קובי ניב
קובי ניב

באחרונה מתרבים מעשי ההדרה והפגיעה ביהודים בארצנו, והממשלה מעלימה עין ואינה עושה דבר כדי למגר את האנטישמיות הגואה, וזאת 75 שנה בלבד אחרי זוועת רציחתם של מיליוני יהודים כאן, על אדמת אירופה, במהלך מלחמת העולם השנייה.

מספר פעמים בשבועות האחרונים סרבו נוסעים בטיסות לארץ וממנה לשבת ליד יהודים, בטענה שהדבר נוגד את אמונתם ואורח-חייהם, ולמרבה התדהמה, תחת להוריד את הנוסעים הסרבנים מן הטיסות, נכנעו להם חברות-התעופה ואילצו את הנוסעים היהודים לעבור למקומות ישיבה אחרים, שלא ליד אותם אנטישמים בזויים.

ביקב במזרח הארץ פיטרה ההנהלה עובדים יהודים, מתוך חשש, כך נאמר, שמא יבואו במגע עם היין המיוצר שם ו"יטמאו את היין", ויביאו לפגיעה במכירות לצרכנים הנוצרים המאמינים שהיהודים רצחו את ישו וידיהם מגואלות בדמו.

המועצה הנוצרית העליונה פרסמה כתב-אזהרה למאמיניה, האוסר באיסור חמור להקשיב בפרהסיה לשירתם של זמרים וזמרות "בני ובנות דת משה" או למקהלות שחברים בהם יהודים, שכן "שירת יהודים היא תועבה לאוזניים".

בברכות שחייה ציבוריות רבות מסרבים להכניס יהודים בתירוצים דחוקים. באוטובוסים מסוימים מושיבים יהודים בספסלים האחוריים. יש גם הבאים ובאות בשערי בתי-חולים ובתי-יולדות בארצנו ומסרבים שרופא יהודי יטפל בהם, או שישכיבו אותם בחדר אחד עם יהודים, והנהלות בתי-החולים, לא ייאמן, נענות לדרישות הגזעניות הנוראות הללו.

וחמור מכל הוא המנהג שנתקבע בקרב רבים מדי מבני עמנו, הקרוי בשם "איסור נגיעה", שעל פיו נאסר על נוצרי מאמין ללחוץ ידו של יהודי, גם כשזה מושיט לו את ידו לשלום.

אז נכון שלפי תורתנו הקדושה, היהודים הם שמסרו את ישוע משיחנו לצליבה, אבל אין זה אומר שהיום, במאה ה-21, אלפיים שנה מאז המאורע הכואב ההוא, אנחנו עדיין מחויבים לנטור להם על כך ונהוג בפוגענות שכזו בצאצאי צאצאיהם, שאין להם דבר וקשר למעשה הבוגדני שעשו היהודים אז.

ולאלו מבינינו האומרים ''היהודים עצמם הם שרוצים להיבדל מאיתנו, הם אלו שמבקשים, מתחננים ממש, שנושיב אותם בספסלים האחוריים, כי ככה הם אוהבים", נאמר כאן, בתקיפות הראויה, שאין הדברים כך, ושהיהודים האומרים כך עושים זאת רק משום שהם חוששים לפרנסתם, התלויה ברוב הנוצרי השולט במדינה.

לפיכך אנו דורשים, בכל לשון של תקיפות, משלטונות ארצנו האהובה ומן הממשלה לנקוט לאלתר בצעדים חריפים לחיסול כל התופעות האנטישמיות הללו כולן, וזאת על ידי שורה של תקנות שלא רק תאסור אותן, אלא אף תטיל עונשים וקנסות כבדים על מי שנוהג בהם.

מי שיסרב לשבת ליד יהודים יורד לאלתר מן האוטובוס או מן המטוס. מי שיסרב לקבל טיפול רפואי מידי יהודי או לשכב בחדר עם יהודי, יסולק מיד מבית-החולים, שלא יהיה אחראי לכל נזק שייגרם בשל כך לסרבן הגזען. מי שיפטר עובדים בשל יהדותם ייענש בסגירת מפעלו. מי שיסרב להכניס יהודים לכל מקום שמתקיים בו אירוע פנאי ובידור ציבורי, ייסגר המקום בצו מנהלי לשבועיים ימים. מי שיסרב ללחוץ ידו של יהודי יוטל עליו קנס של 250 שקלים, ואם יחזור וינהג כך יוכפל הקנס בכל פעם.

רק כך נמגר את האנטישמיות הפושה בארצנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ