שרה נתניהו והרכילות המרושעת

איל מגד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איל מגד

נראה שכל סיפורי הזוועות שמספרים על שרה נתניהו הם עורבא פרח, רכילות מרושעת. משום שאם כל מה שמסופר, בעל פה ובכתב, היה נכון - העיתונות לא היתה נחה, התקשורת לא היתה שוקטת, עד שאשת ראש הממשלה היתה יוצאת מתמונת העולם הציבורית. הציבור, המיוצג על ידי התקשורת, לא היה סובל לרגע מצב שבו הוא נשלט על ידי זוג ראשי ממשלה ולא על ידי ראש ממשלה אחד. הציבור והתקשורת לא היו משלימים עם העובדה, ששרה נתניהו שותפה לכל ההחלטות של בעלה; ולא רק שותפה למהלכיו, אלא אף מכתיבה לו מהלכים.

למשל, ביחס לנפתלי בנט. איך ייתכן, שמתייחסים בשוויון נפש לדיווח על כך שהפגישה בין בנט לבין נתניהו התאפשרה רק לאחר שבנט התנצל לפני רעיית ראש הממשלה, הכה על חטאיו כלפיה בפומבי ואף מתח ביקורת על כל המלעיזים עליה? כאילו מובן מאליו הוא, שהדרך אל ראש הממשלה עוברת אצל אשתו. כאילו אין בעיה בכך, שבלא הסכמת הגברת נתניהו לא היה נעשה בצמרת שום מהלך משמעותי, לפחות לא בכל הנוגע לעניינים פרסונליים.

האם הצליחה איזו יד נעלמה לאלף את התקשורת הסוררת שלנו עד כדי כך, שהיא אינה מציקה לראש הממשלה בעניין המעורבות ההולכת ונמשכת, הולכת ומתגברת, של אשתו בהיבטים הולכים ומתרבים של תפקידו? האין זה מוזר, שבמקום לעסוק במעורבות של שרה נתניהו בענייני ממשלה נטפלים לשטויות שוליות, כמו אותה שמלה אומללה (אגב, גם הכרס של בנט, המתפרצת מכל חולצה שהוא לובש, איננה תופעה מלבבת שמן הראוי להציגה קבל עם, במיוחד בהתחשב בגילו הצעיר של בעל הכרס), או לתשוקה בלתי ניתנת לכיבוש לדברי מתיקה ולניקוי יבש?

המסקנה המתבקשת מזה היא, שלא היו דברים מעולם. שרה נתניהו, כמו שהיא חוזרת ומציגה את עצמה, אינה אלא פסיכולוגית ילדים בעיריית ירושלים, צנועה בהליכותיה ונחבאת אל הכלים. אין לה ולא היתה לה שום מעורבות בשלטון, כגון זו שעליה מרכלים השכם והערב. לא ייתכן שיציגו את שרה נתניהו כאשה לא מאוזנת, בעלת בוחן-מציאות לקוי וחוש שיפוט מעוות, המעוללת תעלולים מסמרי שיער בארץ ומחוצה לה, ביבשה ואף באוויר, אוזניים תצילנה לנוכח החדשות המבישות, ובה בעת ישלימו עם מעורבותה בענייני מדינה הרי גורל.

אם זו אינה רכילות קלת ערך, כי אז מדובר בתקלה ממשית, בסקנדל בקנה מידה לאומי ואף קיומי, הלא כן? בתופעה מסוכנת, שהתגובה עליה אינה יכולה להסתכם בבדיחות ובפיליטונים. גם להתבדח וגם לעבור לסדר היום, גם להשמיץ וגם להשלים - זה ממש לא בא בחשבון.

כך שאם לסכם: או שההשמצות על שרה נתניהו נכונות, ואז שערורייה היא שעושים מהן רק צחוק; או שאם עושים מהן רק צחוק, סימן הוא שהן אינן רציניות ויש להפסיק את הקרנבל הזה, גם אם כבר נכנס אדר ומצווים להרבות בלעג וקלס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ