הסוללה של סטיב

יובל דרור
יובל דרור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל דרור
יובל דרור

אני רוצה לדבר אתכם על סוללות. אני יודע, קצת משונה להקדיש טור שלם לסוללות כאשר בסוריה יורים, האיראנים תוקפים ומצב מערכת החינוך בכי רע. ועדיין, בואו נדבר רגע אחד על סוללות.

סוללות הן סוג של פלא טכנולוגי. הן מאפשרות לנו ללכת לכל מקום עם מכשיר שזקוק למנת חשמל הגונה כדי לתפקד. הביטו על כל המכשירים האלקטרוניים שברשותכם שאינם מחוברים לשקע. בכולם יש סוללה כלשהי. אין זה מקרה, שאחד הדברים שאפשר למצוא כמעט בכל בית הוא חבילה של סוללות. סוללות, רבותי, הן סלע קיומנו הנייד.

גם בטלפונים סלולריים יש סוללות. תחילה הן היו כבדות מאוד והספיקו ללא יותר מכמה שיחות טלפון קצרות, אבל עם הזמן הן נהפכו לקטנות וחזקות. כפי שאין גורדי שחקים בלא המצאת המעלית, כך אין טלפונים סלולריים בלא המצאות ופיתוחים בתחום הסוללות המאפשרות לנו לצאת מהבית ולהתמודד בראש מורם ובלא חשש עם העולם החיצון.

אבל למרות כל ההתקדמות בעולם הסוללות של הטלפונים הניידים, גם הן מתבלות. הן אינן נטענות כמו שצריך, הן מתרוקנות במהירות, בקיצור - מדי פעם בפעם צריך להחליפן בחדשות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

עד לא כבר, כאשר הסוללה התרוקנה היית ניגש לחנות שעוסקת בעניינים חשובים מעין אלה, מצהיר לפני המוכר בחנות מהו הדגם, הוא היה פותח מגירה, שולף סוללה, ובזה היה נגמר העניין. אלא שאז נכנס סטיב ג'ובס לתמונה.

הסוללות במכשירי האייפון הן לא סוללות שאפשר להחליף אותן. כלומר, אפשר להחליף אותן, אבל אנחנו, בני תמותה רגילים, שאינם מצוידים במברגים מיוחדים שעוצבו במיוחד בעבור הברגים המיוחדים שסוגרים את האייפון, שצריך לפרק חצי ממנו כדי להחליף סוללה - איננו יכולים להחליף אותן. כאשר הסוללה באייפון שלנו נגמרת, אנחנו צריכים ללכת למעבדה. במעבדה מביטים בנו בפנים חמורות סבר ומורים לנו להשאיר את הטלפון ללינת לילה (לכל הפחות). מה שבעבר היה פרקטיקה פשוטה, שלא דרשה מיומנות טכנית, "הולאם" על ידי חברת "אפל". ואנחנו, כבשים פועות ואבודות, הינהנו בהסכמה.

יש שיאמרו, שלא ניתן לייצר טלפונים דקים כל כך בלי לשלם מחיר כלשהו, והמחיר הוא פרידה מהאפשרות להחליף סוללות לבד. שטויות במיץ עגבניות. מי שקונה אייפון צריך לדעת, שהוא קונה לעצמו כרטיס בכיוון אחד אל תוך עולם הפראנויות, ההגבלות והאיסורים של "אפל", ההופכת את המשתמשים לאנשים שמסתובבים עם מטענים באוטו, בתיק, בבית ובמקום העבודה.

כולנו מכירים את האנשים האלה, הם מסתובבים בינינו. אלה הם האנשים שהחליפו ניידות במגניבות, שנכנעו לגחמות של חברה רדופה, חולת שליטה. אני משתייך לקבוצה הזאת, ונמאס לי. בי נשבעתי, שבסלולרי הבא שלי, אני אהיה זה שאשלוף מתוכו את הסוללה.

ד"ר דרור הוא ראש המסלול לתקשורת דיגיטלית בבית הספר לתקשורת של המכללה למנהל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ