עם גזען אחד

עקיבא אלדר
עקיבא אלדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עקיבא אלדר
עקיבא אלדר

מה יותר קל לחילוני מאשר לשנוא חרדי שמעלה באש את דגל ישראל בל"ג בעומר? לשנוא מתנחל דתי שמצית מסגד סתם ביום של חול. הגועל מהבריונים המכונים בחיבה "נוער הגבעות", שפשעי השנאה שלהם עברו כביסה ונהפכו ל"תג מחיר", עושה מסג' למצפון של החילונים "הליברלים". הפגיעה בחיילי צה"ל, כמו מחאת הצדק החברתי, הפיקה "הסכמה לאומית" בין אוכלי טרפות לבין חובשי כיפות. כולנו בעד שוויון, סובלנות ואהבת הבריות. כולנו נגד חבורת הרבנים הגזענים מצפת, שמתנגדים להשכרת דירות לערבים. כולנו נגד הרבנים הפונדמטליסטים מיצהר, שתלמידיהם מיידים אבנים בקצינים.

אכן, המחבלים היהודים הצעירים מקפידים ברובם לגדל פיאות ולשלשל ציציות. אמנם בשנים הראשונות היתה זו התנועה הדתית "גוש אמונים", שהפיצה את מגיפת ההתנחלות, אבל חומת ההפרדה אינה עוברת בין דתיים לחילוניים. האתנוצטריות היהודית, השאיפה למחוק את זהותם הקולקטיבית של הפלסטינים ולהשתלט על אדמותיהם, היו ב-44 השנים האחרונות החוט המקשר בין בועלי נידה לסרבני שירת נשים.

חנן פורת עליו השלום חזר לגוש עציון בברכתו של ראש הממשלה המפא"יניק לוי אשכול. סגן ראש הממשלה, הקיבוצניק יגאל אלון, ביקר את הרב משה לוינגר במאחז בחברון. הוראותיו של שר הביטחון שמעון פרס לעצור את פעילי גוש אמונים בדרכם להתנחלות הלא חוקית בסבסטיה, "ניתנו בחצי לב או שנתבצעו ברשלנות", כפי שכתב יצחק רבין בספרו "פנקס שירות". אריאל שרון, מלך מלכי המלכים של המתנחלים (עד להתנתקות מגוש קטיף), היה חובב שרצים ידוע.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב החדשות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הצעות החוק הגזעניות ביותר נולדו במוחם של חברי כנסת דוגמת אביגדור ליברמן, אבי דיכטר, דני דנון, יריב לוין, פאינה קירשנבאום ואנסטסיה מיכאלי, שאינם פועלים ממניעים דתיים. בתורה שלהם - סקרי דעת הקהל - כתוב שרוב הציבור היהודי תומך בהגבלת זכות ההצבעה בבחירות לכנסת למצהירים על נאמנות למדינה יהודית.

רובם סבורים כי יש להקצות ליהודים משאבים רבים יותר מאשר לערביי ישראל (סקר של המכון הישראלי לדמוקרטיה משנת 2010). מי שמיישם את תפישת העולם הזאת הלכה למעשה ועל פי חוק, ביחס למשאב החשוב והרגיש ביותר, הם מינהל מקרקעי ישראל וקרן קיימת לישראל. לא מועצת גדולי התורה ואף לא מועצת יש"ע. מה ההבדל בין האיסור להשכיר דירות ללא יהודים לבין האיסור למכור קרקעות לגויים?

במאמר אמיץ שפורסם בגליון האחרון של כתב העת "דרשני" (הוצאת מכון שלום הרטמן), כתב פרופסור ישי רוזן-צבי כי ההתנשאות והאפליה כלפי הגוי נטועות אמנם עמוק בתודעת "אתה בחרתנו מכל העמים", אך את גבולות הלאום ואת זכויות היתר שנגזרות מהם, קובעת המדינה שמודרכת על ידי האינטרס הלאומי. "לא הדתיים טבעו את המונח 'בעיה דמוגרפית'; לא הם חוקקו את חוק השבות; לא הם ייסדו את קק"ל; לא הם הגו את מדיניות ייהוד הנגב והגליל".

רוזן-צבי מזכיר שההחלטה על גירוש ילדיהם של מהגרי עבודה התקבלה בממשלה בעלת רוב חילוני מובהק ובהנמקה חילונית - הרצון לשמר את הרוב היהודי במדינת ישראל. בשם הדמוגרפיה, חוקי שבות אתניים מפלים תופסים אצלנו את מקומם של חוקי אזרוח הנהוגים במדינות הדמוקרטיות המערביות. החוקים הללו מעניקים זכויות יתר גם לקרובי משפחה של יהודים, שאינם יהודים על פי ההלכה.

בתום פגישה שקיים בשבוע שעבר עם רבנים ומנהיגי ההתנחלויות אמר הנשיא פרס: "יש דבר אחד שמאחד את כולנו - לא לעשות את המדינה הזאת הפקר לקבוצת אנשים שמהווה סכנה גדולה לקיום המדינה". הסכנה הגדולה לקיומה של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית, ולא מדינה גזענית ויהודית, אדוני הנשיא, אינה טמונה ב"קבוצת אנשים" שולית. את זרע הפורענות טמנו חילונים טובים כמוך, שכל כך רצו להוכיח שהם יהודים טובים.

Read this article in English: One racist people

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ