החילוניים כאידיוטים שימושיים

קובי ניב
קובי ניב
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חייל חרדי בבסיס חיל הים בחיפה, 2015
חייל חרדי בבסיס חיל הים בחיפה, 2015צילום: דובר צה"ל
קובי ניב
קובי ניב

מאמרי כאן בשבוע שעבר, שקרא למתן פטור מגיוס לחרדים (מטעמי דת ומצפון) עורר בקרב קוראים חילוניים את התגובה האוטומטית "אבל למה שהבן שלי ישרת בצבא והבן שלהם לא?". זעקה תמה ואף צודקת זו ראויה בהחלט לתשובה.

לתשובה שלושה חלקים: א. למה שהבן של ראש הממשלה, שגוזר עלינו מלחמות, ישרת בדובר צה"ל והבן שלכם ישרת כנהג טנק? ב. למה בנות מסורתיות ודתיות-לאומיות מקבלות פטור משירות והבנות שלכם חייבות בשירות? ג. ובכל מקרה, תחשבו קצת, אפילו דקה מספיקה - הרי ברור שחרדים שאינם חפצים בכך, וזה רובם המוחלט, לא ישרתו בצבא לעולם. וכי מה תעשו להם? תכריחו אותם? תקצצו בזקניהם ופאותיהם ותגייסו אותם? אתם לא מסוגלים אפילו להביא אותם ללשכת גיוס כדי שיקבלו שם פטור משירות. למה אתם נלחמים בשצף-קצף שכזה על דבר שלא תוכלו לעולם להשיג? זה לא קצת מטומטם?

מדור הזירה

לא, זה לא קצת מטומטם. זה מאוד מטומטם. אולי תנסו דרך אחרת, לבד מלכפות עליהם, בחוק כאילו, להתגייס, ביודעכם שזה לא יקרה אף פעם? והרי מה שמרגיז בעניין גיוס החרדים, זה לא שהם לא מתגייסים, אלא שהם גם לא מתגייסים וגם מקבלים בתמורה לאי-גיוסם משכורת חודשית כאברכים, יותר משהבנים והבנות שלכם מקבלים כשהם כן משרתים בצבא, נכון? אז לא מה אתם לא מחפשים את הפתרון שם? נגיד בהעלאת המשכורות למשרתים בצה"ל לכדי פי שניים מקצבתו של אברך בישיבה, הא?

אבל הדבר היותר מעניין בתגובות למאמרי מן השבוע שעבר, הגיע, כלומר לא הגיע, מן המגזר החרדי. שהרי לכאורה היו צריכים החרדים לתמוך ולשתף ולקלס את מאמרי הנ"ל, שכן הוא קרא למה שהם כביכול רוצים – שחרור מוחלט וגמור מהצבא, לא?

אז לא. אפילו לא טוקבק, שלא לדבר על שיתוף המאמר או בכלל התייחסות אליו מכיוונו של המגזר החרדי כולו, מקטון ועד גדול. לא נראתה ולא נשמעה ולא צויצה ולא כלום. וזה לא שהם לא קוראים "הארץ" ולא מגיבים. כשזה נצרך להם, הם מגיבים גם מגיבים. וזה גם לא מקרי, שהרי העם החרדי הוא עם ספונטני כמו העם הצפון-קוריאני.

אף חרדי לא הביע תמיכה במאמר, כי החרדים לא באמת רוצים לא לשרת בצבא. מה שהם רוצים זה שיימשך המצב הקיים, שבו הם כאילו חייבים לשרת, אבל מקבלים פטור וקצבאות תמורת אי-גיוסם ולימודים לכאורה בישיבות. המצב הקיים משרת אותם, את עסקניהם ורבניהם, ולכן הם יעשו הכול כדי לשמר אותו מכל משמר.

לכן, כל החילוניים שצועקים "שוויון בנטל" ו"למה הבן שלי צריך לשרת והם לא", מלבד שהם מאדירים בכך את משנתו האווילית של יאיר לפיד, הם כולם, אתם כולכם, משמרים את המצב הקיים שבו רוצים החרדים. בגללכם, בגללכם ובזכותכם, ממשיכים וימשיכו החרדים, עד שתקבלו שכל, לא להתגייס ולקבל מכם תמורת זאת שכר, שהבנים והבנות שלכם שמשרתים בצה"ל לא זוכים לו.

אבל אם אתם ממש מתעקשים על זה בכל מאודכם, אז זה כנראה מה שימשיך להיות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ