רומני טוב לערבים

עודה בשאראת
עודה בשאראת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודה בשאראת
עודה בשאראת

למרות ההזדהות העמוקה עם העם האמריקאי, שעוברים עליו ימים קשים אחרי ההוריקן סנדי, הערבים רואים בהנהגה האמריקאית בריון-על, שטיפח ומטפח דיקטטורים מושחתים. בגלל חמדנותו לנפט הערבי נהפכו אוצרות טבע אלה לקללה לערבים, במקום ברכה. ועוד לא דיברנו על התמיכה הטוטלית בכיבוש הישראלי.

לכן השאלה הניצבת לפני הערבים בבחירות האמריקאיות היא: איזה בריון עדיף. זה שהחיוך אינו מש מפניו, או זה שמבטו מקפיא את הדם בעורקים. הבריון בעל המבט המקפיא עדיף. אכן הוא מפחיד, אך לעולם לא תטעה בכוונותיו. מצד אחר, ברק אובמה שלנו, גם שחור וגם חוסיין, האבא המוסלמי - אפשר לטעות ביחס לכוונותיו, או לפחות לכוונות הממסד שהוא מייצג.

אובמה מתפקד על תקן השכן ב"נוהל שכן" הצה"לי. גם אם הוא מועד, קשה לערבים לומר עליו מלה רעה. להתקיף את גאוות הכפר? את ברק חוסיין שלנו לא מפקירים. אובמה החל את כהונתו בסערה, מתוך אמת פנימית, כשהציב את ההתנחלויות כמכשול לשלום. כמנהיגים גדולים בהיסטוריה, הוא בא לאוניברסיטת קהיר על כנפי הפיוס והודיע שלמוסלמים ולערבים מקום נכבד בעידן החדש. וכך קנה את לב הערבים; מה גם, שהבטיח לפלסטינים שחר חדש.

אך כגודל הציפייה, כך האכזבה. אובמה נסוג מתביעותיו מבנימין נתניהו. ההתנחלויות המשיכו להתרחב, הפלסטינים המשיכו להיענש כי הם עומדים על זכויותיהם, שאובמה תמך בהן קודם לכן. שיא הגיחוך היה בנאום שנשא במאי 2011 לרגל האביב הערבי, כשהעלה על נס את עקרונות החירות, הדמוקרטיה והצדק. אך האזרח בעולם הערבי, שצפה בנאום מבריק נגד מנהיגיו המושחתים, נבצר ממנו להבין למה כשמנהיג מעצמת-העל פונה אל נתניהו המלים נעתקות מפיו. מי שדורש מהערבים לכבד זכויות אדם, ובאותה עת מלטף את אלה שמחזיקים תחת כיבוש מיליוני פלסטינים משוללי זכויות - מעורר גיחוך.

בינתיים מבקשים מהערבים שלא יתעמתו עם אובמה כי רומני, הבריון בעל המבט, עלול לנצח. שינצח. הרי גרוע מזה לא יהיה. יהיה לפחות מאבק הוגן, ונשיא המטיל את כל האשמה על הפלסטינים, מתייחס לעולם הערבי כאל החצי האפל בכדור הארץ, ואחד מעמיתיו קובע שהפלסטינים הם עם מומצא.

הגיע הזמן - איך אמר ברק שלנו - להסיר את המסיכות. לראות את הפרצוף האמריקאי האמיתי - ממלחמת הדמים שביתרה את עיראק והתמיכה במשטר הסעודי המדכא את אזרחיו ומחזיק את עמו בתנאים של ימי הביניים, ועד התמיכה הבלתי מסויגת בכיבוש בשטחים הפלסטיניים.

אובמה טוב לאמריקאים, אני משוכנע בכך. אך בעניין המדיניות במזרח התיכון - הבית הלבן האמיתי שוכן ברחביה. הדייר הקשוח שם מפעיל את כל חברי הקונגרס והלוביסטים והאדלסונים כדי להטיל אימה על הנשיא המדומה בבית הלבן המדומה.

לכן לכל הדמוקרטים בישראל המצפים שאובמה יעשה להם את העבודה יש לומר את האמת, שגם אם אובמה יבטיח עוד ארבע שנים בבית הלבן, זה אינו אומר כלום. לכן התעלמו מ-6 בנובמבר. חישבו רק על 22 בינואר. הניחו לברק חוסיין שלנו לחיות בשקט. רק שילחו דייר הגון והוגן לרחביה. והדברים, אני מבטיח, עוד יסתדרו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ