שר התחבורה, למה שלא תפטר גם אותם?

איתי רום
איתי רום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתי רום
איתי רום

בעקבות הכותרת הראשית של "ישראל היום", לפיה עובדת ברשות לבטיחות בדרכים היא "פעילה בולטת נגד המדינה" (כי היא תומכת בזכות שיבה לפלסטינים וכינתה את השר ארדן "בריון ופושע"), הבנתי שיש לי ביד סקופ ענק. סקופ, שלפחות לפי המהירות שבה הודיע שר התחבורה ישראל כץ כי יש לפטר את מקבולה נסאר, עשוי אף להדהד ולהשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול. מכיוון שניסוח הידיעה על נסאר ב"ישראל היום" היה כה מוצלח ומשובח, בחרתי להישען עליו בשינויים קלים. להלן החשיפה:

בלשכת העיתונות הממשלתית העניקו תעודת עיתונאי רשמית לקבוצת אנשים, אך כלל לא בטוח שמהלך זה ראוי היה שיתאפשר לו הייתה נערכת בדיקה מקדימה של עמדותיהם (או שמא נכונותם למכור את עמדותיהם), בטרם הוצבו בתפקיד חשוב כל כך בעיתון, גוף שאמור לשמש ככלב השמירה של הדמוקרטיה.

העיתונאים הללו, שהחלו את עבודתם לפני כעשור, הם קבוצה גדולה המונהגת על ידי העורך הראשי בועז ביסמוט, יהודי ישראלי בן 53. מתברר כי ביסמוט וחבריו – שמקבלים את משכורתם מטייקון הימורים אמריקאי – פעילים בארגון רדיקלי פרו-ביבי ואנטי-ציוני. הם עצמם מעידים בחשבון הפייסבוק שלהם ובפורומים שונים על עבודתם ב"ישראל היום", הפועל לתועלתו הפוליטית של בנימין נתניהו בכל מחיר, ולעזאזל מבחינתם המדינה. את הפרטים הללו ככל הנראה הבינו למן הרגע הראשון לעבודתם שם, או בכל מקרה בכל מקום שבו פקחו עיניים.

ביסמוט, במקור מהעיר רחובות שבשפלה, נוטל חלק יומיומי בהפקת עלון התעמולה של משפחת נתניהו. ברוח זו גם הציב אתמול בכותרת הראשית סיפור על עובדת ערבייה ברשות ממשלתית, אשר לפני מינויה לתפקיד הממשלתי מתחה ביקורת על המשטרה ועל השר ארדן, כשמעליה כותרת בולטת נגד שנוא נפשו של נתניהו, ליאור חורב – מהלכים שסייעו לדחוק להפניה באותיות קטנות את הדיווח על חקירותיהם בחשד לפלילים בפרשת הצוללות של מקורבי בנימין נתניהו.

בחודש אוגוסט הצניע "ישראל היום" את הידיעה על כך שעל פי מסמך משטרתי רשמי החשד שנבדק בחקירות נתניהו הוא שוחד, ובמקום להדגיש זאת בפני הציבור ולהסביר ככל שאר כלי התקשורת, שהכוונה היא שראש הממשלה עצמו חשוד בקבלת שוחד, הרים כותרת ראשית ענקית על כך שמחיר המנייה של חברת טבע בבורסה ירד.

ואלו לא הפרסומים היחידים של העיתון החוטאים לתפקידו כגוף שאמור לחזק את המדינה באמצעות שימור הדמוקרטיה, מתיחת ביקורת על השלטון ושירות למען זכות הציבור לדעת. בכתבה שעסקה במשה סילמן, למשל, מי שהצית את עצמו במחאה החברתית, וציטטה מהפתק שהותיר אחריו, נשמט באורח פלא שמו של בנימין נתניהו על אף ששמו הופיע על הפתק שהותיר אחריו סילמן.

השער יוצא הדופן מיולי השנה, בו תקפו בעיתון את התנהלות בנימין נתניהו בפרשת המגנומטרים בהר הבית, הוא אירוע שהתגובה אליו – תדהמה כללית במדינה – מהווה את הראייה הטובה ביותר למתרחש בעיתון זה בשגרה.

אף אחד לא מופתע לגלות בעת עיון ב"ישראל היום" עד כמה הוא משרת באופן נרצע את ראש הממשלה, תוך הטעיית ציבור הקוראים – כלומר מבצע פעילות בולטת נגד הדמוקרטיה הישראלית, קרי – נגד המדינה.

שר התחבורה אינו מתכוון לפעול בעניין, וגם לא אף אחד אחר.

הכותב הוא עיתונאי "חדשות 10"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ