הימין מסכן את ישראל

ארי שביט
ארי שביט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארי שביט
ארי שביט

נניח לערכים. האומנם מוכנים אנחנו לקבע את היותנו מדינת כיבוש, השולטת לאורך זמן בעם אחר? נניח לצדק ולמוסר. האומנם מוכנים אנחנו להפוך את הציונות לתנועת אפרטהייד, השוללת ממיליוני אזרחים את זכויות היסוד שלהם? נניח לזהות. האומנם מוכנים אנחנו להחליף את המדינה היהודית-הדמוקרטית במדינה של קנאות לאומנית, הרומסת את מיעוטיה? נניח למוסר האוניוורסלי ולמוסר היהודי ולמה שישראל ביקשה פעם להיות. במונחים של ביטחון לאומי, המפה הפוליטית המסתמנת היא מפה מעוררת חלחלה. השבירה החדה ימינה של מפלגת השלטון ושל שותפיה מסכנת את האינטרסים המדיניים, הביטחוניים והכלכליים של מדינת היהודים. היא עלולה לגרום לכך, שבתוך זמן קצר תאבד ישראל את בסיסי התמיכה המעטים שנותרו לה במערב ותהפוך למדינה המחלישה את עצמה לדעת.

איראן? איראן. לממשלה שיקימו בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן וזאב אלקין תהיה יכולת מוגבלת ביותר להתמודד עם אתגר הגרעין האיראני. הואיל ותיתפש במערב כממשלה לא רציונלית, איש לא יטה אוזן לטיעונים הרציונליים שלה בעניין האי-הרציונליות של טהראן. הואיל ותיתפש כממשלה בלתי לגיטימית של מדינה ההולכת ונהפכת לבלתי לגיטימית, לא תהיה לה הלגיטימיות הנדרשת כדי לבלום את איראן, מדינית או צבאית. ישראל הנשלטת בידי הלאומנות-ביתנו תהיה ישראל מבודדת וחלושה, שיכולתה למנוע את ההתגרענות של איראן קלושה.

הרתעה? הרתעה. הממשלה שערכיה ערכיו של יריב לוין תיתפש בקהילה הבינלאומית כממשלה של אפריקנרים. לאפריקנרים לא שמורה הזכות להגדרה עצמית ולהגנה עצמית. הואיל ואינם מכירים בזכויות הטבעיות של אחרים, גם הזכויות הטבעיות שלהם מתערערות. כיוון שכך, היכולת של האפריקנרים הישראלים להפעיל כוח נגד החמאס והחיזבאללה תשאף לאפס. כל פעולת מגן מוצדקת שלהם תיתפש כפשע מלחמה. כל מעשה התנחלות פרוע יוביל אותם להאג. נתניהו הצבוע בצבעי לוין לא ייהנה מאותה מטרייה של אהדה וסלחנות שממנה נהנו שמעון פרס של אוסלו, אריאל שרון של מפת הדרכים ואהוד אולמרט של אנאפוליס. בהפוך על הפוך, דווקא המנהיגות הלאומנית המבקשת להיות חזקה תהיה מנהיגות חלשה של מדינה חלשה שמצבה האסטרטגי בכי רע.

כלכלה? כלכלה. המרורים שהאיחוד האירופי מאכיל אותנו השבוע הם רק המנה הראשונה. אסור להתבלבל: הכל היה מתוכנן מראש וידוע מראש. בשעה שראש הממשלה ושר החוץ חגגו את העובדה שמנעו את הצונאמי המדיני של 2011, הפלסטינים, האירופים והאמריקאים שקדו על הכנת הצונאמי המדיני של 2012-2013. כל שהמתינו לו היה הבחירה מחדש של ברק אובמה. כעת, כאשר השלטון הדמוקרטי בארצות הברית יציב ובטוח, אין שום אדלסון בעולם היכול לבלום את הקואליציה של כוחות מתקדמים במערב, המראה אפס סובלנות כלפי המשך הכיבוש וההתנחלויות.

אם הבנייה הפרועה בשטחים תימשך, צעדי המחאה המדיניים ייהפכו בקרוב לצעדי מחאה משפטיים ומסחריים, שיפגעו קשה במשק הישראלי. מתפקידי הליכוד ילמדו בדרך הקשה שיש תג מחיר לבחירה במשה פייגלין, ואזרחי ישראל ילמדו בדרך הקשה שיש תג מחיר לבחירה בשפוטים של פייגלין. דללו את תיק המניות, קוראים יקרים. ישראל של הליכוד ביתנו היא ישראל העומדת להתנגש בקיר.

בעוד חודש וחצי הישראלים ילכו לקלפי. למרבה הצער, הם לא ימצאו בתאי ההצבעה חלופה ראויה ואיכותית של גוש מרכז-שמאל. אבל כל מי שיצביע לרשימות הקיצוניות של גוש הימין החדש צריך לדעת בדיוק למה הוא מצביע: ישראל חלשה. ישראל המקפידה על כבודה הלאומי, אך פוגעת בביטחונה הלאומי ושוחקת באופן מסוכן את עוצמתה הלאומית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ