קובי ניב
קובי ניב

כל כמה שבועות, במחזוריות מרשימה, שבה התקשורת ונטפלת לאשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, וטופלת עליה את כל בעיותיה ומחדליה של הממשלה והמדינה באותה שעה.

פעם היא אשמה בהידרדרות יחסי ישראל עם ארצות הברית, בגלל שעשתה פרצוף לא יפה (מסר מקורב לשעבר לכתבנו המדיני) לאובמה. במקרה אחר שרה שרה שיר שמח (דיווח מקור יודע-דבר לציפורה נחמדת) בחתונה עצובה, מה שהביא לעלייה במחירים. היה גם את הסיפור עם קליפות הגרעינים שהיא שפכה על הרצפה והכריחה את המנקה (על פי עדות דודתה של המטפלת שפוטרה) לאסוף, דבר שעיכב באופן קריטי את הפצצת הכור הגרעיני האיראני. ואלו, כמובן, רק דוגמיות מעטות.

נכון לעכשיו, במחזור הזה, בגללה (לה-לה, שרה המקהלה) לא קמה ממשלה (לה-לה), כי היא לא מרשה לבעלה (לה-לה) להחליף עם נפתלי בנט אפילו מלה (לה-לה-לה).

נו, אולי כבר די, מקהלה עלובה. שרה נתניהו היא לא נבחרת ציבור ולא אשת ציבור. היא בסך הכל אשת ראש הממשלה. ולכן במעשיה, באמירותיה ואפילו בשיגיונותיה, אם יש לה כאלה, אין ולא צריך להיות שום עניין לציבור.

לאזרחי המדינה יש וצריך להיות עניין במעשיו, מחדליו, אמירותיו ושיגיונותיו, ויש לו כאלו, של בעלה, של ראש הממשלה. הוא נבחר הציבור והוא זה ששולט במדינתנו ובחיינו. ולכן מה שחשוב זה מה ראש הממשלה החליט ועשה ולא בעצתו של מי הוא שמע או לא שמע.

אתם חושבים שראש הממשלה צריך לדבר עם בנט ולהכניס את הבית היהודי לממשלה? בבקשה, תכתבו את זה. אתם חושבים שההתנהגות שלו בעניין הזה היא טעות או חרפה? בבקשה, תהיו גברים (חה-חה) ותתקפו אותו על כך. אבל מה אתם מתחבאים, כמו תינוקות מבוהלים, מאחורי סינרה של אשתו, כדי לומר את מה שאתם חושבים על ראש הממשלה?

זה כמו שהבוס שלכם בעבודה מתנהג אליכם ממש רע, לדוגמה, ובמקום להתייצב מולו ולהעמיד אותו במקומו, אתם תלחשו מאחורי גבו: "מסכן הבוס, זה הכל בגלל שאשתו עושה לו בעיות". היש התנהגות עלובה, פחדנית, ושוביניסטית מזו?

כי מה זה בעצם משנה מי לחש מה על איזו אוזן של ראש הממשלה, ואת עצתו של מי הוא קיבל. מה שחשוב ומה שקובע אלה ההחלטות שהוא מקבל והמעשים שהוא עושה או לא עושה. על זה אתם צריכים לכתוב, על מעשיו ומחדליו, ולא על מי אמר לו מה על מה.

ואם במקרה הנפתליבנטי, נניח לצורך הדיון, לא אשתו שרה אלא יועציו אחי ותופל, נגיד, הם ששיכנעו אותו לא לטלפן בינתיים, או רק מחרתיים, לאדון הבית היהודי - נו, מה אז? עכשיו זו החלטה טובה או רעה? האם מה שחשוב זה מי אמר לו אותה, או עצם ההחלטה שלו?

המתקפות התקשורתיות החוזרות ונשנות על אשת ראש הממשלה לא מלמדות דבר על אופן ניהולה של המדינה, אבל מלמדות הרבה מאוד על אופן התנהלותה - הפחדנית, העלובה ושונאת-הנשים - של התקשורת הישראלית.

אז עזבו נא את שרה במנוחה. זה לא היא ראש הממשלה. זה בעלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ