הקשר בין לפיד לביטן

קובי ניב
קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי ניב
קובי ניב

יו"ר הקואליציה דוד ביטן הצהיר שהוא , ומיד וזכה לשלל גינויים, כולם מהצד השמאלי של המפה, שכן מימין לביטן יש רק ואבנים. בין המגנים נמרצות היה גם יו"ר "יש עתיד" , שאמר ש"מחנה לאומי לא מתנהג ככה". וחוץ מזה, הוסף לפיד, "מחר כל עיתון בעולם יכתוב שיו"ר הקואליציה של מדינת ישראל קרא לקחת 20% מתושבי מדינת ישראל ולא לתת להם להצביע. זאת מתנה לארגוני הבי.די.אס".

אז איך כן צריך להתנהג ומה לומר המחנה הלאומי? באותו ראיון עצמו, שבו גינה לפיד את ביטן על שהדיר את תושבי (ולא את אזרחי) ישראל הערבים - הלא הם "הזועביז" הידועים שלו - מהמשחק הפוליטי, גם את תוכניתו המדינית: "אנחנו צריכים להוציא את הפלסטינים מחיינו. מה שאנחנו צריכים זה חומה גבוהה, הם יהיו בצד השני ואנחנו בצד שלנו, ושיעופו לנו מהעיניים".

רגע, הדברים האלו לא קצת דומים למה שאמר ביטן? אדרבא. הדברים שאמר לפיד הרבה יותר חמורים. שהנה , לאמור "הייתי מעדיף שהערבים לא יגיעו לקלפיות", ואילו לפיד כבר עבר לתוכנית פעולה ממשית – "שהפלסטינים יעופו לנו מהעיניים".

וחוץ מזה, כמו שאמר היו"ר לפיד בכבודו, אם מחר יכתבו בכל עיתון בעולם שהמועמד הבא לראשות הממשלה של ישראל קרא לפלסטינים "שיעופו לנו מהעיניים" - זאת לא מתנה לארגוני הבי.די.אס?

אך הפלא ופלא, לדברי הבלע האלו של לפיד לא נשמעו לא גינוי חריף ולא איוושת זרזיף. אבל למה בעצם? הרי דברי לפיד דברים נוראים ומבישים יותר מאלו של ביטן. אז למה לשמע דבריו של ביטן שפכו עליו שוחרי השוויון והשלום חביות של דגי גזענות סרוחים, ואילו למשמע דברי לפיד הם שתקו כדגים נאורים במים מתוקים? יכול להיות שזה בגלל שביטן מזרחי שמנמן ואילו לפיד אשכנזי מחוטב? מה פתאום?! חס ושלום.

אבל מה שכן ברור כאן הוא שהשתיקה הזאת כמוה כהודאה. רוצה לומר, שבעצם כל היהודים-ישראלים-ציונים – ממרצ צפון תל אביב ועד הבית היהודי דרום הר חברון – מסכימים עם כל אות ותג וזג בזבל העופות שלישלש לפיד: "מה שאנחנו צריכים זה חומה גבוהה, הם [הפלסטינים] יהיו בצד השני ואנחנו בצד שלנו, ושיעופו לנו מהעיניים".

אלו שתומכים כאילו ב"שלום", כלומר ב"שתי מדינות לשני עמים", בעצם תומכים, כך הם עצמם אומרים, ב"הפרדה". כלומר, "שהפלסטינים יעופו לנו מהעיניים" אל מאחורי חומה כמה שיותר גבוהה - שבנינו אותה, עכשיו זה כבר לגמרי ברור, לא רק כדי למנוע פיגועים, אלא גם כדי למנוע מאיתנו לראות את העוולות והשפטים שאנחנו עושים בהם – ל"מדינה" הזאת משלהם, שצה"ל שלנו שולט בה. 

לעומת זאת, כל מה שמתנגדיהם, "מתנגדי השלום" לכאורה, אלו שמתנגדים בכל תוקף למדינה פלסטינאית, רוצים, והם אומרים זאת בריש גלי, זה להתיישב לפלסטינים על אדמותיהם ולמרר את חייהם בעזרת צבא ההגנה יתברך, עד שלא תהיה להם ברירה, והם "יעופו לנו מהעינים", אולי אל מעבר ירדן, שגם בינה וביננו אפשר לבנות אחלה חומה. 

אם כן, לאן יעופו ואיפה תהיה החומה – על כך כל המחלוקת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ