רוסיה שיחררה את השד ההומופובי

עלית קרפ
עלית קרפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עלית קרפ
עלית קרפ

מה עומד מאחורי הדרישה הרוסית שלא לאפשר להומואים וללסביות לאמץ ילדים מרוסיה? מסתתר פה ביטוי מארץ אחרת: חושך מצרים. חשכה אמיתית וכבדה אופפת את הדרישה הזאת, שלפיה אסור להומואים לגדל ילדים - בעיקר לא כאלה שהם ילדיהם הביולוגיים: כי הומואים הם סוטים, כי הם מסוכנים לילדים, כי הם מעבירים את ההומואיות שלהם כמו מחלה.

חבל שמדינת ישראל משתפת פעולה עם הדרישה הזאת ללא שום ויכוח. דווקא מישראל, שאמונה על פינקוושינג, שמשתמשת בדרך כלל ביחסה להומואים כמין עלה תאנה נאור וקטן לכיסוי ערוות מצב זכויות האדם כאן באופן כללי, ציפיתי שלא תיכנע כל כך מהר. משרד החוץ מתגאה בתל אביב, שזכתה בתואר עיר הגאווה הטובה בעולם, משלחות ייחודיות של "תגלית" על טהרת הגייז מגיעות לפה, אבל אם רוסיה לא מרשה להומואים לאמץ ילדים, אז נחתום לה שזה בסדר.

מה משמעות הדבר? יש לזה כמה משמעויות: הראשונה היא, שילדים, שגדלים בכל מיני בתי יתומים ומגודלים על ידי צוות עובדים ולא על ידי הורים, ימשיכו לחיות במקומות הללו, שגם הטובים ביותר שבהם הם איומים ונוראים. צוות, מסור ככל שיהיה, לא יכול למלא את מקומם של הורים, ולא משנה מה הנטייה המינית שלהם.

המשמעות השנייה היא, שאנשים שרוצים ילדים, וגם רצו לגאול ילדים ממציאות חיים איומה, לא יוכלו לעשות זאת, כי זה אסור על פי החוק. זה שיש כבר המון בני אדם בעולם ושהבאת ילדים נוספים לעולם היא לא בהכרח מטרה קדושה, וזה שיש ילדים שזקוקים לבית - זה לא מעניין את אף אחד. מבחינת השלטונות ברוסיה וגם בישראל, כך מתברר, עדיף שיהיו יתומים, רק שלא יימסרו להומואים.

המשמעות השלישית של ההחלטה הזאת היא, שמי שבכל זאת נורא רוצה ילדים, יצטרך לפנות להליך של פונדקאות, שהוא הליך הרבה יותר שנוי במחלוקת מהליך של אימוץ. הפונדקאות בדרך כלל מתבצעת על ידי נשים ממעמד מסוים למען אנשים ממעמד גבוה יותר. רוב הנשים לא היו עוברות הריון כדי למסור את התינוק אם היתה להן אפשרות אחרת, ועל כן, הפונדקאות היא הליך שהחלשים מבצעים בגלל חולשתם למען החזקים הודות לכספם. ניתן, למרבה הצער, להשוות אותו לעיסוקים אחרים שבמסגרתם מוכרים אנשים את גופם בגלל צורך כלכלי דוחק.

ייתכן, שיש אנשים שסבורים שהפונדקאות עדיפה על פני הענקת בית ובניית משפחה לילדים קיימים, מפני שהם מאמינים בגנטיקה ובפרי בטן ביולוגי יותר מאשר ביכולתם של הומואים לאהוב את ילדיהם המאומצים ולגדלם ולהעניק להם את כל צרכיהם ככל יתר בני האדם. קשה לחשוב על ביטוי גזעני, מפלה ומיותר מזה.

ומשמעות רביעית יש להחלטה הזאת, חמורה ומכעיסה, שעניינה כל המשפחות החד מיניות, כל הילדים וההורים, הסבים והסבתות. מדינת ישראל, בעצם הסכמתה לדרישה ההומופובית והגזענית של רוסיה, מודיעה להם: אתם לא בסדר. הוריכם, בין אם הם הומואים או לסביות, הם לא תקינים. מדינת ישראל לא עצרה את זה עד עכשיו, אבל אם רוסיה אומרת אז כן, אתם חיים לא טוב, לא נכון, לא חוקי.

חבל מאוד, שזאת המתנה שמעניקה מדינת ישראל לאזרחיה ההומואים ערב מצעד הגאווה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ