חלום רטוב על קופת חולים

ענר שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענר שלו

הלילה חלמתי חלום. חלמתי שרופא המינהל אומר לי כן. זה היה החלום הכי סוריאליסטי שחלמתי מעודי. כבר חלמתי לא מעט בחיים שלי. חלמתי שאני רץ מהר יותר מגל צונאמי. חלמתי שאני נופל ממטוס ישר להרצאה שלי בכנס מתמטי. חלמתי שאני צופה בפיצוץ גרעיני מרהיב, קילומטר ממני, ומחשב את הזמן לגל ההדף.

אבל כל זה החוויר לעומת הסצינה המסעירה מהלילה האחרון. איך אני יוצא מהמזכירות הרפואית בסניף קופת חולים, עולה במדרגות החשוכות כמה קומות ומנווט במסדרונות. איך אני נכנס לחדר של רופא המינהל, מתיישב מולו ומגיש לו את ההפניה מהרופא המומחה, ורופא המינהל קורא אותה בעיון, מאשר וחותם.

זה לא קרה מעולם. המון פעמים הגעתי אליו והוא תמיד אמר לי לא. בהתחלה חשבתי שזה משהו נגדי אישית וקצת נפגעתי. אבל אז שאלתי חברים והתברר שגם להם אומרים לא, אז רווח לי. הבנתי שאני לא צריך להיעלב. הרי רופא המינהל עוסק בהתחייבויות כספיות של הקופה למבוטחים שלה. אז טוב שידו קמוצה. אם מבוטח יקבל אצבע בסוף הוא ירצה את כל היד.

אחר כך עלה בדעתי שזה לא חסכוני להעסיק אדם שיאמר אוטומטית לא. אפשר פשוט לחוקק חוק שהקופה אינה מבזבזת את זמנה וכספה על שירותים רפואיים יקרים. אבל אז הבנתי שמה שטוב ברופא המינהל הוא שהוא אומר לא בקול רך ונעים, ושתמיד יש לו נימוקים. הוא מעניק יחס אישי ובעצם זה יותר חשוב לחולים מהטיפולים הרפואיים הלא נעימים שנחסכים מהם.

בדרך כלל כשאני מגיע אליו הוא מדבר בטלפון ולא טורח להפסיק את השיחה כשאני יושב מולו. לעתים לא ברור לי אם משפט מסוים מכוון אלי או אל הנמען הטלפוני המסתורי. זה כנראה גם לא כל כך חשוב.

בפעם האחרונה שבאתי אליו היו לי שתי הפניות דחופות שבעבר היו מאשרים אוטומטית. האחת לבדיקה חיונית והשנייה למומחה בהדסה. את הבדיקה החיונית רופא המינהל פסל על הסף. כיום מאשרים אותה רק לאנשים מגיל שישים, פסק. לא נורא, חשבתי, אתאזר בסבלנות.

את הההפניה הדחופה למומחה בהדסה הוא קרא זמן רב. זה כשלעצמו נראה לי הישג לא מבוטל. אמנם בסוף הוא לא אישר אותה, אבל זו לא אשמתו. הוא בסך הכל ממלא הוראות. הוא הסביר לי שאני צריך לראות מומחים של הקופה, לא של הדסה. אבל אין לקופה מומחים בתחום הזה, אמרתי. רופא המינהל לא חלק עלי. הוא רק סימן לי בידו שזמננו תם.

טוב שזמננו תם. יפה מצדו שהוא שיחרר אותי לעיסוקי הנוספים. ההמתנה הדרוכה לגיל שישים תובעת זמן רב. גם יש אנשים שמצבם גרוע משלי. רופא סיפר לי ששני מטופלים שלו מתו, כי הקופה סירבה לאשר להם בדיקה מסוימת. לפחות אני עדיין חי ומטפס לאיטי בסולם הדרגות: מביטוח רפואי רגיל למגוון ביטוחים משלימים. מכסף לזהב ולפלטינה. משיא לשיא השיאים. אני שוקל לשלם להם אפילו יותר כדי להגיע לפסגה הקורצת. היא כוללת ביטוח סיעודי. אם רופא המינהל יאשר, כמובן.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ