רק לא ש"ס? רק לא פלסנר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

את עבודתו הסמינריונית דווקא התחיל יוחנן פלסנר יפה, בציטוט של ראשי הישיבות שנדהמו מהסכמת החזון איש ללומדים בטלים לכל חייהם - מצב שלא התקיים מעולם וסותר את ההלכה. לפי הרמב"ם, לגיהנום יגיעו ראשונים אלה המתבטלים מהמלאכה ומצפים שאחרים יפרנסו אותם כדי שילמדו תורה. המדינה החילונית היא ממציאת החממה הדתית חסרת התקדים.

לבועה הדתית הבולעת את ישראל שלושה יסודות כוח שבראה המדינה. את כולם מחזק פלסנר. היסוד הראשון הוא הבועה החינוכית האוטונומית והגזענית. כמעט 56% מהמוגדרים כיהודים בישראל שיילכו לכיתות א' - תוך כדי או לקראת מלחמת איראן - יופנו לכיתות דתיות או חרדיות. החינוך הממומן שם מפריד בנים מבנות והוא כולו ברוח הרב שמואל אליהו, רב צפת ומד"א, שאוסר על השכרת ומכירת דירות לערבים; הרב יצחק פרץ, רב רעננה, המסית נגד הומואים; והרב עובדיה יוסף, רב הממשלה, שמסית נגד גויים.

היסוד השני הוא הפריווילגיות העצומות שמתקבלות בשם הדת. היסוד השלישי והחשוב הוא עיקום המרחב. כמו חור שחור המעקם את כל המרחב לידו - כך הבועה הדתית. כדי לאפשר את "שילובה" מעוקם כל חוק והיגיון ומוחלף במובן מאליו גזעני. מראשיתה נאסרו למען נוחות האורתודוקסים נישואים בין יהודים ללא-יהודים בתוך ישראל; מחסרי רכב פרטי נמנעת התנועה בחמישית מימי השנה. כך מלידה ועד חברה קדישא. בצבא העיקום שובר גבולות. בשביל הדתיים מייצרים מרחב שממנו מסולקות הנשים כדבר נחות וטמא. אפילו ראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי מוגלית מהמרחב, שלא ייאלצו חיילים קדושים לראותה. ומסלולים נפלאים כאלו רוצה פלסנר להרבות.

יש לומר זאת בבירור: עדיף כבר אחמדינג'אד. נשיא איראן הציע שהמערב, מגרמניה לאלסקה, יקלוט את יהודי ישראל. אם הדרך לקיים צבא בישראל היא בסילוק נשים כטמאות וביצירת מגוון מסגרות גזעניות, מוטב לפרק את המדינה.

כאלו הן כל המלצות העבודה הסמינריונית הפלסנרית. כולן מחזקות את יסודות הבועה הגזענית-דתית הבולעת את ישראל. יותר אוטונומיה "חינוכית" גזענית; יותר פריווילגיות דרך שירות לאומי יקר וקצר לנשואים בני 23 עם ילדים, שיזרום בעיקר למלמדים בקהלם; והרבה יותר עיקומי מרחב בדרך ליצירת מדינה גזענית-דתית ולא דמוקרטית. גם הסנקציות שיוטלו על הערבים שיסרבו להתגייס לצבאות השם הם השלמה לדו"ח הסיפוח של אדמונד לוי. כך תסופח ישראל הקטנה לשטחים. גם מערבייה תישלל בשלבים אזרחותם.

אם יוציא פלסנר ראשו מהבריכה, יראה שאין מיותר מחוקו. ביטול חוק טל החזיר את חובת השירות בגיל 18. ביטול טל ביטל גם את הבסיס המופרך לישיבות ההסדר. האינטרס בחקיקה הוא של נתניהו ודתייו. רק שאין להם רוב. לכן הוכנסה חבורת המשרתים הפלסנרית. עסקה גאונית עשו: תמורת סידור עולם הפריווילגיות הדתי שרוסק בבג"ץ - תגבר הלגיטימציה מממשלה רחבה למלחמת איראן הקרבה, לה טוען שאול מופז שהוא מתנגד.

לפני יותר מעשור קבע בג"ץ שהפטור לדתיים אינו חוקי. על כנפי התיקון נבחר אהוד ברק - לו צעקו בוחריו: רק לא ש"ס. היה לו אז רוב חילוני לקואליציה, אך הוא נטש אותו עם חוק טל, בואכה מלחמה. עתה חוזר הניגון. כל אזרח הגון צריך לתבוע "רק לא פלסנר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ