במה חטאת, בן?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים148

במה חטאת, בן? בכך שעברת מחצי הכדור הדרומי לחצי הכדור הצפוני? בכך שעלית לארץ? הרי אילו לא היית עולה לארץ היית היום בחיים. במה חטאת, בן? בכך שתרמת כעשר שנים מחייך הקצרים למדינה קטנה ורחוקה שבה לא נולדת ולא גדלת?

במה חטאת, בן? בכך שהסכמת לקחת סיכונים שמעטים מוכנים לקחת? בכך שעד איראן הגעת, יש אומרים, מן הסתם כדי להציל אותנו? לולא לקחת סיכונים כדי להציל אותנו היית היום בין החיים. במה חטאת, בן? בכך שכנער במלבורן הצטרפת לשומר הצעיר? אולי שם נזרע זרע הפורענות? אולי חולצה כחולה עם שרוך לבן היא החטא שלך?

מה היה רע לך במלבורן. עיר יפה, מלבורן. תחנת הרכבת שלה מעוטרת שעונים מפוארים שמציגים כל אחד זמן של עיר אחרת בעולם. אבל אין שם שעון שמציג את זמן כלא איילון. האם היה לך בכלל שעון שם? האם הצלחת להבדיל בין יום ללילה בכלוב הבטון המואר באור מלאכותי שמן הסתם אינו כבה לעולם?

בטח רצית קצת חושך. מי לא ירצה קצת חושך, קצת שינה. בשם איזה עיקרון מנעו ממך חושך. עיר תוססת, מלבורן. מרכזה שוקק חיים, שזור רחובות אופקיים ואנכיים, כמו רחובותיה של מנהטן. כמו סורגי חלון המקלחת הזעירה בתא שלך, שאליהם קשרת את הסדין שחנק אותך.

אומרים שהיית לא יציב. שהיו עדויות לכך כבר לפני שנים. עוד בשירותך הצבאי. נניח. אבל אם היית לא יציב אולי האחריות למחדלים ולנזקים נופלת גם על אלה שגייסו והפעילו אותך? הלא הם אמונים על זיהוי חולשות. זה תפקידם. אז למה רק אתה משלם את המחיר?

שמות משפחה כה רבים היו לך. זיגייר, אלון, אלן, בורוס. אבל שם פרטי רק אחד. אז בשבילי אתה בן. תסלח לי על הפמיליאריות.

רומזים ששירותי הביטחון האוסטרליים עלו עליך. מי ששלח אותך לאוסטרליה להחליף שם ודרכון פעם אחר פעם סייע להם בכך. אומרים שהם חקרו אותך, איימו עליך ואולי גם על משפחתך. אולי לא עמדת בלחץ. אולי חשפת איזה סוד. ביצעת עבירה. אבל האם להישבר בחקירה זו בגידה במדינה? והאם אוסטרליה היא האויב המסוכן ביותר שלנו?

יש אומרים שכמעט נעצרת באוסטרליה. איזה מזל רע, לא להיעצר באוסטרליה, אלא בישראל. לו היית נכלא באוסטרליה אולי היית בחיים עכשיו. להיכלא בתא מספר 15 זה לא רק בידוד, זה עינוי. למה עינו אותך, בן. משפטך נקטע עם חייך, אשמתך כבר לא תוכח בבית משפט.

בצילומים אתה תמיד מחייך. חיוך שובב, ממזרי קצת. בצילומים אתה מלא חיים. ההיפך מאובדני. אבל תשעה חודשים בתא מספר 15 עלולים להפוך כל אחד לאובדני. אם בישראל אין עונש מוות הרי שאת התא הזה צריך להרוס. עכשיו.

אתה יודע שיש לך בת, בן? בת שלא פגשת, שהיתה בת ארבעה ימים כשהמוות נכרך סביב צווארך בתא המפוקח בעולם בלי שאף אחד ישים לב. האם גם פגישה עם תינוקת בת יומה היוותה סיכון מיידי למדינה? מי יודע מה היית מספר לה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ