רוגל, ככה זה כשאנשים שאינם אתה מממשים את רצונם

אסף פרידמן - צרובה
אסף פרידמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף פרידמן - צרובה
אסף פרידמן

היי רוגל,

אנחנו לא מכירים, אבל אנחנו גרים באותה עיר ואפילו מקבלים שכר מאותו מעסיק. רציתי להגיד לך שבניגוד ביום שישי האחרון, לי – –  יש עניין רב במרתון שהתקיים בסוף השבוע. אני לא מצליח להבין מה יכול להרגיז כל כך באירוע שכל תכליתו פעילות ספורט משותפת, חובבנית ברובה המוחלט, של רבבות אנשים?

הייתכן שמה שמרתיח אותך היא העובדה שאתה צריך לשלם מחיר כדי שאנשים, שאינם אתה, יממשו את הרצונות שלהם? אין ספק, כמובן, שהמחיר של חוסר היכולת לנסוע לכל מקום בעיר בתחבורה פרטית או ציבורית במשך שבע שעות הוא מחיר שבן אנוש מתקשה לשאת, שני רק למסכנים הנצורים בפרברי דמשק, או למבקשי המקלט העומדים בפני גירוש.

כאמור, איננו מכירים באופן אישי, אבל אני מניח שאתה אדם המחזיק בעמדות ליברליות. לכן, אני מתקשה להבין איך יכול להיות שאתה כל כך מתנגד למהלך בו אנשים – עשרות אלפי אנשים במקרה הזה – עושים שימוש בעיר באופן שהם מוצאים לנכון. הרי זה בדיוק העניין של לחיות בקהילה עירונית, בטח כזו המתיימרת להיות ליברלית – לאפשר לאחר להגשים ולממש את עצמו, גם אם האחר נאלץ לשלם על כך מחיר סביר מסוים.

לגבי נושא מימון האירוע על ידי חברות מסחריות, הדורשות תמורה בחשיפת המותג שלהן בצורה די אגרסיבית – זה באמת מעצבן. אפשר, אני מניח, לממן את האירוע גם ללא החסויות. אבל לפי רמת הארגון, אני משער שאז היה מדובר בהרבה מאוד כסף שהיה יוצא מהקופה הציבורית. אני בספק אם אתה מעוניין להוציא את ההון הזה על חלקים בציבור שכל כך שונים ממך ו"גוזלים" בריצתם את כבישי העיר ממך. למרות הסירחון המסחרי, נראה שבעולמנו הסידור הזה הוא הטוב ביותר האפשרי.

רציתי גם לשאול, ברשותך, האם אתה מתנגד באותה להיטות להפגנה נגד גירוש מבקשי מקלט, שהתקיימה אמש בדרום תל אביב? אני מבטיח לך שבעבור לא מעט תושבים המתגוררים בקרבת מקום מדובר בדחיפת אצבע חמורה בעין, הרבה יותר מהמרתון של יום שישי. האם גם במקרה זה אתה סבור שיש לאסור את ההפגנה, או שבגלל שזו מסתדרת עם השקפת עולמך, במקרה הזה מותר לדרוס את הרצון של תושבי העיר?

אני ממליץ לך לקפוץ לאזור הטיילת או לפארק הירקון בחודש שלפני המרתון הבא. תוכל לראות שם המון תל אביבים מתאמנים לקראת האירוע. אתה יכול לקרוא להם סחים (במידה מסוימת של צדק) ואף יתכן שהם אנשים מאוד שונים ממך, אבל אולי זה יעזור לך להבין שגם להם יש רצונות ושהעיר הזו היא גם שלהם.

תגובות