עסקנים נמאסתם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מ עולה שוועת מעמד הביניים והדור הצעיר, הנשחקים תחת עולן של המפלגות האנכרוניסטיות. אלה אינן מבינות שהעם רוצה לשוב הביתה בשלום ולעשות פחות מלחמות, וכי מעמד הביניים הנשחק מתקשה להבין למה הבנק שלו מרוויח חצי מיליארד דולר כל רבעון. הצעירים מבינים שאין להם 150 משכורות פנויות לדירה ממוצעת בפרברים, הפריפריה רוצה כבישים ומקומות עבודה במקום התנחלויות על כל גבעה ביו"ש, החיילים רוצים שיחליפו אותם בעמדות השמירה, בעיקר אלה מקרב "עילויי הישיבות", ומעל הכל - העם מאס בחוסר המשילות - וזה עם 29 שרים ו 19 סגני שרים.

לכן, קריין טלוויזיה נחמד מצליח להקים מפלגה ולגרוף 19 מנדטים, לכן מפלגה שכמחצית מחבריה ברחנים גורפת 6 מנדטים 7 שבועות מיום הקמתה. לכן, מעל 50 ח"כים הולכים הביתה.

עכשיו זה נראה כמו תיקו. מה צריך כדי לשנות את התוצאה? לא הארכה ולא פנדלים. מה שצריך הוא אומץ מנהיגותי, וזה יכול לבוא לכאורה משני כיוונים: בנימין נתניהו אמור להפנים את העובדה שהוא "הפסיד" בבחירות ולשנות את האג'נדה שלו מן המסד. תרועות הניצחון של הליכוד המוזר ערב האיחוד, ושל הרשימה העוד יותר הזויה אחרי האיחוד - הן יותר מטמינת הראש בחול; זה ממש להגיד לעם: "אנחנו מצפצפים עליכם". מן הצד השני יאיר לפיד, שלי יחימוביץ' וציפי לבני חייבים להיות אמיצים ולהסכים להצטרף אך ורק לממשלה אחרת.

אלא שמאחר שדי ברור שלא תהיה "ממשלה אחרת" (הליכוד-ביתנו הרי "ניצחו" וש"ס בטוחה שכוחה גדל), צריך לטרוף את הקלפיות וללכת לסבב בחירות נוסף, תוך מיצוי המומנטום של האומץ האזרחי שהבחירות הללו יצרו, ולמוטט את הגוש הדוגל באי-שוויון.

ד"ר סמיה הוא אלוף במיל', סוציולוג ומנכ"ל IC Green Energy

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות