יש! אין פרטנר

קובי ניב
קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קובי ניב
קובי ניב

מאז חרב בית המקדש והתבטלה שמחת בית השואבה לא היתה שמחה לישראל כשמחת ה"אין פרטנר", הנחגגת מדי חצי שנה, שלא לומר חצי שעה, בשפך של נאומים וכותרות, לאמור: "אין עם מי לדבר", "אי אפשר להסכים אתם על שום דבר", "חס ושלום להחזיר להם שטחים", "מוכרחים להקים עוד יישובים", "שוב חלפה סכנת השלום שמעולם לא היתה", "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל", "שוב באים הנאצים (הפעם יש להם מבטא פרסי) להשמידנו", ו"כוס עמק יזרעאל וכל הערבים", ועוד כהנה וכהנא.

המהלכים "המדיניים" שלנו כלפי הפלסטינים נראים כמו יחסים בין מ"כ סדיסט, האוסר על טירוניו להגיד את המלים "כן, לא, שחור, לבן", ומי שאומר אותן נענש. וכך, כשהמ"כ אומר למי מטירוניו "רוצה שאתן לך סטירה?", אם הטירון אומר "לא", הרי שהוא "שבר את הכלים", ולפיכך המ"כ מריץ אותו בחגור מלא עד למטבח ובחזרה. ואם הטירון אומר "כן", הוא קודם כל מקבל סטירה, כי הוא עצמו ביקש, ואחר כך, מפני שהוא "הפר את הכללים", מורץ גם הוא אל המטבח. וחוזר חלילה, עד סוף הטירונות, שבמקרה שלנו נמשכת כבר כמעט חמישים שנה.

כלומר, מה שהערבים הפלסטינים, מנהיגיהם ונציגיהם (ואנחנו הרי מחליטים מי מייצג אותם — אלה שאינם רוצים שלום, ומי אינו מייצג אותם — אלה שכן רוצים שלום) יעשו או יאמרו לא ישנה דבר, אלא רק יוכיח, כל חצי שנה וכל חצי שעה, שאין פרטנר.

שהרי תמיד ישראל תתפוס אותם, איזה פלסטיני שזה לא יהיה, במלה או במשפט שהיא לא מרשה להם להגיד, כמו "נכבה", "זכות השיבה", "טיהור אתני", "מאבק מזוין", "מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים", "טבח", "ג'נוסייד", "גזל אדמות". ואז מיד קופצת עליו ישראל כנשוכת שואה וצועקת קבל עם ועדה (רצוי שזה יהיה באנגלית), שהנה הם שקרנים ורמאים וערבים ורוצחים, ורק רוצים להשמידנו ולהפוך אותנו לפיצוחים (רמז לגרעין האיראני!), אבל אנחנו, אם נצטרך, נזרוק עליהם פצצות כי רק ככה אפשר לעשות אתם שלום.

אם מחמוד עבאס, למשל, מגנה את חטיפת שלושת הנערים ומשתף פעולה עם ישראל בחיפושים אחריהם, מה אנחנו אומרים? שהוא לא באמת מגנה, כי הרי הוא ערבי ושקרן. האם עם איש כזה אפשר לעשות שלום? וזה שהוא משתף פעולה אתנו רק מראה כמה שהוא בעצם סמרטוט. האם אתו אפשר להגיע להסדר? אתם רואים? כמו שאמרנו, אין עם מי לדבר.

או, בקשר לשואה. אך לפני כמה חודשים אמר אבו מאזן, קבל עמו ועמנו והעולם כולו, ש"השואה היא הפשע הנורא ביותר שבוצע כנגד האנושות", ועל כך קם והשיב לו ראש ממשלת ישראל וקרא לו בשם "מכחיש שואה". שהרי ידוע, שהפלסטינים כולם הם מכחישי שואה מלידה, ולא חשוב מה הם אומרים על זה, או על כל דבר אחר.

והכי מצחיק זה, שבאותה עת ממש ישראל צוהלת על צוללת משוכללת שרכשה מגרמניה. הגרמנים, שעשו את השואה, הם פרטנר, אבל הפלסטינים, מפני שהם כביכול מכחישי שואה, הם לא פרטנר.

וואלה, יופי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ