קלון על ספר החוקים שלנו

דן מרידור
דן מרידור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן מרידור
דן מרידור

1. אל תחצו את הקו שאף פעם לא חצינו. הכנסת מעולם לא חוקקה חוקים המסדירים את קניינם של ערביי יהודה ושומרון. הכנסת נבחרה על ידי הישראלים והיא מחוקקת בשבילם. הערבים ביו"ש לא בחרו בכנסת ואין לה סמכות לחוקק בשבילם. אלה עקרונות יסוד של הדמוקרטיה ושל המשפט הישראלי. ככלל, הנבחרים מחוקקים לבוחריהם ולאלה שנמצאים בשטח השיפוט שלהם, לא לאחרים.

שום ממשלה בישראל לא החילה את ריבונותנו על יו"ש, לא מנחם בגין וגם לא יצחק שמיר. הם הבינו את המובן מאליו: אם רוצים לחוקק ביו"ש, צריך להחיל את הריבונות ולתת לתושבי יו"ש זכות להתאזרח ולהצביע לכנסת. והמשמעות ברורה.

אנו רשאים לשלוט בשטח, שבו אנחנו מחזיקים ב"תפישה לוחמתית", ואנו רשאים לפעול שם לצורכי הביטחון שלנו, אבל לא לצרכים אחרים. כך קובע לא רק המשפט הבינלאומי, אלא גם הדין הישראלי.

2. לגופו של עניין, החוק המוצע הוא חוק עוול ויעטה קלון על ספר החוקים שלנו. לא לחינם חבר הכנסת בני בגין, איש א"י, כינה אותו "חוק הגזל". אל תחוקקו חקקי אוון ואל תכשירו גזל.

3. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שהחוק הזה עלול להביא אותנו לבית הדין הפלילי הבינלאומי. אם הוא צודק, כיצד ניחלץ מדיון על חוקיות ההתנחלויות בבית הדין הזה? ואל תגידו שאין למשפט הבינלאומי שיניים. כך חשבו כל אלה שנשפטו בפניו. לבקשת הפלסטינים, התובעת של בית הדין הבינלאומי עומדת להחליט בקרוב אם פלסטין היא מדינה ואם בית הדין ידון באישומים על עבירות הנעשות בשטחה. עצרת האו"ם כבר החליטה ברוב עצום שפלסטין היא מדינה. במסמכי אמנת רומא שהקימה את בית הדין נקבע במפורש שההתנחלות היא עבירה. אנחנו רוצים להגיע לשם?

החלטה כזאת של בית הדין תסכן את ההתיישבות כולה, גם את ירושלים ו"הגושים", שיש סיכוי לכלול אותם בשטח ישראל. למה לכם לסבך אותנו בסיכון חמור כזה? זה רציני ומאוד מסוכן. היזהרו במעשיכם.

4. המאבק על הזכות שלנו להתיישב ביו"ש נמשך כבר 50 שנה, ללא הצלחה בזירה הבינלאומית. בכל זאת, לא הפעילו נגדנו כלים בינלאומיים של כפייה, גם מפני שהקפדנו תמיד לומר שאיננו נוטלים אדמה פרטית מן התושבים הערבים לצורך בניית התנחלויות. כך התחייבנו בפני בג"ץ, וכך התחייבנו בפני העולם. אל תשברו את העיקרון הצודק, המשפטי והמדיני הזה.

ופרט לכך, איזה דימוי אתם יוצרים בעולם כולו להתיישבות ביו"ש? בחקיקת חוק זה תשחקו לידי אש"ף ולידי כל אויבינו ומתנגדינו: הנה הוכח, הם יאמרו, שההתנחלות היא מעשה גזל.

5. ואל תגידו: אנחנו נחוקק ובג"ץ יפסול את החוק; ידינו לא תשפוכנה את הדם הזה. זו לא אמירה של מנהיגים, זו אמירה של פחדנים. זה אמנם יאפשר לדמגוגים שבתוכנו להיאנח אנחת רווחה על כך שבג"ץ הציל את ישראל ממעשה ידיהם, ומיד להאשים את בית המשפט בחריגה מסמכותו, בפוליטיקה וכדומה. אוי לאותה בושה.

החוק הזה אינו צודק ואינו חוקתי. הוא נוגד את עקרונות היסוד של המשפט הישראלי. הוא מזיק לישראל ומסכן את כל ההתישבות ביו"ש. הצביעו נגדו. אל תירשמו בדברי ימי הכנסת שלנו כמי שנתנו יד להצעה הרעה והמסוכנת הזאת.

כתבות מומלצות

ליד בית הספר רוב בטקסס, היום

גם הטבח בטקסס לא ישנה את עמדת השופטים השמרנים בעליון בארה"ב

Hand drawn pregnant woman belly, Vector sketch isolated on white background, Line art illustration

בניגוד לכל מה שדמיינתי, יש לי ילד אחד חי וכך זה יישאר

ביידן עם ראש ממשלת יפן, השבוע בטוקיו

שני אירועים דרמטיים קרו בטוקיו. העולם התרכז במה שפחות חשוב

מסעדת קוקו תאי

זו לא באמת מסעדה. זה מקום בחוף הים שבו מופיעים כוכבי ריאליטי

זירת הפיגוע ברחוב דיזינגוף בתל אביב, בתחילת אפריל

חברת מטא סירבה לחסום דף פייסבוק שביהמ"ש קבע כי הסית לטרור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"