המתנחלים בשלטון

קובי ניב
קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קובי ניב
קובי ניב

מצחיקים השמאלנים. כבר עשרות שנים הם מופתעים ומתלוננים ומייבבים: אוי, אוי אוי, שוב המתנחלים השתוללו והתפרעו, ושוב לא עשו להם כלום. ובכל זאת, למרות הבכיות והפניות הנמרצות, הכל נשאר אותו הדבר - המתנחלים עושים בשטחים כרצונם, איש אינו עושה להם כלום, והשמאלנים לא מבינים שום דבר.

הצבא, שהוא כאילו הריבון בשטחים, אינו מפריע אף פעם למתנחלים הפורעים, ואם הוא מתערב - זה כמובן לטובתם. המשטרה, אם היא בכלל באה, עוצרת תמיד את הפלסטינים המוכים ואת השמאלנים המוחים ומניחה יד אוהבת על כתפי המתנחלים. ואם כבר מתנהלת פה ושם חקירה לכאורה נגד מתנחלים פושעים, הרי כמעט כל התיקים נסגרים מ"חוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור"; כלומר, מחוסר עניין של המשטרה למצוא ראיות.

וגם אם, לעתים רחוקות, נבקע סדק בחומת האי צדק, ובכל זאת מתנחל שפשע מועמד לדין, אזי שופטי ישראל מתגלים כאחים רחמנים ומוצאים ק"ן טעמים לזכות את הנאשם, או להטיל עליו עונש מגוחך כמו מיון נעליים במשך שעתיים. ואם בטעות בכל זאת שופט מטיל עונש ממשי על מתנחל שפשע, מיד קמים אחיו ורעיו בכנסת ובממשלה ודואגים לחון אותו ולשלח אותו לביתו, ושלום על המתנחל.

הנה רק דוגמה קטנה, שהתפרסמה באחרונה: מדינת ישראל פיצתה בכמה מאות אלפי שקלים את מנחם לבני, מפקד המחתרת היהודית הרצחנית, שנדון למאסר עולם ושוחרר אחרי שש שנים, על נזקים שנגרמו לו בחלקה חקלאית שהוא מעבד בלא היתר זה עשר שנים בכפר פלסטיני.

מה לא ברור כאן?

אבל הקרויים שמאלנים ממשיכים לא להבין וממשיכים להתלונן על כך שזרועות השלטון, האמונות כביכול על השלטת החוק והסדר, אינן מתנהגות כלפי המתנחלים כאל אזרחים יהודים רגילים, אלא נוהגות בהם כאילו הם בני אלוהים. כאלה שלא רק שהחוקים החלים על בני תמותה אינם נוגעים להם, אלא שהם בכלל עומדים מעל לחוק, מעל לכל חוק, פרט כמובן לחוקים שהם המציאו לעצמם.

אבל מה לעשות, שמאלנים נכבדים, זאת איננה התמונה הנכונה של השלטון או החוק השולטים בשטחים. המצב איננו כזה, שמצד אחד עומדים שם הפלסטינים ומצד אחר המתנחלים, ובתווך ניצבים כסלע דמוקרטי איתן מנגנוני השלטת החוק והסדר, כגון הצבא והמשטרה ובתי המשפט, האמורים כביכול לסדר את העניינים. זה ממש לא כך. הצבא, המשטרה, המתנחלים, משמר הגבול, השב"כ ובתי המשפט הפועלים בשטחים הם כולם זרועות שונות, בתלבושות שונות ובתחפושות שונות, של יד אחת - היד הארוכה והמושטת להכות של מדינת ישראל, שמטרתה אחת: לגזול את אדמת הפלסטינים, כבודם ופרנסתם ולעשות הכל כדי למרר את חייהם שם, עד שיקומו וינטשו את מולדתם, כדי שישראל תיישב במקומם את אזרחיה היהודים.

הצבא, המשטרה והחיילים המחופשים לשוטרים הקרויים מג"ב הם הזרוע הגלויה. השב"כ הוא הזרוע הסמויה. המסתערבים הם הזרוע הפורימית. החיילים המחופשים לשופטים הם הזרוע המקשטת, המסווה. המתנחלים הם הזרוע המבצעת והכאילו-משוגעת ("תחזיקו אותי, או שאני כורת לו את הזית"), אבל הם כולם יד אחת. היד החזקה, הפועלת בזרוע נטויה לסכל כל סיכוי לשלום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ