יש לי בן חייל!

עלית קרפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עלית קרפ

למה שלא תגיד את זה ישר גדעון סער: אני רוצה לדפוק את הערבים בדרך שאף אחד לא חשב עליה קודם, ובשל כך , ולא משנה מה המחיר. נכון, זה דופק גם את החרדים, אבל להם כבר נסדר משהו כמו שתמיד מסדרים, וככה נרוויח פעמיים: גם נגבש איזה רעיון שלפיו משתלם לתרום, וגם נציע הצעה שהאספסוף אוהב. אישית, כל כך שמחתי על הרעיון הזה, שאני רוצה להחיל את התשתית הפילוסופית שלו גם על תחומים אחרים בחיינו, כדי שגם מי שכבר סיימו את בית הספר יוכלו ליהנות ממנו.

קודם כל אני מציעה שכל האזרחים – בעיקר האמהות העבריות – ישירו מדי בוקר את ההמנון הזה:
הייל, הייל, הייל!
יש לי בן חייל!
ועל כן אוּכל,
לשים ביצים בסל!
מי שלא רוצה,
שבחוץ ייצא!

אחרי שירת ההמנון אזרחיה הנאמנים של הארץ הזאת – בעיקר אלה שרוצים שוויון זכויות – ילבשו את המדים שלהם ויענדו עליהם דרגות. מראש יצוין, שכל חייל בכיר מאזרח וכך ייפתרו המון בעיות שהחברה הישראלית סובלת מהן כבר שנים: לדוגמה, הדבר יביא לסיום מאבקי כוח בתוך המשפחה, כמו גם כל מיני שאלות על שוויון, שמעסיקות את העולם המערבי בשנים האחרונות, אבל בינינו, הן קשקוש. אם לדוגמה אשה נושאת דרגה גבוהה מזו של בעלה, היא תוכל לפקד עליו. לא רק בבית ילבשו מדים, אלא גם בסופר, ומי שקצין יקבל שירות לפני החיילים הפשוטים, וגם יקודם בתור. כך ייעשה גם בתור לאוטובוס ובבתי קפה יאמרו בעלי הבית למלצריות: "אני רואה שנכנס סמל, תתפנו מכל הרב"טים האלה שיושבים פה ותטפלו בו VIP".

אוי, איזה סדר נהדר יהיה סוף סוף במדינת היהודים! אז מה אם סדר הוא לעתים קרובות, מפלטו של הרודן? אז מה אם הדיקטטורות הכי חשוכות משתמשות בצבא שלהן לכל מיני צרכים שאינם צבאיים ויודעות להציג את המצעדים הצבאיים הכי יפים והכי מסודרים? אז מה אם סדר קיצוני הוא לעתים קרובות אצטלה למהומה אדירה שלא ניתן לשלוט בה, אלא רק לדכא אותה? העיקר שסער ייצור פה מראית עין של סדר.

כנראה, שהמשיח הגיע ורק לי לא הודיעו. אחרת, קשה להבין למה חושב סער שכל מה שחסר למערכת החינוך - העלובה, הגוססת, מפיקת האנאלפביתים, הבורה שאין בה לא תורה וגם לא דרך ארץ - זה גמול עבור גיוס חניכיה לצבא או לשירות הלאומי.
קל מאוד ליצור סדר בהפחדות מצד אחד ובפיתויים מצד שני. הרבה יותר קשה לחנך. צה"ל הוא צבא הגנה לישראל. הוא לא כוח שיטור, לא כוח רפואי, לא כוח חינוכי ובוודאי שההתגייסות אליו אינה צריכה לשמש אבן בוחן לקידום המוסד החינוכי שממנו יצא החייל. כשהצבא שלנו יידע את מטרותיו, כמו שאמר מקיאוולי, לפני יותר מ-400 שנה, יהיה הרבה יותר קל לגייס אליו חיילים. כל זמן שהחיילים שלנו משרתים אינטרסים של הימין הקיצוני, רצים אחרי ערבים בשטחים כבושים אלוהים יודע למה בדיוק - אל תתפלאו שאחוזי המתגייסים כל כך נמוכים, ואל תנסו לפתות אותנו או את המנהלים בבית הספר ללחוץ על התלמידים שלהם להתגייס, כי לא זו הדרך.

אל תטעו, יש בתי ספר שכבר רוקדים לפי החליל הזה וגם לפי חלילים עקומים ממנו. בבתי הספר הללו מדגישים בכל עצרת או מפגש את חשיבות הכוח הצבאי של ישראל, את חשיבות הגיוס ואת המספר העצום של המתגייסים שהגיעו מבית הספר. הם גם אוסרים על כניסתן של תנועות נוער כמו השומר הצעיר, מכיוון שהן שמאלניות מדי, וכל הז'דנובים האלה עוד יעלו ויפרחו שבעתיים אחרי הבחירות, וימחקו את השרידים האומללים של חופש שעוד נותרו בארץ הזאת. אנחנו, השמאלנים, גדעון סער, לא רוצים סדר. אנחנו רוצים בלגן. אנחנו רוצים לדעת למה הילדים שלנו הולכים לצבא למשימות מיותרות, ובאיזה זכות בכלל אתה מציע דמי גיוס עבורם.

האם יש לתקצב בתי ספר לפי שיעור גיוס התלמידים? הגיבו באמצעות הפייסבוק שלכם

תגובות