אל תתנו לפוליטיקאים האלה רייטינג

יעקב ליאל מאמו
ליאל יעקב מאמו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעקב ליאל מאמו
ליאל יעקב מאמו

הערב ירד וחוק הגיוס עלה לסדר היום, הכנסת דמתה לחוף ים עליו עומדים שורות שורות של גולשי גלים מצפים לסערה. הם ניצבים שם זה לצד זה רעבים לקרב, מלאים ברוח לחימה, משוועים להישגים, מטורפים מהמחשבה להראות את כוחם. הם עומדים שם לבושים בחליפות גלישה, מחזיקים את הגלשנים המחודדים בידיהם ונושאים עיניים תאבות אל המים, מחכים לגלים העצומים שהבטיחו לבוא.

מלפנים, בשורה הראשונה עומדים הפוליטיקאים - מנוסים, חדים וחדורי מוטיבציה, יודעים היטב את המלאכה. זה בפניו הזחוחות וזה בפרצופו המצטדק, אחד במבע מתחסד וחברו עוטה מראה של מושיע העם. פלוני משחק בתפקיד הנזעק וידידו מביים את דמות הנגזל.

אך לא די בזה. בשורה שלאחריה ממוקמים העסקנים, מכוונים, מזרזים ומאתגרים את "שליחי הציבור" דוחפים בם לבל יאבדו ריכוז, מכינים אותם היטב לגלים המתקרבים. מאחוריהם שורות שורות של עיתונאים, לוביסטים, דוברים ומדבררים, אנשי קמפיין ומומחי ניו מדיה, עמותות למען וארגונים שכנגד, נושפים ומתנשפים, רוטטים ומרטווטים לקראת המאני טיים.

ואז באה הסערה, גלי ענק נראים באופק והטירוף מתחיל. הם מתמתחים, עומדים בהיכון, זועקים סיסמאות ומזנקים על הגלים המתנפצים בפראות אל החוף. הם מלהטטים, מחליקים מפה לשם, תופסים גובה על כל גל גואה. מרחפים בשצף קצף מגל למשנהו וקריאות מלחמה נשמעות מפיהם.

הם מקפידים לשמור על הארשת שאותה עטו לקראת הסערה, ממשיכים למלא את התפקיד שלהם במחזה בדבקות ובנחישות, וליבם צוהל בשמחה. לא אכפת להם על העם היושב על החוף וסופג את מהלומות הגלים, לא מעניינים אותם אלה הנסחפים במערבולות, הם לא מתחשבים באותם שמבקשים לנוח רגל על רגל ומחפשים שלווה, הם רק מקוים לגל יותר חזק ולים יותר סוער, שיישא אותם עוד קצת למעלה.

ורק נציג מהרשימה המשותפת, זה שלמפלגתו אין שום רווח מכל הקרקס הזה, מפטפט על פוליטיקת השנאה. הפוליטיקאים מרוויחים והעם מפסיד, הוא אומר, והולך לישון יחד עם חבריו לסיעה.

כבו את מקלטי הרדיו, זפזפו לערוצי טבע או מוזיקה, החשיכו את מסכי המחשב ואל תתנו להם רייטינג. בואו ונאמר לנציגים בבית המחוקקים שאנחנו לא רוצים לראות את השפל הזה. אנחנו דורשים לראות אותם דואגים לחקלאים בעוטף עזה ותובעים לראות אותם נלחמים על תחבורה ציבורית ראויה. אנחנו קוראים לראות אותם מקימים מלחמה בשחיתות, מקווים לראות אותם נקיי כפיים.

בואו נאמר להם: בחרנו בכם בכדי שתמצאו פתרונות דיור, שתבנו כלכלה יציבה, שתעזרו לחלשים ושתורידו את יוקר המחיה, תתפארו בהישגים בחינוך, תתגאו בעשייה למען הציבור, תילחמו בכדי שיהיה פה טוב, תביאו לעם הזה שקט ושלום. אבל במצב העניינים הנוכחי, חבל שלא הלכתם לישון.

הכותב הוא עורך ב"ביזנעס", אתר חדשות כלכלה למגזר החרדי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ