קאט דה בולשיט: לא שואה, ליכודיאדה!

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים206
מירי רגב ליכודיאדה
השרה מירי רגב מזמינה לליכודיאדהצילום: צילום מסך
עופר אדרת
עופר אדרת

ביום שישי הקרוב, 27 בינואר, יום השנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, מציינים בעולם את יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה. כבר 11 שנים מצויין היום הזה באו"ם וברחבי העולם, בהתאם להחלטת האו"ם מ-2005. את ההחלטה, חשוב להזכיר, יזמה ישראל, בהובלתו של שר החוץ דאז, איש הליכוד סילבן שלום. "חשוב לציין שגם מדינות חברות בארגון, שמעולם לא הזכירו את השואה, מיישמים את הקריאה של העצרת הכללית ומקיימים ימי זכרון לאומיים ב-27 בינואר", מתגאה שלום, בצדק, באתר הבית שלו. 

כבכל שנה, גם השנה ייערכו במדינות שונות ברחבי העולם סביב יום זה טקסים, עצרות ואירועים. גם כאן בישראל מצויין היום, גם אם במינון נמוך, בשל העובדה שבישראל יש יום זיכרון רשמי לשואה במועד אחר - כ"ז בניסן. 

הכנסת ציינה את יום הזיכרון הבינלאומי ביום שלישי השבוע. "יד ושם" מציין אותו היום באמצעות יום עיון לסגל הדיפלומטי במעמד ראש הממשלה, ובמקביל שולח את מיטב החוקרים ואנשי החינוך שלו להשתתף בשורת אירועים במוסדות בינלאומיים.

השנה יתקיים ביום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה אירוע נוסף, בנוכחותם של שרים, חברי כנסת ונבחרי ציבור מישראל. כולם יטריחו עצמם עד אילת כדי להיות נוכחים בו: "הליכודיאדה השנייה". כפי שפורט בעמוד הפייסבוק של האירוע, הוא יכלול מופעי סטנדאפ, אליפות כדורגל, טיפולי ספא, בריכה מחוממת, מסיבה עד אור הבוקר ואפילו "אירוע הצדעה לגברת שרה נתניהו".

בעמוד הפייסבוק של הליכודיאדה הועלו בימים האחרונים סרטונים המקדמים את האירוע. באחד מהם מככבת שרת התרבות, מירי רגב, שצפויה להיות אחת מאורחות הכבוד שלו. בסרטון, אחת העוזרות שלה מנסה ללכוד את תשומת לבה, בעודה מעיינת בספר, אך לא מצליחה. "השרה, טלפון מהבית הלבן", היא אומרת, אך רגב בשלה. "השרה, טלפון מהקרמלין", היא מנסה שוב, אך רגב שקועה בספר ומתעלמת ממנה. רק כשהיא מבשרת לה: "השרה, הודיעו על התאריך לליכודיאדה", רגב מרימה את הראש מהספר, ובמקום לפתוח לוח שנה ולבקש שיזיזו אותו למועד אחר - כפי שהיה מצופה משרת תרבות, שזכר השואה יקר לה - היא מכריזה את הסיסמה האלגנטית המזוהה עימה: "קאט דה בולשיט" ומוסיפה "קדימה להסתער".

"אנשי השמאל שכחו מה זה להיות יהודים", אמר פעם מנהיג בכיר בליכוד, למקובל ישיש. מענין איך יצדיק אותו מנהיג את קיומו של אירוע שכולו בידור וכיף, שמוגדר כ"אירוע השנה של הליכוד", ביום בו ישראל ביקשה משאר העולם לכבד את זכרם של שישה מיליון יהודים וקורבנות אחרים של הנאצים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ