יהודים, השמיעו קולכם

עודה בשאראת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אום אל-חיראן, היום
עודה בשאראת

בשביל ראש הממשלה בנימין נתניהו כל האזרחים הערבים הם מחבלים, או בלשון מכובסת: כולם "בעיה דמוגרפית". זו התיאוריה שלו מימים ימימה, גם כשהיה שר אוצר. לאור הקמפיין של מפקדים למען "טומאת" ישראל ("מפקדים למען ביטחון ישראל", המכונה קמפיין הגנרלים), מתברר שמורשת זו אינה רק נחלתו.

הנה לכם כמה מילים על האיום הדמוגרפי, ש"כוחותינו" חיסלו היום באום אל-חיראן: שמו יעקוב אבו אלקיעאן, מורה למתמטיקה בתיכון חורה, אשתו ד"ר אמאל אבו סעד, אחיו ג'בר הוא מפקח במשרד החינוך ואחיו השני חמאד הוא מנהל בית ספר "אלבייאן" בחורה. ובכן, זה הפרופיל החדש של "איש דאעש".

ועוד. על "האיום" מספר קובי, אחד הפעילים בפורום לדו-קיום בנגב. לדבריו, השוטרים מהרגע הראשון כיוונו נשק חי על המוחים באום אל-חיראן נגד הריסת בתיהם. "שמעתי יריות, אחר כך ראיתי טנדר לבן, שמתחיל לנסוע ומתרחק מהשוטרים, לא נוסע לכיוונם. אחרי שהצליח לזוז, בטח נבהל, ניסה לברוח. התחילו צרורות יריות של שוטרים, הקיפו את הטנדר. ירו עליו מכל הכיוונים, אלה מקדימה ואלה מאחורה. בשלב הזה נהג הטנדר כנראה נפגע, איבד שליטה והמשיך במורד הגבעה. אז נפגעו השוטרים. עד כמה שאני יכולתי לראות, הנהג היה פגוע ולא שלט על הרכב".

ובכן, זה היחס השוויוני שמדבר עליו נתניהו, שמוביל כרגע בשידור חי פעולת עקירה, שעוד תיזכר כחרפת העם היהודי על דורותיו. ברגע זה אי אפשר לדקלם, כמו בימים ההם, שהערבים "קמו עלינו לכלותינו", או שברחו מרצונם החופשי. היום כל רשויות מדינת העם היהודי, מהממשלה ועד בית המשפט העליון, שותפים למעשה שמעורר צמרמורת בגוף: ערבים החוצה, יהודים פנימה. 

בשנות המדינה הראשונות, גורשו בני שבט אבו אלקיעאן מאדמותיהם בח'רבת זובאלה, שאותן עיבדו במשך דורות. אחרי מסע נדודים, נצטווו על ידי המושל הצבאי בשנות ה- 50 לעבור לאזור נחל יתיר, שם הקימו את הכפר עתיר-אום אל-חיראן. 60 שנה חלפו מאז, במהלכן הם נלחמים על הכרה בכפרם. הכפר נמצא היכן שנמצא בהוראת הצבא.

הממשלה, באישור בית המשפט העליון, החליטה לעקור את 1,000 תושבי הכפר, להרוס את הבתים שנבנו ביזע ודמעות ולהעביר את התושבים לכפר אחר, שכבר נחנק מצפיפות אוכלוסין. במקומם באים להתיישב בני העם הנבחר. המשורר מחמוד דרוויש אמר במעמד דומה: "הידד לכובש כפר... הידד למביס ילדה מוכחלת העיניים".

לפני כמה ימים פרסם שר החקלאות, אורי אריאל מהבית היהודי, את תכנית החומש שלו לתושבים הבדואים בנגב בתור בשורה. סנא אבן ברי הטיבה לחשוף את כוונותיה של התוכנית לעקירת כפרים לא מוכרים - הרס כפרים בדואים. היום אפשר ביתר שאת לעמוד על הכוונות האמתיות של התכנית. אלה פני המדינה כלפי הערבים, מדינת הבולדוזרים.

יוסי ורטר ניבא, שנתניהו לא יעזוב בשקט. אדמה חרוכה ישאיר מאחוריו. הציבור הערבי הוא המועמד הראשון שבו יכלה את זעמו לנוכח החשדות בעניין חמדנותו לשלטון וחיי מותרות. פטריוטיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל. בולדוזרים הם מפלטו האולטימטיבי של החשוד בפלילים. ליהודים שמסרבים להיות חלק ממחזה זה, חשוב שעכשיו יישמע קולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ