הענבל אור הזאתי

יובל אלבשן
יובל אלבשן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל אלבשן
יובל אלבשן

מההתחלה זה היה נראה לי מזויף. ממתי יש באר־שבעיות עם שיער בלונד־פלטינה שכזה? במיוחד כשלא מדובר בעולה ממולדובה אלא במישהי שבאה ממשפחת קריאף. היה ברור שמדובר בשחורדינית. לכן מההתחלה ההצלחה שלה הפתיעה אותי: איך אחת כזאת, שבאה משום מקום, מצליחה לארגן קבוצות רכישה ולבנות בניינים יוקרתיים, כשהיא היתה אמורה להיות לכל היותר בעלת מספרה במרכז "ביג" בקסטינה? העובדה שהיא גם שברה את השוק עם המחירים לימדה אותי מראש שמשהו מסריח, וזה בסוף יקרוס.

צדקתי. הנה התגלתה התרמית הגדולה מאחורי הענבל אור הזאתי. בדיוק מה שחשבתי קרה: היא רימתה, הונתה, שיקרה, בגדה ובזזה. שוב הוכח שלא ניתן לסמוך על הטיפוסים האלה, שרק מתוך רחמים (והחלטה שגויה של אבות המדינה) הועלו לכאן על חשבון כולנו. מילא אם את הכסף שהיא גנבה היא היתה מוציאה על אוכל לילדיה (וכמובן שיש לה ארבעה כאלה, אלא מה? אלה הרי עושים ילדים בלי חשבון), או על מתנות לאביונים. אבל לא. כמו כל שפחה כי תמלוך היא ביזבזה את כל המיליונים על תכשיטים בשווי 2.5 מיליון שקלים, ועל דירה יוקרה שכורה ב–23 אלף שקל בחודש, כאילו היא מנכ"לית בנק לאומי לכל הפחות.

עיצבן אותי גם שהיא הוציאה על מזון 4,000 שקלים בחודש! מתחזה לבת משפחה של אחד מנסיכי הליכוד, שמוציא את הסכום הזה בכל יום שישי במעדניית ג'קו קנטי. חצופה. בשכונה ד' בבאר שבע אפשר לחיות מזה שנתיים! והכי מכעיסה הוצאה של 2,000 שקל בחודש על "אירועי תרבות". ממתי מופע של קובי פרץ בקיסריה נחשב מבחינה משפטית לאירוע תרבות?

אם הייתי זקוק להוכחה נוספת לכשל המוסרי העמוק שטמון בענבל אור הזאתי, באה העיתונות הכלכלית החוקרת האמיצה שלנו וחשפה צילומים מהדירה שאור נאלצה לעזוב. כמה לכלוך היא השאירה אחריה. עזבו שהיא לא עשתה פאנלים, אפילו סמרטוט רטוב בקטנה לא העבירה. טוב, מה אפשר לצפות מאחת כזאת שאת התואר שלה היא הוציאה ממכללה? הרי הזהרנו מראש לגבי כל אלה, אבל אף אחד לא הקשיב, והנה התוצאה לפניכם בבלונד זוהר חלק, ותכשיטים במיליונים.

אסור לטעות: אין לי ולו מלה טובה אחת להגנתה של ענבל אור, ובטח לא להגנת אורח החיים שלה, שרחוק מרחק מזרח ממערב מזה שלי. אין לי גם כוונה להצדיק או להבין ולו במעט את המעשים הנוראיים שהיא חשודה בהם, אבל הפער בין הטיפול התקשורתי, הציבורי והמשפטי בפרשת אור לבין הטיפול בפרשות דומות של אנשי עסקים אחרים — זועק לשמים. למרות שהשיטה, החשדות, התקשורת שהלכה אחריה כסומא בארובה והקורבנות התמימים שאיבדו את הונם, דומים — הטיפול שונה בתכלית. איש מהאחרים לא צויר כשטן תאב בצע, או כערפד רודף תענוגות. לכל היותר הם תוארו, גם לאחר שהורשעו במעשי מרמה וגניבה, כאנשי עסקים שחטאו בחטא היוהרה וכשלו. כבודם נשמר, רובם אף נותרו בדירותיהם. אבל היי, מה אני משווה בכלל? איש מהם לא היה לא אשה, לא מזרחית ובטח שלא מבאר שבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ