אלונה ברקת היא כל מה שבנט ושקד היו רוצים להיות

רן שמעוני
אלונה ברקת. בבאר שבע היא השלימה מהפך
רן שמעוני

לאלונה ברקת לא צריך לערוך סרטון היכרות. לא בגלל שכולם מכירים אותה, אלא משום שהערך המוסף שהיא מביאה איתה הוא מובן מאליו. שלא כמו בנט, שקד ושאר חברי מפלגת "הימין החדש" שאליה היא מצטרפת, ברקת מגיעה לפוליטיקה כשהיא נטועה במרכז הקונצנזוס הישראלי – הפועל באר שבע.

מיומה הראשון כבעלים, אי אז ב-2007, ברקת הבהירה שכדורגל הוא לא העניין המרכזי בעיניה. למעשה, גם לא הפועל באר שבע. ברקת ראתה בקבוצה פלטפורמה לשינוי רחב יותר, עמוק יותר. חמש שנים לפני שבנט ושקד הפכו את מפד"ל למפלגת היי-טק רעבה לאקזיט, ברקת החלה בדרך מקבילה. בסבלנות, בעקשנות ובניהול חכם של מערכת היחסים עם הבייס הבאר שבעי, היא גם השלימה את המהפך. בנט ושקד יכולים רק לקנא.

תשע שנים תמימות. זה הזמן שלקח לברקת ליצור מחדש את הפועל באר שבע. במציאות של הספורט הישראלי, מדובר כמעט בנצח. ברקת רכשה את הקבוצה מידיו של אלי זינו, איש עסקים מקומי שאסף יותר חשדות לפלילים מהישגים מקצועיים, ומולה ניצבה הכלה המיועדת: קבוצת ליגה לאומית, שקועה בבעיות כלכליות וסכסוכים מקומיים. כדי לחזור לימי הזוהר של המועדון היה קל יותר לבנות מכונת זמן. במקום זה, היא בנתה עתיד.

בשלב הראשון, כשחזרה לליגת העל בתום ארבע שנות היעדרות, הפועל באר שבע הפכה לקבוצה שאוהבים לאהוב – בזכות הכדורגל, בזכות הקהילתיות, בזכות "אלונה". בשלב השני, שבע שנים אחרי שהגיעה ברקת, באר שבע כבר הפכה לקבוצה מנצחת. בשלישי, בבירת הנגב כבר עמדה אימפריה שזללה שלוש אליפויות אחת אחרי השנייה.

"חלומות יכולים להתגשם עבור כל אחד, עבור כל מי שנחוש להצליח", אמרה ברקת במסיבת העיתונאים היום (חמישי). כדאי שהמסר הזה יחלחל אל המאזינים בנט ושקד, שמעולם לא הצליחו להגשים את החלום שלהם בביתם הקודם. לשיטתה, ייתכן, מפני שלא היו נחושים מספיק.

ספק אם הפוליטיקה היא חלומה הגדול של ברקת, שדואגת בימים האחרונים לגבש בסיס משפטי שיאפשר לה לשמור על השליטה בבאר שבע. כך או אחרת, את בנט ושקד כל זה לא ממש מעניין. בבחירות 2015 רק 7% מתושבי העיר באר שבע הצביעו לבית היהודי. אחרי סדרת כישלונות פוליטיים, מאלי אוחנה ועד הזחילה בחזרה לממשלת נתניהו, סוף סוף הם הצליחו לייצר מהלך שיסתיים ברווח ודאי.

בבאר שבע ברקת עמדה בראש, קבעה מדיניות והובילה שינויים אדירים. בימין החדש הדברים עובדים אחרת. קרוב לוודאי שהיא לא תהפוך למחוקקת המצטיינת של הכנסת העשרים ואחת ולא תהפוך שולחנות בוועדת הכספים, אך לא לכך היא נדרשת. בפשטות, אלונה ברקת מביאה עמה את כל מה שבנט ושקד היו, אך חשוב מכך - היא כל מה שהם היו שמחים להיות: אהובים, עממיים ואמינים. וכמובן, תימנים.

תגובות