בני לא צריך לשמור על מנוולי יצהר

עלית קרפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עלית קרפ

עכשיו הגיעה שעתם הגדולה של צבועי הימין ומשה יעלון בראשם: אחרי שזלזלו בקרי, תקעו מקלות בגלגלי המשא ומתן, עשו הכול כדי להכשיל אותו והצליחו, הם מביטים בחבורת המופרעים מיצהר ומצקצקים בלשונם על העשבים השוטים שיש לעוקרם, על היותם יוצאי דופן בתוך ציבור נאמן ושומר חוק ועוד שלל שטויות והבלים. צפעוני יצהר לא גדלו בחיקו של השמאל, אלא התחממו בחיק ההתנחלויות בפרט והימין בכלל.

ההתנחלויות הן מעשה בלתי חוקי ומי שגר בהן עושה מעשים בלתי חוקיים גם בעצם מגוריו במקום וגם, על הדרך, מעשים בלתי חוקיים אחרים בעודם משוכנעים בצדקתם; וכשצודקים, כזכור, מותר הכול. אלא שבמקום בו אנו צודקים, לא יפרחו פרחים באביב, רק נחשים ימצאו להם משכן בין הסלעים ובבוא חיילי צה"ל לפנות אותם, גם יכישו אותם.

אין חדש תחת השמש: מי שישב על המרפסת בהפגנת הימין, ומי שהלך לפני ארונו של רבין, ומי שראה את רבין לבוש במדי אס-אס ושתק ומי שידע שהוציאו עליו דין רודף ושתק, שיידע, לפרוטוקול, שדמו של רבין צועק אליו מן האדמה. אולי זה הזמן להיזכר בטיפשותו של השמאל, שצ'יק צ'ק אחרי רצח רבין נפל שדוד לרגלי הימין בתשוקתו לפיוס. ומה קרה? לא קרה כלום. הימין התנער מהרוצח, אף על פי שללא ספק פעל על פי האידיאולוגיה שרבים החזיקו בה באותם ימים, והשמאל הטיפש שתק. גם עכשיו, ממש כמו אז, קודם ראשי הימין מתווים את הדרך באמירות מטופשות, כמו אלה של יעלון בשבועות האחרונים, ואז, כשהמטורללים הולכים בה, הם אומרים, לא, תראו, זה לא אנחנו, לא זה מה שהתכוונו, הם בכלל עשבים שוטים ואנחנו חשבנו.. מה בעצם חשבנו?. זאת לא חוכמה חדש: גם דוד המלך שלח את יואב בן צרויה להרוג את אבשלום בנו, ולאחר הביצוע שהציל את דוד והשיב לו את המלוכה, התכחש לו דוד והדיח אותו. אנשי הימין נתלים, אפרופו אבשלום, באילנות גבוהים.

לכן, במקום לצקצק בלשונם, טוב יעשו אנשי הימין אם ינהגו באופן הגון; אין מקום למשא ומתן? תגידו את זה באופן ישיר וברור, וכולנו נישא בתוצאות: קירור היחסים עם ארצות הברית, קיצוץ בתמיכה ועוד כל מיני צרות שאוהבי החיים הטובים בימין, אלה שחיים בבתים גדולים בהתנחלויות לעתים קרובות על שטחים פרטיים של ערבים או סתם על שטחים שהמדינה הפקיעה בשבילם, מאוד יתקשו לסבול. כי הבה נודה בזאת כאן ועכשיו: הקשר שאוהבים להציג אנשי הימין בינם לבין החלוצים מימי ראשית המדינה אינו קיים. חייהם של החלוצים היו חיים קשים ומרים, פיזית וגם נפשית, וחייהם של המתנחלים מתנהלים בשובה ובנחת, הם חיים במדינה שמקדישה להם תקציבים רבים, הרבה יותר מאשר לאלה שחיים בתוך הקו הירוק, וגם מצבם הנפשי נפלא: הם צודקים, צודקים וצודקים. אבל אנשי הימין הם לא באמת אידיאולוגים, בעיקר משום שאת המחיר על מעשיהם הנלוזים הם רוצים שכולנו נשלם ועל כן הם אומרים לקרי כן, ועושים לא. שולחים לו את לבני ביד אחד, ומרחיבים את ההתנחלויות בשנייה, מסכימים לשחרר אסירים ואחר כך לא ובקיצור: באחת ידו עושה במלאכה ואחת מזמברת את קרי. אתם יודעים מה הבעיה, אנשי הימין? שלקרי יש בית לחזור אליו, ואנחנו, נשארים פה, כן, וגם הערבים והסכסוך, גם הוא נשאר איתנו.

בשנות ה-80 פקד את קיבוצי השומר הצעיר משבר כלכלי וחברתי שהיה מלווה בעזיבות רבות. על פי האגדה, בקיבוץ שבו גדלתי היה חבר אחד, שכשהיו שואלים אותו אם הוא עוזב את הקיבוץ, היה נוהג לענות "לא, אבל הייתי שמח אם הקיבוץ היה עוזב קצת אותי". בפרפראזה על המשפט ההוא, אומר: אנא מטורללי יצהר וגם יתר ההתנחלויות, קחו דוגמה מקרי והניחו לנו, הניחו לבנינו המשרתים בצה"ל וצריכים לשמור על הערבים מפני מעשיכם הנוראים ושחררו אותנו מכל התחייבות כלפיכם. כאם לחייל קרבי בצה"ל אני אומרת זאת: אין תפקידו של בני להגן על המנוולים הללו.
בשנים האחרונות רבים המשתמטים מהשירות, ואת הסיבה לכך ניתן אולי למצוא בעובדה, שהצבא, בפרפרזה על מה שאמר ניקולו מקיאוולי כבר לפני כמעט 500 שנה, כשהוא מטיף לגיוס חובה במקום להחזקת צבא שכיר, צריך לדעת את מטרותיו. הצבא שלנו אינו יודע את מטרותיו, ונראה שבכל שנה השירות בצה"ל הופך ליותר ויותר הזוי. מי שרוצה להשתגע, יואיל ויגן על עצמו ואל ישלח את בנינו לקרבות לא מובנים עם אויבים בלתי ברורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ