מדיבורים למעשים. מהסדרה להשמדה

קובי ניב
קובי ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניין אפוף עשן ומעליו שמים כתומים מלהבות
גבול עזה, ספטמבר האחרון. כותב עקיבא ביגמן: "יש פתרון צבאי ומדיני אחד לעזה: כיבוש וטיהור"צילום: אליהו הרשקוביץ
קובי ניב
קובי ניב

בשבוע שעבר כתב כאן עמיתנו יוסי קליין מאמר אזהרה, שפסקתו הראשונה היתה "הרי בסופו של דבר נעשה את זה. איזו ברירה עוד נשארה לנו? מה כבר לא ניסינו? צרנו וסגרנו ואטמנו, הרעבנו והחשכנו — זהו, הגענו לקצה הסקאלה. נגמרו הרעיונות והם עדיין שם. ניצחנו, אבל איזה מין ניצחון זה? ניצחון לא גומרים ב'הסדרה'. ניצחון הוא לא ניצחון אם ראשים לא מתגלגלים על מדרכות ואין דם ברחובות. לכן צריך להרוס את עזה, לא להשאיר בה אבן על אבן, לגרש, ואחר כך להרוג את כל מי שנשאר".

עוד ניבא קליין במאמרו, שלכשיגיע היום הזה נסכין כולנו עם ההשמדה, ונצדיק אותה לעצמנו, כמו שעשו רבים וטובים לפנינו, בתירוצים שאנחנו מכירים ומוקירים - ש"לא היתה לנו ברירה" ו''שהם הביאו את זה על עצמם".

מאמרו של קליין לא עורר שום הד ורק 34 מקוראי "הארץ" שוחרי-השלום לכאורה טרחו לשתף אותו בדפי הפייסבוק שלהם. למה? כי קליין ודומיו נתפסים בעיני "הנורמטיבים" שבינינו כקומץ הזויים הרואים שחורות בכפר שכולו ורדים, ושכל תחזיותיהם הן הבל הבלים שלא היה ולא נברא ולא יהיה כאן לעולם.

אלא שבינתיים צומחות פטריות הרעל המשמידניות הללו בראש חוצות הלאומנות הדתית.

ח"כ סמוטריץ' מ''הבית היהודי'' פירסם כבר מזמן את ''תוכניתו המדינית'' לעזה, שבמרכזה "דילול אוכלוסיית הרצועה והתאמתה לתא השטח ולפוטנציאל הכלכלי שלו באמצעות פיזור ושיקום הפליטים במדינות ערב או באירופה".

כך חושב גם הפרשן הבכיר של ''ישראל היום", עקיבא ביגמן, שראש הממשלה נוהג לשתף את מאמריו בדף הפייסבוק שלו, במאמר שבו הסביר ש"הפצצות אוויריות לא יכריעו את חמאס", שכן ''הפצצות אוויריות הן לא תחליף לתמרון קרקעי וכיבוש שטח". וכך, למשל, זה לא עבד "לאמריקאים בווייטנאם" (כשבשיא המלחמה היו על אדמת וייטנאם כ-600 אלף חיילים אמריקאים!), ולכן "יש פתרון צבאי ומדיני אחד לעזה: כיבוש וטיהור".

והנה חש לעזרתם עוד סרוג, נדב חלמיש, ומסביר ב"סרוגים - אתר הבית של המגזר הדתי" - כלומר "הבית היהודי" - "איך פותרים את בעיית עזה בשמונה שלבים?"

הנה ציטוט מקוצר של כמה משלבי התוכנית: "מצור - הטלת מצור מוחלט על עזה. שום דבר לא ייכנס לעזה, אבל נאפשר לצאת מעזה (אזרחים יוכלו לעבור לסיני, לוחמים יוכלו להיכנע לכוחותינו). טיהור – שב"כ וצה"ל יטהרו ביסודיות את עזה עד שלא יישאר דבר מכל אויב חמוש באשר הוא. אוכלוסיית האויב החפה מפשע שבידלה עצמה מן החמושים, תטופל בהתאם לחוק הבינלאומי, ותורשה לעזוב, ונסייע בנדיבות לעוזבים. ריבונות – לתושבי עזה הערבים שלא השתתפו בפעולות נגד ישראל, שעל פי כל הסקרים רובם חפצים ממילא להגר ממנה, יוצע סל הגירה נדיב – כלכלי ובין לאומי. אלו מתושבי עזה שלא יעזבו, יהיו לתושבי קבע נטולי אזרחות בישראל".

אז זהו, שתוכניות כבר יש, ועכשיו מחכים לרגע המתאים שבו הילדים שלכם, אלו שאתם מצטלמים איתם בשמחה ובגאווה ביום הגיוס לצה"ל כאילו שהתקבלו להרווארד, יבצעו את התוכניות, ושאתם תגידו אז, כמו שחזה קליין, ש"לא היתה לנו ברירה" ו"שהם הביאו את זה על עצמם".

עוד נחיה ונזכה, לצערנו, גם לזה.

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"