סליחה, אובמה

יוסי שריד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי שריד

רק חברים קרובים מודעים לצעדים הנמהרים ששקלתי לנקוט, אם יובס ברק חוסיין אובמה, וכהונה שנייה לא תינתן לו. זה כבר היה יותר מדי בשבילי, הרבה יותר מדי, ויש גבול. האם כוח אבנים כוחי, אם בשרי נחוש?

רק זה עוד היה חסר לנו, שבנימין נתניהו ינצח גם שם ולא רק כאן - ושם יותר חשוב. החוט המשולש – אדלסון, רומני, נתניהו – היה נכרך סביב לצווארנו, ומביא אותנו עד מחנק. עכשיו אפשר לנשום. קמתי בבוקר, הפעלתי ברעדה את הטלוויזיה, וב-MSNBC הודיעו על ארבעת האלקטורים הנידחים מניו המפשייר, שנפלו בחלקו של הנשיא. זאת היתה הסנונית שבישרה. פתחתי את החלון, אולי הסנונית הזאת מארצות הקור תסכים לעוף גם בביתנו. היא עפה, במו עיני ראיתי.

לא ששבענו נחת מתקופת הכהונה הראשונה, שהיתה רצופה בתיסכולים ובאכזבות. הדרך לגן עדן עברה בעוקף גיהנום. אבל מה הם רוצים מנשיא שקיבל ירושה איומה, וכל המשוגעים, מבית ומבחוץ, התאחדו נגדו – מי בטרור ממש ומי באלימות פוליטית. גם ממשלת ישראל הצטרפה לחזית ההתנגדות הזאת, שאפילו את זהותו ביקשה לגנוב ממנו: מי היה אביו האמיתי, ומי היתה האשה המופקרת שילדה אותו, ואיפה נולד המוסלמי הקטן הזה, והאם תעודותיו מהרווארד מקוריות או מזוייפות. מה הפלא אם לרגע, בעימות הטלוויזיה הראשון, היה נדמה שתש כוחו, שעייפה נפשו לכל הנבלים.

עכשיו, משזכה, אני רואה חובה לעצמי, לעצמנו, להתנצל בפניו: אל נא באפך עלינו, ידיד יקר. כאשר ניכר היה בפניך, שהאורח מישראל הוא לא בדיוק לטעמך, לא קיבלנו את זה באופן אישי, לא נעלבנו. גם כאן יש לא מעט אנשים כמוך, שלא באמת סובלים את העומד בראשם. גם הם סבורים שקשה להאמין לו ובו.

ואף על פי כן, למרות נתניהו וכנופייתו, הפגנת ידידות כלפי ארצנו. שום נשיא אמריקאי לפניך לא הרעיף עלינו את כל הטוב והחיוני הזה. במפגן מקומם של כפיות טובה ותודה, הוציאו לך כאן שם של אויב. ישראל היא המדינה היחידה בעולם, שבה מעדיפים את יריבך על פניך. כי בישראל לא יודעים להגיד יפה תודה, כי ישראל אינה יודעת שובע, נותנים לה אצבע תומכת בסביבה עויינת, והיא רוצה תמיד את כל היד. אופי לאומי מחורבן, שמחייב בקשת סליחה.

מכאן ולהבא, אתה פטור מפחד "הקול היהודי" ומאימת התרומה שלא תקבל אם לא תציית. אין לי מושג איך תנהג בקדנציה שנייה, ואם תזכור את אשר עשה לך איל ההימורים מלאס וגאס. ההתרשמות שלי ממך, שאינך צובר איבה, ועל נקלה אתה נפטר ממשקעים. איש גדול מוחל לשועלים קטנים, אדם שוחר טוב יגבר על אנשים רעים.
אבל מחילה אין פירושה זחילה. עליך להמשיך במה שניסית להתחיל בתחילת כהונתך – ואז לא הצלחת, וכעת אנחנו אומרים לך גמור. למעננו, גמור.

כאשר תסיים את תפקידך שם, בבית הלבן, בעוד ארבע שנים, גם אנחנו עלולים לסיים את תפקידנו כאן כבית בטוח ליהודים, ולכל אזרחי המדינה. המדינה הדו-לאומית כבר אורבת בפתח, ואם לא נסלק אותה בהקדם, היא תהפוך למציאות חיינו ומותנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ