שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מרד מסים, מי בעד

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

הממשלה החדשה אינה מעניקה לנו יום אחד של חסד; ולמה נעניק לה 100 ימים. מיומה הראשון היא עושקת אותנו ביתר שאת.

ידוע לי שחובת תשלום מסים היא לא תוכנית כבקשתך: לא שואלים כל אחד להעדפותיו, לאן היה רוצה להפנות את הכספים שמנוכים ממנו. רק העשירים הגדולים זוכים בהתחשבות מיוחדת כדי שיוכלו להתעשר עוד יותר. פטורים בלא־כלום־מס אי אפשר, לכן רק מחזיקי חשבונות בשווייץ ובאיי התעלה והבתולה פטורים במקצת.

ואף על פי כן: מה קורה כאשר ממשלה פותחת במתקפה רבתי על כלל אזרחיה־נתיניה; האם לא שמורה לנו אז הזכות להגנה עצמית? ומה צריך לקרות כשהשרים סוררים, חברי גנבים ורודפי שלמונים; האם גם אז חייב האזרח להצדיק עליו כל דין ודיל, רק בגלל "דינא דמלכותא"? ואולי יש רגע, שבו מצווה לגנוב מממשלה גנבֶת.

ליסטים עלינו ישראל, והם מנקרים את עינינו: הנה, בימים האחרונים נתפרסמו הסכמי הליכוד עם השותפות הקואליציוניות ונחשפה עלותם — כ–9 מיליארד שקל טבין וסחיטין. הם נחתמו במעמד הצדדים, רק 8 מיליון אזרחים לא נקראו לשמש צד באותו מעמד. אמנם המאה היא כולה שלנו, אבל הדעה היא שלהם בלבד; איש לא שאל את פינו, היינו להם למס.

מי בעד "התוספת למוסדות החינוך של החרדים" (120 מיליון), ועוד "תוספת לבתי ספר בלי לימודי ליבה" (75 מיליון), כפי שסוכם עם יהדות התורה; מי נגד.

מי בעד "חיזוק החינוך הממלכתי־דתי" (200 מיליון) ובעד "הגדלת תקציב האוניברסיטה באריאל" (100 מיליון) ו"הגדלת תקציב החטיבה להתיישבות" (50 מיליון) ו"שימור מורשת גוש קטיף" ו"מימון מערך בדיקות יהדות" (ביחד — 33 מיליון), כפי שסוכם עם הבית היהודי.

ולמי יד ארוכה יותר מידה של ש"ס, שנתחבת עמוק לכיסנו ושולפת מכל הבא: "ביטול הקיצוץ בתקציבי הישיבות", "החלת חוק נהרי ברשויות המקומיות למימון מוסדות חינוך חרדיים", "הקמת מבני דת ומקוואות", "תוספת הסעות ברשת מעיין החינוך התורני", "ביטול קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות בזכאות לדירה" (מאות מיליונים, מי סופר), וכיוצא וכנכנס באלה.

וכל חבר כנסת מהקואליציה יזוכה ב–20 מיליון שקל כמענק אישי — כסף כיס לבזבוזים, שאותם יחלק לבני משפחה ומפלגה בהיתר עסקת שוחד. אריה דרעי, נפתלי בנט ויעקב ליצמן לוקחים, בנימין נתניהו נותן, כאילו הביא את הכסף מהבית. ומשה כחלון — שומר ושותק האוצר — כאילו נתמלא פיו במֵי מקווה טהרה.

זאת ההכנסה הנקייה שלנו, שהופכת לכספים מלוכלכים. לו רק יכולתי, בזה הרגע הייתי חומק מתשלום מסים כחוק. אבל אני, בעוונותי, גמלאי משירות המדינה, ופנייתי לרשויות תוּשב ריקם; הם ימשיכו לנכות לי במקור. לעומתי, רבים יכולים לחמוק בתחבולות, ולא כדי להרוויח. אדרבה, הלב ידבנו ויוסיף, בתנאי שתרומתנו כולה תוקדש לחינוך ילדינו כבני אדם משכילים ולא כיהודים נבערים. גם אני את חלקי נותן.

זרקתי כאן רעיון. לא נמהרתי להציע אותו אפילו כשנאלצנו כולנו לממן את ההוצאות הפרטיות של ביבי ושרה; גם לא כששילמנו את חשבונותיו ועוויתותיו של לויטוס הקדוש מחברון. הוא לא שלם עדיין, רעיוננו, ואני מנסה לעבות אותו: אולי יקימו להם תושבי דימונה, ערד, מצפה רמון וירוחם מקלט מס בנגב המזרחי — עוד דבר מבחיל שהתחיל בכי"ל; ואולי יש לכם מכר, שהוא רואה חשבון ערמומי או יועץ מס מתוחכם שידריך אתכם. אבל אל תשכחו לְטור זה את זכות היוצרים, כשיפרוץ כאן סוף סוף מרד המסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ