עדיף להיות עגבנייה מאשר ערבי

עודה בשאראת
עודה בשאראת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודה בשאראת
עודה בשאראת

כתבנו לענייני עגבניות מפגין סימפטיה למסוקרים שלו יותר מאשר כתבנו לענייני ערבים. גם רוני דניאל, למשל, נלחם כארי כדי להגן על מסוקרו, עד שלפעמים נדמה שמהמרקע ניבטים פניו של דובר צה"ל, לא של הכתב הצבאי של ערוץ 2. ואילו צבי יחזקאלי, המופקד על סיקור הערבים בערוץ 10, מציג, למרבה האבסורד, את מסוקרו בצורה הכי דוחה שיכולה להיות.

רק הפרומו של התוכנית "אללה איסלאם" כבר ממאיס את המוסלמים על הבריות. הפנאטיות הדתית מעוררת דאגה עמוקה, גם ובעיקר, בקרב המוסלמים עצמם, אך מה הקשר בין כותרת הפרק הראשון של הסדרה, "השתלטות האיסלאם באירופה", לבין הדמויות שהוצגו בתוכנית, אנשים מוכי גורל שברחו ממצוקה כלכלית איומה, ממלחמות עקובות מדם ומדיקטטורות אכזריות - תופעות שגם למערב חלק מכובד ביצירתן? איך ישתלטו אנשים אלה, המבודדים והמסוגרים, על אירופה? מי שרוצה להשתלט משתלב בחברה, לא מתבדל. לא הבנתי גם את הקשר בין הכנת תוכנית טלוויזיה ובין ההתחפשות של הכתב. לכבוד הזה לא זכו אפילו מחסלי אוסמה בן לאדן.

כנראה שאלה הם פני הדברים בישראל: לינץ' נגד ערבים נקרא תגרה. הפגנות של ערבים נקראות התפרעויות, ו"בידיעות אחרונות" נכתב לפני כמה ימים, שנשיא מצרים מוחמד מורסי עורר מהומה בוועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהראן. מורסי דווקא תקף את משטרו של בשאר אסד, בעל בריתה של איראן, אך בעמוד השער של "ידיעות" התנוססה תמונה מאיימת שלו ושל מחמוד אחמדינג'אד תחת הכותרת הענקית: "חיבוק", ודווח שמורסי הקשיב לדברי עלי חמינאי על "הציונים צמאי הדם".

אני, שנתקעתי עם עמוד השער המפחיד, נכנסתי לפאניקה, ואת הקריאה המשכתי ליתר ביטחון במקלט הקרוב. כנראה שב"ידיעות" יש שני כתבים לכל כתבה, האובייקטיבי והסנסציוני, ואם הדברים משתבשים בצורה חמורה מותר אפילו להטעות את הציבור. בזמנו, למחרת אירועי המשט ביוני 2010, הציע יאיר לפיד, השואף לכס שר החינוך, בטורו השבועי, להציג מאות טילים "שתפסנו בספינות הנשק הקודמות שניסו להגיע לעזה", באופן שיגרום ל"מיליוני צופים [להניח] באופן אוטומטי שהמשט לעזה הוביל נשק". ואחר כך שואלים "למה העולם נגדנו". כי העולם לא קונה את התרגילים החלולים הללו. קורבנותיהם הם אזרחי ישראל.

ונחזור לערוץ 10 שעומד בפני סגירה. מספרים על אב, שהחליט לקבור את ילדיו בגלל הרעב. עובר אורח שנחרד מהמעשה הטיף לאב שיילך לעבוד קשה ויאכיל את ילדיו, ולו בעדשים. אחד הילדים צרח: "שו? עדשים? אבא.. תמשיך לקבור". ובכן, אם אלה הם התכנים של ערוץ 10 אולי כדאי, כבוד ראש הממשלה, שתסגור אותו ומהר. או שאולי, בעצם, דווקא בגלל הסדרה של יחזקאלי נתניהו יתעשת ויסדיר את חובות ערוץ 10.

ברוב כלי התקשורת בישראל לא שפר גורלם של הערבים, אך במחשבה שנייה, נכון יותר לומר, שדווקא היהודים הם הנפגעים העיקריים מהסיקור הזה. הרי אם תגיד אלף פעמים שהתפוח מר הוא יישאר מתוק, ומי שהאמין לשקר המרירות עוד יבוא חשבון עם אלה שמנעו ממנו את התענוג שבטעימת התפוחים כל השנים הללו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ