קרן נויבך ברשימת החיסול

נרי ליבנה
נרי ליבנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נרי ליבנה
נרי ליבנה

מיקי מירו, מנהל קול ישראל, רוצה להיפטר מקרן נויבך; והעובדה הזאת מדברת כמובן בעד נויבך. נויבך הורדה מהמסך על ידי מנהלי רשות השידור בתירוץ המגוחך שהיא אינה עוברת מסך. עתה הוחלט להמאיס עליה את החיים בתוכניתה עתירת הרייטינג ברדיו "סדר יום". הואיל והתירוץ "אינה עוברת מיקרופון" אינו קביל עדיין אפילו ברשות השידור, החליטו "לאזן" אותה (בהיותה אשה, היא הרי חשודה אפריורית בחוסר איזון מסיבות הורמונליות) על ידי הצמדתה לגבר, ולא סתם, אלא מנחם בן.

אם בן, שהוא גם מתנחל (לא מטעמים אידיאולוגיים אלא מטעמי נוחות כלכלית, כפי שכתב פעם), אמור לאזן את נויבך - אפשר ללמוד מכך, כי היא ההיפך ממנו, כלומר, היא אינה הומופובית, אינה גזענית, אינה מיזוגנית ואינה זוקפת את כישרונה לטובת טריפ של אל-אס-די; היא יודעת אנגלית, מאמינה באבולוציה, מאמינה ברפואה ואינה חושבת שאיידס הוא סתם שמועה; היא משכילה (יש לה תואר מהאוניברסיטה, ואילו לבן אין אפילו תעודת בגרות); אינה שונאת שמנים (בן הסביר, שהרייטינג הנמוך של "רוקדים עם כוכבים" נובע מההשתתפות של אסתי זקהיים בתוכנית); יש סיכוי שהיא קוראת ספר עד תומו קודם שהיא מעבירה עליו ביקורת; ואין היא רואה בעצמה "מגה סלב", כפי שהכריז בן על עצמו כשיצא מבית "האח הגדול". כמובן, היא גם אשת רדיו מקצוענית ועיתונאית אמיתית, ודווקא התכונה האחרונה היא שממאיסה אותה על מי שפועלים כשליחי משרד ראש הממשלה.

המסקנה השנייה הנובעת מהניסיונות לאזן את נויבך היא, שבקול ישראל אין מעוניינים בתוכנית אקטואליה עם סדר יום חברתי-פמיניסטי, אלא בתוכנית ויכוחים בסגנון "פופוליטיקה", שתהפוך גם את נויבך - מכוח צירופם של מנחים גברים ימנים - ממנחה לפאנליסטית, ואולי, בחלומות הוורודים של מירו, לליצנית תקשורתית, כמו בן, שתהיה לכן פסולה לעדות.

איזו סיבה יש למירו למנות את בן, זולת הרצון להמאיס על נויבך את חייה? שום סיבה. שהרי לו היתה לו סיבה, הוא היה מציע לבן תוכנית משלו, או אולי היה מציע לו לאזן דווקא את ז'וז'ו אבוטבול, פולני קירח כנגד מרוקאי עב בלורית (בתוכנית כזאת יוכל בן לשטוח שוב את השקפתו, שהאשכנזים הם מיעוט מקופח).

המסקנה השלישית העולה מהניסיונות לאזן את נויבך היא, שרשות השידור היא הענן המבשר את בוא החורף הארוך, הקרנף השליט בתהליך ההתקרנפות המואץ שעובר על כל מוסדות השלטון; אלה עוברים באחרונה מסתם בולשוויזם לסוג של מקארתיזם, מדיונים לגופו של עניין - גם אם הם מקוממים ומוטים מלכתחילה ימינה - לדיונים לגופו של אדם; בין שזאת נויבך, שסומנה על ידי מנהלי רשות השידור, או אדר כהן, הממונה על לימודי האזרחות, שסומן על ידי העיתון "מקור ראשון" כ"פוסט ציוני", ולכן הוא עומד לפני סכנת פיטורים (כאן המקום להמליץ על פתרון לכל בעיית לימודי האזרחות: במקום ספרים, תנו לתלמידים את "מקור ראשון" ו"ישראל היום" כחומרי הלימוד הבלעדיים. הרי אלה מספקים את כל הנחוץ למי שעתידים ללמוד באוניברסיטה החדשה באריאל, שכפי שנודע לנו אך לאחרונה מהדו"ח של ועדת אדמונד לוי, כלל אינה נמצאת בשטח כבוש).

לא נותר אלא להמתין בלב חרד ולגלות מי הם האנשים הנוספים ברשימת החיסול של הפרוטוקולים של נוטרי-הציונות ההולכים ותופחים כנראה מרגע לרגע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ