שתי מלחמות שאנחנו זורעים לעצמנו

קובי ניב
קובי ניב
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בדאבוס, ינואר 2018
קובי ניב
קובי ניב

שמחה, אושר ועונג שמימיים מרחפים בימים אלו מעלינו כענני שמפניה ורודים לנוכח הצלחתו של בנימין נתניהו לשכנע את דונלד טראמפ לעשות כרצונה של ישראל לפחות בשני עניינים: ראשית – לכסח, לדכא, להרעיב, לרמוס, ולרסק לעפר ואפר כל תקווה של הפלסטינים שיהיו להם אי פעם חירות לאומית או זכויות אדם בארצם, אלא אם ייכנעו ואף ישתחוו לנזר הבריאה ישראל. שנית – לפוצץ, או לפחות לפורר (עוד נחיה ונראה מה מבין שתי האפשרויות), את הסכם הגרעין עם איראן, אם זו לא תיכנע ותשתחווה לדרישות נתניהו, וככה להראות לאייתולות שהדג שמשתין עליהם הוא גפילטע פיש.

אבל שרים נכבדים, חברי מרכז מהוללים, שרה היקרה ועם נהדר שכמותכם – על מה אתם כל כך שמחים? מה זה נותן לנו כל זה, מלבד נפיחות חזה וגבהות לב? לאן באמת יובילו אותנו ההכבדה ההולכת וגוברת של מכבש הדיכוי על הפלסטינים ופיצוץ או פירוק הסכם הגרעין הבינלאומי עם איראן?

האם דחיקתם של הפלסטינים, בכל האמצעים שמפעילים עליהם עכשיו ומאיימים להפעיל עליהם אחר כך נתניהו וטראמפ, יביאו אותם לקבל על עצמם להיות עבדים נרצעים לעם הנבחר שאנחנו? מישהו מכיר, קרא, שמע מדודה שלו, על מקרה כלשהו בהיסטוריה האנושית שכך קרה? לא היה כדבר הזה ולא נברא. המדוכאים, ככל שדוכאו ונרמסו, כך מרדו ופרעו במדכאים.

הרי אפילו בתנ"ך שלכם, של מייק פנס ונפתלי בנט, כתוב ש"כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". אז מה אתם אומרים, זה תופס רק לגבי יהודים עתיקים בארצות שלמלך שלהם קוראים פרעה? או שמא אתם מתכננים לעשות לפלסטינים את אשר ציווה אתכם האלוהים, לאמור "תמחה את זכר עמלק מתחת לשמיים", כמו שעשו ידידנו האמריקאים לאינדיאנים?

כך או כך, איך שלא תהפכו את החביתה הזאת שאתם מטגנים בה עכשיו את הפלסטינים, פירושו של דבר מלחמה.

ואותו דבר בעניין ההסכם עם איראן. כי אם באמת טראמפ יפרוש מההסכם, כמו שהוא מאיים, יש בסך הכול שתי אפשרויות: או שההסכם ימשיך להתקיים למרות פרישת ארה"ב; או שהסכם אכן יתמוטט כלא היה, כפי שמקווה ורוצה ישראל.

אבל שרים משובחים, חברי מרכז חמודים, נחמה אהובה ועם סגולה שכמותכם –  בכל אחד משני המצבים הללו, ולא חשוב איזה מהם יתרחש, לא רק שהדבר לא ימנע או אפילו יעכב את איראן מלחתור ולהגיע לפצצת גרעין משלה, אלא ההיפך הגמור – זה רק יעודד אותה ויאפשר לה להגיע לפצצה הרבה יותר מהר וללא הפרעה.

אלא, וזה כנראה מה שיקרה במצב כזה, שארצות-הברית ו/או ישראל, שתיהן ביחד או כל אחת לחוד, יתקפו אז באופן מאסיבי את מתקני הפיתוח הגרעיניים, את בסיסיה הצבאיים ואת איראן בכלל. האם בעקבות המתקפה הזו האיראנים ייכנעו וישתחוו לעמים הנבחרים האמריקאים והיהודים ויעשו את כל מה שאנחנו רוצים ויודו לה' ולפנס ולבנט כי טוב? ברור שלא. הם ישיבו מלחמה. והמלחמה תהיה לא רק נגד ארה"ב, אלא בעיקר נגדנו.

בשתי המלחמות, הפלסטינית והאירנית, שאולי יהפכו לאחת, שאנחנו זורעים לעצמנו עכשיו, הפצצות יתפוצצו עלינו.

אז כל מי ששמח עכשיו, כדאי לו שיתכונן לבכות, והרבה.

תגובות