קריית ארבע? מה חשבת לעצמך, שרית חדד?

עלית קרפ
עלית קרפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרית חדד על הבמה שרה עם מיקרופון
שרית חדד. בואי במקום לקריית אתאצילום: מוטי מילרוד
עלית קרפ
עלית קרפ

נעזוב את הנוסח העילג שבו נכתב הפשקוויל נגד שרית חדד ונגד ההופעה שלה מול תושבי קריית ארבע סמוך למערת המכפלה (שם נכתב שחלחולת, כלומר פי הטבעת, אחזה במפרסמי הפשקוויל). החלחלה אחזה בהם לא רק בגלל שחדד היא משוררת שירי עגבים, אלא גם משום שהיא בעלת נטיות הפוכות והביאה פרי בטן בלי חופה וקידושין.

על הסקילה הפומבית הזאת היתה אומרת סבתי המנוחה, שמי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא שהוא קם עם פרעושים, ובמלים אחרות, שמגיע לה. למה מגיע לה? כי מי ששר לראש הממשלה שהוא תותח, אף על פי שראש הממשלה הזה רואה בכוחות החושך המבקשים להמיר הומואים את בני בריתו, שייקח בחשבון, שגם אם התותח הזה ספציפית לא יירה עליו, בני בריתו יעשו זאת.

הברית בין נתניהו לבין כוחות החושך היא באמת ברית טבעית, בבחינת לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב אלא מפני שהוא מינו. מה את חושבת שרית חדד, שאפשר באמת לכבוש עם אחר, לדכא אותו, לסגור רחובות שלמים ולגרש מהם את יושביהם כדי שלמתנחלים יהיה קל ללכת למערת המכפלה, להשתלט על אדמות בתום לב - וגם לחשוב שזה בסדר לשיר בציבור, לחיות את חייך כראות עינייך ולהביא פרי בטן ללא חופה וקידושין? לא, לא, זה ממש לא הולך ככה, ואם זה מה שחשבת, את תמימה או מיתממת.

השמרנות הדתית היא אידיאולוגיה גורפת, ובתור שכזאת אין לה שום רצון לחיות ולתת לחיות, אלא להאחיד את הסביבה שלה על פי דגם שהיא תקבע. בדגם הזה הנשים חשודות בניסיון קבוע לפתות גברים, בערבים מותר לפגוע ומותר גם לנצל אותם ולהשתלט על אדמותיהם, וגם, אסור לטעות: הומואים זה לא בתוכניות של השמרנים, גם לא נשים ששרות על הבמה והן אמהות חד הוריות. אויש, זה הרי כל כך לא צנוע, והרי כבודה של בת מלך וכו'.

לכן, הגיע הזמן ששרית חדד פשוט תבין, שאם היא רוצה להיות זמרת חופשייה בארצנו, כזאת שיכולה לשיר מה שהיא רוצה (גם שירי ערב, שגם על זה התלוננו בפשקוויל), להביא לעולם ילדים כאוות נפשה ולחיות את חייה כרצונה ישר או הפוך, טוב תעשה אם תיטוש את המחנה ההוא ותעבור לכוחותינו. אם היא מוותרת על קריית ארבע ובאה לקריית אתא אני הראשונה שבאה לראות אותה.

השמרנות היא חומה בצורה של מגבלות, של איסורים, של השגחה על מעשי האזרחים וניפוי אלה שמעשיהם אינם עולם בקנה אחד עם המשנה הסדורה שאין בה סדקים. לשמרנות אצלנו יש פנים רבים, וראש וראשון להם הוא מצדדי הכיבוש, ועל כן, מי שרוצה לחיות את חייו שיידע, שאין מצב שבו ידכאו ערבים והוא יישאר חופשי. זה לא הולך ככה: בהתחלה אתם יודעים, מדכאים את הערבים, הם רחוקים, הם האויבים, הם מעצבנים, הם לא תמיד מובנים ומי הם בכלל בארץ שאלוהים הבטיח לעמו הנבחר. אחר כך מדכאים את השמאלנים, שאוהבים את הערבים האלה, אחר כך את כל מי שלא שר במקהלה של הממשלה, ואחר כך גם סתם את אלה ששרים, או שהם, לא עלינו, בעלי נטיות הפוכות; טבעת החנק של השמרנות רק מתהדקת ככל שהזמן חולף.

מה לעשות? הליברליזם הוא הפתרון שמאפשר חיים לכולם, כל זמן ששומרים על החוק. האידיאולוגיה הליברלית מוכנה להכיל גם את מי שאינו חושב כמוה ולאפשר לו לחיות את חייו, כל זמן שאינו פוגע באחרים. שפה אחת ודברים אחדים הם מכה, שכבר בספר בראשית אלוהים בכבודו ובעצמו נלחם בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ