לא מתעסקים עם יאיר

נועה אסטרייכר
נועה אסטרייכר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובנו יאיר
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובנו יאירצילום: AFP
נועה אסטרייכר
נועה אסטרייכר

תראו. זה באמת לא בסדר. יושבים להם שני עיתונאים ותיקים ורבי זכויות, ובמקום לפרק לגורמים את שונאי ישראל המאיישים את ועדת ההיתרים; במקום לכסח את הצוררים במשרד מבקר המדינה; במקום להשמיד מן האוויר את פרקליטות המדינה (מיסוי וכלכלה) — צוחקים על ראש הממשלה! ברוך שי, ראש מערכת החדשות של כאן 11, השעה את דב גילהר והצהיר: "יש מקום לביקורת ולפרשנות, אבל גם זאת צריכה להיעשות באופן מנומק, ענייני ועיתונאי, ולא בצורה לא מכובדת ונמוכה".

שי צודק: במקום להסתלבט על בנימין נתניהו הם היו צריכים לקרוע לו את הצורה. הם היו צריכים להזכיר לצופים, "באופן מנומק, ענייני ועיתונאי", שהסיוט הנורא שבו כלואים נתניהו ומשפחתו, הסבל המתמשך והביזיון שהוא מנת חלקם יכולים להיפסק בבת אחת: אם ראש הממשלה יואיל בטובו להרים את הישבן מהכיסא — לא כדי להוציא את הארנק מהכיס האחורי, חלילה — ויתפטר.

כי ברגע שבנימין נתניהו יהיה אזרח פרטי, הוא יהיה חופשי לקבל מה שבא לו ממי שבא לו: למלא את הבריכה בקיסריה בדולרים מספנסר פרטרידג', לאכול פתיתים מצופים זהב 24 קראט בחמגשיות פלטינה מג'יימס פאקר ולהתקלח בצ'קים מנתן מיליקובסקי — לאיש לא יהיה אכפת.

במקום לדבר על זה, מוטי גילת וגילהר עשו פיליטון, גיחי־גיחי, ישר מספר הבדיחה והחידוד. לא היה שם דבר שלא שודר ב"ארץ נהדרת" בעשור האחרון, או פורסם ב"כל העיר" כבר ב–1996. אז מה הפחיד כל כך את ראש מחלקת החדשות? שתי מלים: יאיר נתניהו. בינינו, איש לא סופר יותר את אבא שלו. כשאפילו אברי גלעד ושמעון ריקלין מתחילים ללרלר על גמילה ועל היום שאחרי, לא קשה להבין לאן נושבת הרוח.

רגע, ראש מערכת החדשות בשידור הציבורי פוחד מבחור בן 28 שגר אצל ההורים? הלוואי שזה היה כל הסיפור. יאיר לא גר אצל ההורים, הוא גר אצלנו. כן, כן. גם אצלכם. בכל פעם שאנחנו באים הביתה מהעבודה בערב — הוא שם, מול המסך. אפילו לא אומר שלום, בקושי מרים את העיניים מהסמארטפון, עושה טובה שהוא קם מהספה מדי פעם, מותיר אחריו שובל של גרביים ואריזות ריקות של מעדני חלב. ובמקום לכבד אותו בבעיטה מטאפורית, אנחנו זנים ומפרנסים אותו כמו את הצמח ב"חנות קטנה ומטריפה".

בנימין נתניהו גדל כל חייו בצל עלבונו של אביו, בנציון, שלא הצליח להתברג בצמרת האקדמיה הישראלית, לכאורה בשל השתייכותו הפוליטית הקיצונית. נסיקת הבן הצעיר, האמריקאי למחצה, היא נקמה שהוכנה היטב והוגשה קרה ומחושבת. השנאה העמוקה של בנימין נתניהו למדינת ישראל, חוקיה ואזרחיה הוחבאה בהצלחה במשך שנים רבות כל כך. אשפי תדמית ומומחי דעת קהל הצליחו למתג אותה כאהבה.

כעת אנו עדים להכנות לשלב הבא. ליאיר לא יידרשו מסיכות או יועצים. ברוך שי פשוט הקדים להבין, שהציוצים של יאיר הם לא סתם קיטורים. הם חוזר מנכ"ל לעובדים. המייל המאיים מהבוס, המחכה לכם בבוקר כשאתם רק פותחים את המחשב. ההבהוב האדום של מצלמת האבטחה, שלא נשכח שמישהו מסתכל ורושם. הציוצים האלה הם תזכורת: אבי ייסר אתכם בשוטים, ואני אייסר אתכם בעקרבים.

כתבות מומלצות

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

פרויקט הרצל 138

סוף סוף יש סיבה לעצור ולהביט בבית הבאר ברחוב הרצל

הדרך הקלה והטובה ביותר להימנע מקרני השמש היא להפחית את החשיפה הישירה

מה ההבדל בין כתמי שמש לנמשים ומה גורם להם?

אבישי בן-חיים

ל"ישראל השנייה" מגיע דיון רציני יותר, ובעיקר כזה שמבוסס על אמת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"