"דין חובת כיבוש ארץ ישראל"

קובי ניב
קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי ניב
קובי ניב

כאילו זניחה בתוך בליל "חדשות עשר" של ערב החג השני האירה באור יקרות עוד ''רב גאון'' של הכיפות הסרוגות, מכללת "בני דוד'' בעלי – הרב אליעזר קשתיאל, ראש ישיבת בוגרי הצבא במוסד. וייאמר בבירור – כותב המאמר צפה בשיעורו המלא של הרב קשתיאל ב"דין חובת כיבוש ארץ ישראל", ושום דבר המובא כאן מפיו לא הוצא משום הקשר.

ראשית קובע הרב קשתיאל כי על פי דין "מותר לפתוח במלחמה, מלחמת רשות, קל וחומר מלחמת מצווה... אפילו בשבת". ו"מה מקור ההיתר לפתוח מלחמה בשבת?", הוא שואל וגם משיב "אנחנו לא בסכנה. אף אחד לא מאיים עלינו. אף אחד לא מאיים על אף יהודי. אנחנו לא מותקפים בכלל. אלא שאנחנו עסוקים בכיבוש... והכיבוש דוחה שבת. לא פיקוח נפש דוחה שבת. כיבוש דוחה שבת".

"חובת כיבוש עלינו", מבאר-מצווה הרב למאזיניו, "גם אם לא היו יורים עלינו, גם אם לא היו יורים עלינו אפילו כדור אחד, גם אם תושבי עזה... היו כל הזמן רק מגישים לנו רק פרחים עם מכתבי אהבה עם ציורים של לבבות, היינו מחוייבים לפתוח במלחמה בשבת כדי לכבוש את ארץ ישראל... זאת ארצנו, ארצנו הקדושה. הקב"ה הבטיח לנו את הארץ הזאת וציווה עלינו לרשת אותה... גם אם אף אחד לא היה מאיים עלינו בכלל בכל האזור וכולם היו אוהבי ישראל, מצוות כיבוש עלינו, חובתנו לכבוש את ארץ ישראל, זאת ארצנו."

"נקודת המוצא", מדגיש הרב, "היא לא בגלל שהאויבים רשעים ולא בגלל שהם מאיימים עלינו ולכן אין לנו ברירה. לא.  גם אם הייתה לנו ברירה ולא היו מאיימים עלינו בכלל, זו מצוות עשה, חובה גמורה, לכבוש את ארצנו".

שיעור "חובת כיבוש ארץ ישראל" של הרב קשתיאלקרדיט: The Bnei David Youtube Channel

ומה הם גבולות אותה ארץ ישראל שלנו? "חבל עזה היא ודאי וודאי ארץ-ישראל... רש"י, הגאון מוילנה והכוזרי אומרים שהיא עד נחל מצרים, הכוונה עד לדלתא של הנילוס... הקב"ה לא יניח ולא ישקוט עד שאנחנו נכבוש את כל ארצנו הקדושה. אז הוא יביא לנו אויבים מפה ואויבים משם, שמתנהגים בצורה לא הגיונית בכלל... כל זה שיש אויבים מסביב, כל זה כדי לרמז לנו שיש פה עוד שטח שלא כבשתם... מטרת העל היא לכבוש את ארץ ישראל. גם אם היום לא יירו עלינו אף טיל מאזור הצפון, אנחנו מן הדין, מצד התורה, חייבים לכבוש לפחות עד ביירות... הטורקים מעצבנים אותנו. למה הם מעצבנים אותנו? למה הם נגדנו? הקב"ה מרמז לנו אתם צריכים להגיע לשם. החיזבאללה יירה עלינו לא סתם, כי יש שם נחלת אשר, מחכה לנו שם"

"עיקר מטרתה של המדינה, עיקר ערכו של צבא הגנה לישראל זה בתור צבא הכיבוש, זה צבא כיבוש", מסכם וקובע הרב קשתיאל, ואף מוסיף תקווה לעתיד, "בעזרת השם בקרוב יבואו לפה מיליוני עולים חדשים, לא ירחק היום והצפיפות תעלה על גדותיה ולא תהיה ברירה - נצטרך קצת להתרחב פה, כי לא יהיה מקום".

אז מה? האנטישמים צודקים, הא?

תגובות