ואם היתה זו בתך, מר נתניהו?

בעז גאון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בעז גאון

המאמר הזה מוקדש לנשות ישראל. מצביעות ימין או מצביעות שמאל, חסידות ז'בוטינסקי או כצנלסון, דוברות עברית בשלל מבטאים, או ערבית בכל עגה, שנאלצו או נאלצות להתמודד עם גברים שכפו את עצמם עליהן. ברוב המקרים, זה קרה במקום העבודה. ברוב המקרים לא קרה לגברים האלה כלום, כי גבר אחר גונן עליהם.

המאמר הזה מוקדש גם לקוראים הבינלאומיים של עיתון "הארץ", בעיקר בארצות הברית. שם, משני צדי המעקה הפוליטי, בצד שבו רואים בבנימין נתניהו מלך וגם בצד שרואים בו ליצן, יודעים שיש קו אדום זרחני אחד, שכל מי שחוצה אותו במילימטר מוגלה לאי השדים הציבורי, מגולגל בזפת ונוצות.

נשות ישראל, אזרחיות ארה"ב, הסכיתו ושמעו את הלא ייאמן: ראש ממשלת ישראל נתניהו מעסיק בשירותו איש שהטריד עובדת. איש שסולק בשל כך מהשירות הציבורי, לפני פחות מחמישה חודשים. איש, נתן אשל שמו, שגרם לשלושה מבכירי השירות הציבורי, מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי האלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה יועז הנדל (שפרש מאז), להתייצב אצל היועץ המשפטי לממשלה ולהתלונן כי הוא (אשל) מחטט במחשב של אחת מעובדות הלשכה, מצלם אותה בנסיבות לא נאותות ומנהל אתה מה שכונה כ"קירבה יתרה". איש שאך לא כבר התחנן לרחמי הציבור ואמר: "במחשבה בדיעבד, ברור לי כי נגררתי למעורבות גבוהה מדי בענייניה של עובדת המשרד ושומה היה עלי להימנע מכך. נוכח הסרת העננה כאמור, נוכח גילי, מצבי הבריאותי ורצוני להקל על משפחתי והסובבים אותי, ומאחר שאיני יכול לשאת את הנטל הכספי הכבד של טיהור שמי, החלטתי, בהתייעצות עם אשתי וילדי, לקבל את ההסדר, להודות בעבירת משמעת קלה, לפרוש מתפקידי ולהמשיך בחיי".

למרות זאת, ראש הממשלה נתניהו ממשיך להשתמש בשירותיו. הוא אינו רואה בכך שום איתות מבזה לנשים באשר הן, וגם לא לגברים מטרידים המחטטים במחשבים של אחרים ברגעים אלה ממש. "נתניהו לצדי", אמר אשל לחבריו בבית הכנסת כשבא לשם בעיצומה של הפרשה, כולו חיוכים מלאי רהב ובוז, רגע לפני שירד על ברכיו והתחנן לרחמים. הוא צדק. היועץ המשפטי, שקיווה כי "הטיפול המהיר בפרשה יאפשר חזרה לשגרת עבודה תקינה באחד המקומות הרגישים והחשובים בשירות המדינה, לשכת ראש הממשלה" - טעה. עבדו עליו.

כל זה מחייב אותנו להציב לפני ראש הממשלה את השאלה שאוהבים לשאול בעימותים אמריקאיים: מה היית עושה, מר נתניהו, אם הבת שלך היתה מוטרדת כך? כיצד היית נוהג, לו גבר במקום העבודה שלה היה מצלם אותה, מחטט לה, מקיים אתה "קירבה לא נאותה", ואחר כך הולך לבית הכנסת ומלגלג על כל העניין בבוז גלוי? איך אתה לא מתבייש? ומה צריך לעשות כדי שסוף סוף תתחיל לחשוש מנקמתן של 3 מיליון מצביעות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ