אני הייתי יורה

קרני אלדד
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קרני אלדד

בגן השעשועים ליד הבית שלכם נאנסה ילדה על ידי פדופיל. זה הגן שהילדים שלכם משחקים בו. מאז אותו מקרה אתם לא שולחים אותם לבד יותר, למרות שאפשר לראות את הגן מהחלון. אתם יושבים, הורים מודאגים בחבורות צפופות, ולוטשים עיניים מגוננות באהובים הקטנים שלכם.

איש כבן 50 מגיע לספסל בגן הציבורי שלכם. הוא לבוש מוזר. זיפים מעטרים את פניו, נראה שלא הסתפר כבר חודשיים. הוא יושב ליד המתקנים ומביט בילדים. פתאום הוא קם ומתקרב אליהם. מהכיס הוא מוציא סוכריה. אתם מתקשרים למשטרה.

במשטרה אומרים לכם שהם לא באים, ש"זה תקין". הדם, שקודם התפרע בעורקיכם, עולה לראש ויוצא משליטה. אתם ועוד שני הורים הולכים לאיש ומכים אותו.

יאיר הר סיני נרצח ליד החווה שלו בהר חברון כשיצא לרעות את צאנו. זה היה מזמן, ומאז ארגוני שמאל מהארץ ומחוצה לה מענים את תושבי החווה, הערבים מנסים לפגע ביושביה שוב ושוב, ואנרכיסטים משתוללים באזור. בחווה גרים נערים, נשים וילדים.

יום אחד אתם רואים קבוצת רעולי פנים בעלי חזות מזרחית (איך אומרים "ערבים"?) מתצפתים על החווה מקרוב. מקרוב מדי. ערבים מסתובבים בשטח עם עדרי צאן זה מראה מוכר. ערבים שמשוטטים באפס מעשה סביב היישוב, בלי שום עדר, או חוצים את השטחים המעובדים שלכם - לא על שביל או בדרך המלך - מבשרים צרות. גניבה צפויה, ניסיון פיגוע. אתם מתקשרים לצבא ולמשטרה. הם אומרים שהם לא באים. שזה תקין. אתם באים לרעולים ומכים אותם. הרעולים עוצרים אתכם. הם לא ערבים, הם פרובוקטורים של המשטרה, הפועלים בחסות צבא הגנה לישראל כדי לטמון לכם מלכודת.

ואז מתחילה שיירת המתחסדים שיורדים דווקא עליכם, כי העזתם להגן על הבית שלכם. קל להם. אתם הרי "נערי גבעות" או כל כינוי אחר המתיר את דמכם ושמכם וכבודכם ועצם מהותכם. הפעולה של הגנה על הבית הופכת לשולית - מה שעשיתם זה להרביץ לשוטרים. מה זה משנה שלא ידעתם שהם שוטרים.

מה חשב המפקד הגאון של המבצע הזה? באיזו זכות הוא סיכן את השוטרים? אם ערבים היו מתגנבים ליד הבית שלי לא הייתי מתקשרת לצבא, הייתי יורה. מישהו מוכן לקחת אחריות על מחדל נורא כזה? על תוצאות איומות כאלה? ועוד תרחיש: עכשיו המתנחלים יודעים שהשוטרים מתחפשים לערבים. אז אולי בפעם הבאה הם דווקא לא ייצאו להגן על עצמם, מחשש לפגוע או להיעצר. ומה יקרה אם דווקא אז אלה יהיו מחבלים? מה לעזאזל חשב לעצמו אותו מפקד בהגותו את התוכנית המתוחכמת שלו?

השימוש בפרובוקטורים נגד יהודים אינו חדש. לפני 70 שנה נעשה שימוש כזה בימי "הסזון". אחר כך קמה המדינה ובשנות ה-50, פעם בחודש, השב"כ היה שולח לסבא שלי (ישראל "שייב" אלדד) פרובוקטור שהציע לו להצית את ארמון הנציב או להביא את המגילות הגנוזות ממוזיאון רוקפלר. ואחר כך היה "שמפניה" לפני רצח רבין. אבל אף פעם הם לא התחפשו לערבים, או למישהו שצריך להילחם בו כדי להפליל יהודים. השימוש בסוכנים סמויים בקרב סוחרי סמים נועד להפליל את סוחרי הסמים, לא אזרחים שמנסים להרחיק אותם מהרחובות.

בחזרה לגן הציבורי - באיזה שלב בדיוק הוגדרו הורים הדואגים לילדיהם כאויב? מאיזה שלב הותר דמם והם הפכו למישהו שצריך להפילו בפח?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ