סליחה ביבי, הצבעתי לפיד

גרשון הורוביץ
גרשון הורוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרשון הורוביץ
גרשון הורוביץ

הי, ביבי. הרשה לי להציג את עצמי. אני ליכודניק זה כ-40 שנה. לא סתם ליכודניק מהשורה. הייתי מזכיר ודובר של הנהלת הליכוד בכנסת ושלוש קדנציות חבר מרכז. לקראת הבחירות האחרונות עלו בי הרהורי כפירה. בני הבכור התגייס. אתה לעומת זאת ביקשת את קולי, כדי שתוכל באמצעותו לפטור אחרים מהשירות הצבאי. זה נראה לך סביר? אני עובד קשה מאוד לפרנסתי. באחרונה גיליתי שאתה מבקש את קולי כדי שתוכל להפנות חלק מהמסים שאני משלם לתמיכה בכאלה שהחליטו שאינם רוצים לעבוד. זה נראה לך הגיוני?

אני תומך בכלכלה ליברלית. להפתעתי התברר לי שבפריימריס בליכוד ועדי העובדים הם הקובעים מי יהיו הנבחרים, וברור שעמדות הח"כים והשרים מושפעות עמוקות מעובדה זו. תחת הנהגתך ועדי המונופולים הגדולים במשק המשיכו להתפרע ולצפצף על כולנו. זמן קצר אחרי שהשר ישראל כץ נבחר בפריימריס במסגרת "הדיל הגדול", כץ את כץ, קיבלו עובדי רכבת ישראל מענק אדיר, וזכו לתוספת דרמטית בשכרם. האם יש קשר? גם עובדי נמל אשדוד קיבלו העלאה, ומיד פתחו שוב בעיצומים. ממך ומשלי יחימוביץ' לא שמעתי מלה. האם נראה לך הגיוני שאני, כמי שנאמן למצע הליכוד, אתן את קולי למפלגה שתומכת בהתנהלות המופקרת של הוועדים הגדולים?

גם בעניין האיש השמן שרוכב על כתפי הרזה דיברת יפה אך לא עשית דבר. כמובן יש את עניין הניסיון בניהול המדינה. התלבטתי קשות. מצד אחד, ליאיר לפיד וחבריו אכן אין ניסיון, מצד אחר, את כל אלה עם הניסיון כבר ניסינו, ולמען האמת לא כל כך התלהבתי. מה הניסיון של רוב הח"כים של הליכוד? הם היו פעם עסקנים קטנים. החלטתי הפעם לתת צ'אנס למפלגה שחבריה יחלו את דרכם בכנסת מבלי שהיו כל חייהם עסקנים.

יש כמובן את העניין האידיאולוגי. הפריימריס בליכוד התנהלו בסיסמה "כל המקצין - הרי זה משובח". אפילו אני, שנחשבתי תמיד לימני שבחבורה, מרגיש קצת שמאלני בליכוד היום. אני מסרב להתרשם מימנים הזויים שנבחרים בקולות של מצביעי מפלגות אחרות וחמולות בכפרי הערבים.

רציתי לסיים, כמקובל, ולומר שזה לא אתה זה אני, אבל זה לא נכון. סליחה ביבי. לאחר לבטים רבים החלטתי לעשות מעשה של ליכודניק אמיתי. בסתר לבי אני רוצה להאמין שאתה תעריך אותי על כך. העדפתי את טובת המדינה. הצבעתי ליאיר לפיד.

הכותב הוא מנכ"ל של מרכז רפואי בחיפה, ובעל חברת נדל"ן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ