עירית לינור שוב שברה את ליבי

גיורא יהלום
גיורא יהלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיורא יהלום
גיורא יהלום

אני מניח שזו היתה רק שאלה של זמן: שבוע אחרי שלירן ויובל אלטמן-כדורי העלו לרשת את הסרטון שבו אמרו בפשטות נוקבת שגם הם רוצים ילד, החלה תנועת הנגד. מיד קמה לה גם מנהיגה. בתוכנית הרדיו שלה, ומאוחר יותר גם בדף הפייסבוק האישי, ביקשה עירית לינור מהשניים להפסיק לתבוע ממישהו לתמוך ברצונם. "אני לא רואה כאן אזרחים שהמדינה מתנערת מזכויותיהם הבסיסיות, אלא שני אנשים שנעולים על הקמת תא משפחתי ללא אם", כתבה לינור, והציעה לזוג למצוא להם "לסבית, סטרייטית - לא משנה. תלמדו להסתדר אתה וגדלו אתה את ילדכם המשותף... יש ילד בסיפור. אין סיבה למנוע ממנו אם".

מאז אותו בוקר אני מנסה להבין מה כל כך מכעיס אותי במה שאמרה לינור. האם זו הקנאות החשוכה? זה לא יכול להיות זה. דעותיה של לינור על הומואים ומה שהיא תופשת כרצונם הנלעג להיות כמו כולם, ידועות כבר כמעט 20 שנה. אלילת נעורי שברה את לבי מספיק פעמים. לא אתן לה לעשות את זה גם הפעם. אני לא זקוק לגושפנקא שלה כדי לחשוב שאני ובן זוגי הורים טובים, ואני גם יודע שילד לא חייב בהכרח אם או אב בתמונה על מנת להיות מאושר. את מה שילדתי זקוקה לו, אני רוצה להאמין שאני נותן לה בשפע.

ברור לי שאעשה מספיק נזקים לנועה. זה בלתי נמנע. כל הורה עושה זאת. אני מבטיח לצמצם אותם לרמה המינימלית. העניין הוא שאני סבור, שהסכנה האמיתית לילדה שלי או לצאצא העתידי של יובל ולירן לא תבוא מצמד האבא'ז שלהם: היא תגיע מידם של אנשים כמו לינור - אלה התופשים את הקונסטלציה ההורית שבה בחרנו כנחותה במקרה הטוב או כלא לגיטימית במקרה הרע.

אנשים כמו לינור הרי יספרו לילדיהם שבתנו שלנו היא "מסכנה שגדלה בבית מסכן", וילדיהם, אם לא יהיו נבונים מספיק - יפנימו. לינור לא שונה מכל אותם צדקנים ששפטו בכל עשור ועשור מגמה שאיתגרה את גבולות התא המשפחתי המסורתי: זוגות גרושים שפירקו בית "ולא חשבו על טובת הילדים", נשים שהחליטו לבחור בחד-הוריות, או זוג לסביות שהקימו משפחה ללא עזרתו של גבר. הילדים של אלו, סבורים אנשים כמו לינור, מסכנים כולם - צאצאים להורים אנוכיים ש"נעולים על הקמת תא משפחתי" בלי שהם מבינים שהם מסכנים את הילד. ובכן, אני סבור שדווקא אנשים כמו לינור וצבא משתפי הפוסט שלה הם הסכנה האמיתית שתחכה לילדתי כשתצא אל החיים. אלא אם כן יהיו מספיק אנשים שיגידו לשם שינוי את המלה האחרונה במקומה: שהעמדה שלה לא רק הומופובית - היא פשוט לא לגיטימית. איך כתבה היא עצמה? קיבינימט, יש ילד בסיפור.

הכותב הוא תסריטאי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ