גם אתם מעדיפים את נתניהו

קובי ניב
קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי ניב
קובי ניב

ככל שחומרי חקירות בנימין נתניהו הולכים ונחשפים לנגד עינינו, הולך מתבהר ששתי הפרשיות הנוכחיות המסעירות את התקשורת לא יבשילו לכלל כתבי אישום. ולא רק שלא יפילו את נתניהו מכיסאו, אלא אף יחזקו את שלטונו.

אומנם בכל ערב יושב גיא פלג באולפן חדשות ערוץ 2 ומכתיב קטעים נבחרים מהשיחות בין נתניהו לנוני מוזס, כאילו שצופים צריכים לרשום וללמוד אותם כי בסוף העונה יש בחינה - אבל בעצם בכל הסיפור הזה אין שמץ של עבירה פלילית. כל כולה מסחרה פוליטית רגילה לגמרי, שגרתית לחלוטין.

ולא רק שזה לא פלילי, אלא שמי שנפגע מפרסום וחקירת הדברים הוא בכלל לא נתניהו, אלא דווקא "ידיעות אחרונות" והתקשורת בכללה. והכרסום הקשה שהפרסומים הללו יוצרים באמינות התקשורת משחקים כמובן לידי נתניהו, שיוכל להציג מעכשיו את כלי התקשורת לא רק כאויבי הליכוד והעם, אלא גם ככלי שרת בזויים בידי אינטרסים זרים.

גם עניין המתנות על הסיגרים הקובניים, השמפניות הוורודות וכל הפנטזיות הנלוות, לא יבשיל לכדי כתב אישום, ואם יבשיל, לא תהיה הרשעה. כפי שזה נראה כרגע, אין כאן העברת כספים בפועל, כמו במקרה אהוד אולמרט, אברהם הירשזון או אריה דרעי, וגם לא "תמורת שוחד" ממשית, כמו מכירת משאב לאומי ברבע מחיר ללא מכרז, אלא בסך הכול שתי שיחות טלפון להסדרת איזה עניין. על זוטות שכאלו לא מעמידים למשפט, לא ראש ועד בית, לא ראש עירייה ובטח לא ראש ממשלה.

אז כנראה ששוב לא תיוותר ברירה, ומי שרוצים להפיל את נתניהו יצטרכו לעשות זאת בבחירות. אלא שבבחירות, ואת זה כולם יודעים, אי אפשר להדיח אותו. וזה לא בגלל שנתניהו הוא עריץ או שהעם מטומטם, כפי שנוח למתנגדיו לתרץ את כישלונם להחליפו, זה בגלל שלאלו המתייצבים מולו בבחירות אין מה להציע תחתיו, לא באישיות ולא במדיניות.

כי בבחירות - גם אם ננקה מהחישובים את הנימוקים השבטיים-עדתיים-כלכליים, שבגינם אשכנזים אמידים נוטים להצביע לקרויים שמאל ומזרחים עניים נוטים לבחור יותר ימינה, ושגם בתחום זה המספרים נוטים לטובת נתניהו – בסופו של דבר, כשהמצביעים עומדים מול הקלפי הם לא מקבלים את ההחלטה הסופית לפי ממדי שחיתות, צדק חברתי, זכויות אדם וכיוצא באלו, אלא כמעט אך ורק לפי מדד אחד – הביטחון. כי "החיים עצמם קודמים לאיכות החיים", אמר ראש הממשלה, והוא צודק.

מאחר שהאופציה, או האשליה (קחו את זה איך שאתם רוצים) של שלום עם הפלסטינים הורדה מן השולחן - ומי שנתן לכך את הגופשנקא הסופית היה דווקא ראש הממשלה מטעם השמאל, אהוד ברק – הרי שהשורה האחרונה של ההחלטה העומדת בפני הבוחר בקלפי היא מי יעמוד טוב יותר מול רצחנותם של הערבים בכלל, והפלסטינים בפרט.

עכשיו נסו רגע להיות רציונלים. אם אכן זו השאלה העומדת בפני הבוחר, במי הייתם אתם בוחרים להנהיג אותנו – בכתב עיתון "במחנה" לשעבר יאיר לפיד, ברב סרן הג'ובניק יצחק בוז'י הרצוג או בקצין המהולל מסיירת מטכ"ל, שאחיו נפל חלל במבצע אנטבה, בנימין נתניהו?

תודו על האמת – כשזאת השאלה, גם אתם מעדיפים את נתניהו. אז זה מה שיהיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ