קובי ניב
קובי ניב

שורו, הביטו וראו מי הם מנהיגי שלוש המפלגות שניצחו בבחירות, שירכיבו את הממשלה וינהיגו את המדינה: בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן, יאיר לפיד ונפתלי בנט - ארבעה גברים לבנים עשירים.

ועכשיו הסתכלו מי הם ראשי המפלגות שהפסידו בבחירות, שלא יהיו בממשלה או שיהיו בה גלגל חמישי מפונצ’ר: העבודה, ש”ס, יהדות התורה, התנועה, מרצ, רע”מ־תע”ל, חד”ש, בל”ד וקדימה - נשים, מזרחים, חרדים וכמובן ערבים, לא ממש מהעשירים.
זו התוצאה האמיתית, המשמעותית באמת, של בחירות 2013. אזרחי מדינת ישראל - שרובם המוחלט נשים, מזרחים, חרדים וערבים שבקושי מתפרנסים - בחרו בשלטון מוחלט של גברים לבנים עשירים ‏(וזאת, רק להזכיר, להבדיל להפליא מאזרחי ארה”ב, שרובם המוחלט לבנים, שבחרו לעצמם, פעמיים ברציפות, נשיא שחור‏).

אז נכון, יהיו בממשלת ישראל החדשה גם שלוש נשים ‏(מן הסתם צחות וזכות‏) וארבעה מזרחים ו/או חרדים לא ממש עשירים, אבל הם יהיו רק פעמוני הקישוט הזעירים המצלצלים כביכול דמוקרטיה, על צוואר הסוס שמושכותיו יוחזקו בחוזקה ובבטחה ‏(הם יקראו לזה “בנחישות וברגישות”‏) בידי גברים לבנים עשירים.

וגם קווי היסוד המתגבשים של “ממשלת הלבנים” חדים וברורים - שוויון בנטל - כלומר הכבדת הנטל הכלכלי ‏(כמו קיצוץ בקצבאות הילדים למי שלא שירתו בצבא‏) על החרדים והערבים; הקלת הנטל על “מעמד הביניים” - כלומר הורדת מסים למבוססים והכבדת העול על העניים, קרי על המזרחים, הנשים, החרדים והערבים; וכמובן, שינויים בשיטת הממשל, קרי הבטחת המשך שלטון הגברים הלבנים העשירים לנצח נצחים. כך שהצהלות על ההצלה שהגיעה ועל הבשורה שהפציעה לא רק מוקדמות ומוגזמות, אלא שמה לעשות, דווקא ההיפך הוא הנכון. בבחירות הללו, של ראשית 2013, מדינת ישראל לא בחרה בדרך חדשה של הסתלקות ממשטר בזוי ומדכא של הדרה ואפליה גזעית של מיעוטים ‏(לכאורה, כי למעשה הם הרוב‏) שאינם גברים יהודים לבנים. ישראל בחרה, בבחירות דמוקרטיות חופשיות, דווקא להעמיק את משטרה הגזעני עד קצהו הארכאי האפשרי - משטר קולוניאלי לבן, עשיר ומבוצר בלב המאפליה המזרחית־הערבית הענייה העוינת סביב. כי וילה בג’ונגל אנו, זה הג’ינגל שלנו.

ואכן, פעולתו הפוליטית הראשונה, החשובה והדחופה, של לפיד הניצחון, שאינו פוסל אף אחד, היתה פסילה גורפת ומוחלטת של אפשרות של איזושהי שותפות עם ערבים. וצריך גם להגיד מלה על הדרך המבזה שבה לפיד עשה זאת. תארו לעצמכם מה היינו אומרים אם בארץ אחרת מנהיג מפלגה גדולה היה פוסל לשותפות את כל המפלגות היהודיות, נניח, במשפט כמו “לא אעשה גוש חוסם עם זלדה שוורץ”, מה היינו אומרים אז? אנטישמי, היינו זועקים, פשיסט. אבל הנה פה, בארץ חמדת אבות, לאנטישמיות פשיסטית קוראים ליברליות מתקדמת.

הבאים בתור לפסילה, בגלוי או בסתר, באופן ישיר או עקיף, יהיו כמובן המזרחים, בדמותה של ש”ס השנואה. אבל כאן לא יגיד, חלילה, לפיד “לא אשב בממשלה אחת עם שוורצעס”, אלא יקשקש משהו על “מי שאינו נושא בנטל אינו יכול לשאת באחריות”. התוצאה, בכל מקרה, כבר נקבעה ובזעקה גדולה - ישראל בחרה לעצמה ממשלה התואמת למשטר הנוהג בה - קולוניאליזם לבן. נקודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ