה ממש. מלא תמונות של שוטרים מרביצים".

מיד כינס הניצב את כל סגניו ויועציו. "תוציאו מהר הודעה לעיתונות שהם זרקו עלינו עגבניות וביצים". "ותוסיף גם שום ובצל", הוסיף איזה סנ"צ נמרץ, "ותכתוב שהם רצו לעשות מאתנו שקשוקה". "מצוין", סיכם הדובר, "ואני מוסיף גם סלעים".

ואכן, כמעט כל כלי התקשורת, מ"מקור ראשון" ועד ל"ידיעות אחרונות", וכל הפוליטיקאים, מרגב ועד לפיד, יצאו חוצץ נגד "ההפגנה האלימה". אבל לכנות הפגנה שבה שוטרים מכים ועוצרים אנשים בלי סיבה "הפגנה אלימה", זה כמו להגיד על בעל מכה שהוא "נשוי לאשה מוכה".

אז נכון, עדיין ישנם, כרגיל, אלו שאומרים ש"שוטר לא מכה סתם. אם הוא היכה מישהו, אז בטח הגיעו לו מכות". בדיוק כמו האשה המוכה. שהרי גם "גברים לא סתם מכים. אם היכה אותה, בטח הגיעו לה המכות. אולי לא חיממה לו מספיק את הסטייק, אולי לא קיפלה יפה את החולצה. סתם לא היה מכה אותה, לא ככה?"

בטח ככה. אבל איפה תמונה, ולו אחת, של שוטר ועליו ביצה שפוכה או רסיסי עגבנייה? איפה תמונה, ולו יחידה, של מפגין זורק סלע, אבן או אפילו כדור פלאפל? והזגוגית השבורה, איפה תמונה של מי ששבר אותה? אין. כלום. שום כלום.

יותר מזה, האם מישהו מהשוטרים, שצולמו חונקים מפגינה או מכים עצור באזיקים, ננזף או נענש, ולו בשלילת שוקולד או טלוויזיה לשעתיים? גם כאן שום דבר ושום כלום.

אז לא צריך להתבלבל. המשטרה לא שינתה את מטרותיה או את אופיה. היא רק הבינה שצריך עכשיו לשקר באופן אחר. בשביל זה, כנראה, היא הביאה להפגנה בשבת שעברה את מכונת השקרים המשוכללת מהשטחים.

בינתיים אפשר לעדכן את הבדיחה הישנה. למה שוטרים הולכים בשלשות? אחד יודע לקרוא, אחד יודע לכתוב ואחד מחובר לאינטרנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ