יניב המגניב

אלעד מן
אלעד מן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד מן
אלעד מן

בשבועות האחרונים יש כאן קטע חדש - קטע קטע, משהו לא נורמלי, בחיים שלכם לא תאמינו, וגם אם כן, תיכף יבוא סיפור שיגרום לכם לתלוש שערות, להתעלף, לדפוק על המצח או להטיח את הראש בקיר. חכו חכו. זאת רק ההתחלה.

במלים האלה פחות או יותר, אפשר לסכם את הבטחת הבחירות המוקדמת של אלדד יניב החדש. הקונסיליירי ששינה את דרכיו וחזר למוטב מספר לכם עכשיו, רק עכשיו, במסגרת קמפיין בחירות האינטרנטי של "ארץ חדשה", על דולרים בגרביים של ביבי, על דירות מסתור מפני האויב האמיתי שצריך לפחד ולהסתתר מפניו (לא - לא האיראנים, אלא שרה), על מועדוני הימורים בבאר שבע בכיכובו של יו"ר ההסתדרות ועל מכוני ליווי דיפלומטיים בווינה, שמנקזים אליהם הון-שלטון ואת חוג הסילון. ויש עוד הרבה מאיפה שזה בא - רק חכו ותקשיבו בסבלנות. יניב המגניב ידהים אתכם ויראה לכם כמה אתם טמבלים, עדר של פתאים בעלי עיני עגל מפלבלות. איזה קטעים פה, וואו וואו.

יניב החדש יודע הכל מידע אישי. הוא הרי היה פעם יניב הישן - גם מגניב, אבל אחרת. כאן מגניב שיחת מסדרון עם שר בכיר, שם לוחש על אוזנו של טייקון או סתם מליין אמביציוזי. יניב המגניב הישן ידע לסובב את כולם על האצבע בחשאי, במסדרון, בחדר הסגור ובישיבות סגורות. יניב החדש כבר עושה את זה מול כל עם ישראל באינטרנט. קמפיין ויראלי קוראים לזה - משהו מדבק וקטלני במיוחד. עכשיו רק תישענו אחורה ותיהנו. יניב המגניב מרים לכם מופע שלא תשכחו כל החיים שלכם. חשבתם שאתם יודעים איפה אתם חיים, אבל טעיתם. יניב בא לפתוח לכם את העיניים ולשמוט לכם את הלסת. תאמינו לו - אל תאמינו לאף אחד.

קל להאמין ליניב. הסיפורים שלו פנטסטיים. דולרים בגרביים או נערות ליווי בווינה, זאת הברקה שרק המציאות ההזויה שלנו יכולה לייצר. זה הרבה יותר טוב מכל ספין או עלילה פוליטית שמישהו היה יכול להמציא. זה קליט וזה קצבי וזה מגניב לאללה. אבל, וזה כבר הרבה פחות מגניב, יניב היה יכול לצאת הרבה יותר מגניב אם במקום לספר את הסיפורים שלו לנו, הוא היה בוחר לספר אותם למישהו ביאח"ה או ביאחב"ל. אבל יניב המגניב משחק אותה סטייל יובל המבולבל ועם החיוך הרחב של חתול הצ'שייר, כזה שמשדר שמה שהוא כבר שכח אנחנו בחיים לא נדע, הוא בוחר לשבת על העץ או על הגדר או סתם במטבח הביתי ולספר לנו צ'יזבטים סביב מדורת השבט של היוטיוב. דחילק חביבי, היו אומרים לו בפלמ"ח, במקום שהחתול יספר לעכברים המבוהלים כמה השמנת חמוצה, שירוץ להגיש תלונה אצל מי שאמור לשמור על העטינים של הפרה החולבת.

לאחרונה יניב, בין תלונות מרובות על התעלמות מצד הציבור והתקשורת לבין חששות שנובעים ממצבו בסקרים, מרגיש בעצמו שהוא צריך לספק הסברים - אז הוא מנסה, אבל ההסברים שלו הרבה פחות מגניבים מהסיפורים. אין טעם ללכת לעיתון או לטלוויזיה, אומר יניב, כי "הם מפחדים וחלשים כלכלית. את התחקירים שיש להם הם לא מעזים לשדר". אין טעם ללכת למשטרה או לפרקליטות, כי שם מורחים חקירות וסוגרים תיקים בחסות יועץ משפטי שמינו אינטרסנטים. אין טעם ללכת למבקר המדינה, כי גם הוא מינוי של חונטת ההון-שלטון. אז מה הפתרון של יניב? ועדת חקירה פרלמנטרית, ולחלופין הדלפות בזמן אמת ממסדרונות הכנסת של שיחות חשאיות וסגירות דילים מקומבנות. ממש נשק יום הדין.

עם כל הכבוד - אין באמת שום טיעון משכנע שמונע ממנו לחשוף את סיפוריו בפני הגורמים הרלוונטיים. את הנשק שהוא מכין לתביעות האזרחיות הוא יכול להציג גם בפני רשויות האכיפה שבסמכותן ובאפשרותן להוסיף ראיות באמצעות צווי חיפוש, חקירה ותפישה, שליניב אין סמכות להוציא. ואם הם יסגרו את החקירה או ימסמסו אותה - שיגיש עררים או שיעתור לבג"ץ עד צאת הנשמה.

הגיע הזמן, אלדד, שתקום ותעשה מעשה אמיתי, ואם אתה חושב שמשהו חוקי או מעשי מונע ממך לספר את הדברים האלה למשטרה, או שאתה פוחד שגם הרגל שלך תיתפס במלכודת תוך כדי - נותר לנו רק לשאול אותך למה אתה נופל דווקא עלינו עם הסיפורים האלה? מה בדיוק נעשה אתם? יניב - ככל שהוא רוצה להוכיח לנו ששינה את דרכיו והוא מעוניין בארץ חדשה אמיתית ובניקיון מערכות השלטון, צריך ללכת בדרך עד סופה ולא לנצל את הסיפורים האלה רק לצרכים פוליטיים. הוא צריך לעבור מדיבורים למעשים. כמו שאמר הוא עצמו באחד הראיונות שנתן: When you have to shoot, shoot - don't talk.

עו"ד מן הוא היועץ המשפטי של "הצלחה" - התנועה הצרכנית לקידום חברה כלכלית הוגנת, "הנמנית עם העותרים לבג"ץ מעת לעת"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ